Temel nedenleri sırt ağrısı altında kanat, ama yukarıda bel

Duygularını sırt genellikle nedeniyle ortaya çıkan patolojik bozuklukları omurga. Ancak çok net değil. Sırt ağrıları genellikle aşağıda kanat çağrılır iç organları hastalıkları, psikosomatik nedenleri veya travmatik yaralanmalar. Bu nedenle, devam etmeden önce bir organizasyon için bir tedavi bulmak gerekir, tam olarak ne oldu neden ağrı vücudun tepkisi. Genellikle, kendiniz yapmak, bu imkansız gereken yardım danışmanlık doktora.

Ağrısı nedenleri

Hasta spin aşağıda skapular alanda olabilir nedenlerle bir dizi için. Eğer bir kişi yaşar keskin bir ağrı, bir şey olur, travma sırt veya omurga, iltihabi süreçleri. Eğer bir kişi karakterize ağrı sendromu gibi sürekli dırdır eden bir resim, orta şiddette, büyük olasılıkla, söz konusu patolojiler vertebral kolon veya kalp, damar, mide, kronik seyri. Donuk bir ağrı oluşabilir hastalıkları, mesane ve kalp.

Arasında tüm koşullar, provoke altında ağrı, kürek kemikleri, en yaygın faktörler ile ilişkili patolojik değişiklikler omurga. Bunun nedeni, omurga (tüm bölümler dahil olmak üzere göğüs) sürekli yaşar, yüksek yük dayanıklı, kişinin vücut ağırlığı ve izin ona doğru yürümek. Eğer bir kişi değil yapan güçlendirilmesi, kas iskelet sırt, takip etmez, duruş, bunun zamanla zarar vermeye başlar dönmeye.

Omurga hastalıkları

sırt ağrısı kanatları altında

Osteokondritis

Bel ağrısı en sık karşılaşılan ağrı nedenleri sırt. Hastalık oluşur, eğer bir kişi vardır, düzensiz ve yetersiz fiziksel aktivite. Bu durumda, önemli ölçüde azalır ve hatta sırt ve göğüs kasları tamamlanmaktadır tatsız acı tezahürleri, çünkü omurga yük getirildiği için. İntervertebral diskler üzerindeki baskı vertebra sağlar, böylece disk almak yeterli besin. Bu maruz kalma, onlar deforme değişiyor yapısını. Otelin bazı değişikliklere disk tahriş sinir, omurga olmaktan çıkarır, vertebra ve disklerde oluşan osteofit. Tüm bu kompleks neden olan bir kişinin sırt ağrısı alanında kanat, sağ veya sol olmasına bağlı olarak, tam olarak nerede zaselyalsya sinir uçlarının.

Bel ağrısı omurga kendini gösteren rahatsızlık oksipital kafa derisi, boyun, sonra hassasiyet altına kadar skapular bölge. Bir kişi hissediyorum, boyun, baş uyuşmuş.

Türlü dejeneratif disk hastalığı

Eğer bir hasta vardır osteokondritis torakal, sırtım acımaya başladı hemen arasındaki boşlukta kanat. Ağrı hissedilir ve göğüs. İnsanlar, kutluyoruz, zor nefes (derin nefes). Ve durumlar nedeniyle torakal dejeneratif disk hastalığı bir kişi ağrı hisseder kalbinde.

Bazen ağrı reaksiyonu sırt kanatları altında kendini gösteren bel ağrısı lomber vertebral kolon. Bu durumda, ani ağrılı bir reaksiyon oluşabilir ve lomber bölgede, verir, alt ekstremite, ve eğer hastalık ilerledikçe, ağrı vermeye başlar alanına sol kürek kemiği. Genellikle, sırt ağrısı, yüksek bel, tarafından neden olduğu patolojik değişiklikler omurgada, güçlendirilmiş, zaman, kişi aktif olarak hareket eder.

Durumunu iyileştirmek için hasta kişi, yemek tarifleri kullanarak, geleneksel tıp, yanı sıra masaj, yaralı alan. Eğer ağrı durmuyor, mutlaka doktora başvurun. Bu patoloji ile uğraşan nörolog, bir sonra tanı faaliyetleri yapacak, atama için gerekli ilaçların ve ek tedavi yöntemleri (fizik tedavi, egzersiz tedavisi, masaj, vs.).

Miyozit

Durumunda, ne zaman ağrı geri neden myositis veya yetersiz kas sesi, bir tedavi söz konusu olabilir düzenli yaparken özel olarak seçilmiş egzersiz. Bu durumda da uygulayabilirsiniz sürtünme kas altında kanat likörler (ev ya da eczacılık pişirme), uygulamak tepidus merhem. Ama bu durumda bile gerekli önerileri almak için bir doktor için, ortadan kaldırmak olası olumsuz etkileri de dikkate bireysel özellikleri, vücudun.

İnterkostal nevralji

Hastalık çağrılır sıkıştırma etkenler üzerinde sinir uçları tarafından vertebra. İnterkostal nevralji doğasında ısı anlar alevlenme farklı yoğunluğu ve özellikleri. Ağrı olur gibi aptal ve rapiente. Sırasında teşhis doktor sorgular, hasta, toplar öyküsü, dış muayene, palpasyonla yüklemek için en acı yeri. Atanmış x-ışını muayene, ultrasonografi. Kaynak patolojik değişiklikler genellikle bir bölgesinde oluşan iltihapları bulunan organların göğüs. Akciğer hastalığı, bronş, plevra genellikle eşlik eder, ancak, bir kişinin sırt ağrısı bölgesinde hemen altında kürek kemikleri. Bazen ağrı, nevralji hissedilir sadece sırt, fakat göğüs.

Tedavi için interkostal nevralji kullanılan yöntemler, yönelik, öncelikle, sorun nedenini krizi, zayıflaması veya tamamen ortadan kaldırılması. Mutlaka ilaçlar, dur inflamatuar bir süreç. Bu nevralji tedavisinde de etkili olarak kabul edilir fizyoterapi tedavisi. Hepsi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve sırt ağrısı, teşvik doku rejenerasyonu, güçlendirmek için geliş, onlara besin yoluyla kan dolaşımını artırmak.

 • Transkranial electroanalgesia.
 • UHF.
 • Fluctuationem.
 • Magnetoterapi.
 • Lazer terapi.
 • Akupunktur.
 • Çamur tedavisi.

Travmatik lezyonlar

Koşul belirtileri ağrı reaksiyonlar aşağıdaki bıçaklar sık sık hasar travmatik bir karakter olarak istediğiniz skapula kemik ve omurga içinde yer alan torakal. Bu tür bir hasar, bir kişi aldığı darbeler, çıkışlar. Ağrı bu durumda izin vermez, insana özgürce ellerinizi hareket, ve bozuk bir yer allık ve kalın olacak. Durumunda yaralanma röntgenini çektir, sonra hangi doktor travma veya cerrah tedavi reçete.

Ağrısı neden olabilir, osteomyelit, geliştirir, açık hasar (yaraları). Bir hastalık eşlik eder, inflamatuar süreçler, genel zehirlenme vücudun.

Patoloji iç organları

Kalp

Çok sık ağrı, aşağıda kanat çağrılır kalp hastalıkları. Örneğin, miyokard enfarktüsü ortaya ne insan ezer kalp bölgesinde ve sırt ağrısı omurga bölgesi, sol kürek kemiği. Ağrı yayar, baş bölgesi, boyun ve sol omuz, kol, ne kadar hasta değil o hareket. Durumunda, ne zaman duygularını bitmiyor, eğer kişi biraz hareketli veya derin nefes, onu derhal iletmek için hastaneye.

sırt ağrısı aşağıdaki bıçaklar nedenleri

Mide

Çeşitli hastalıkları gastrointestinal sistem (örneğin, mide ülseri) çok sık nedenleridir sırt ağrısı altında kürek kemikleri. Sürecinde ilerlemesi mide ülseri neden olan yıkım onun mukoza, sinir uçlarının yaklaşık diyafram, provoke nöbetler, şiddetli bir ağrı değil, sadece karın, ama aynı zamanda sırt, alt kanat. O karakterize periyodik olarak ortaya çıkan, önemli ölçüde artan yoksunluk yeme ve yemekten sonra uymadan doktor tavsiyeleri. Ağrılı belirtileri daha az belirgin hale veya geçmek çok sonra hasta kustu ya da ona bir sıcak kompres koyun. Ayrıca mide ülseri hasta kutlamak için kendini aşağıdaki belirtiler.

 • Kusma, ağrı, en belirgin.
 • Mide ekşimesi, geğirme.
 • Ağrı hissedilir aşağıda kanat, sırt, yanı sıra verir kalp.
 • Eğer hastalık mahvetti mide mukoza, çok ya da tamamen hasta belirtiyorlar var sırt ağrısı, omuz.
 • Terleme.
 • Dönenwalter.

Tedavi ağrı tepki sırt mide ülseri hiçbir durumda organize kendiniz danışmadan, doktor. Tedavi bu gibi durumlarda, altta yatan hastalık, ağrı neden.

Araçları arasında halk hekimliği azaltılmasına yardımcı olmak için, mide asidi, çok sık olarak adlandırılan kabartma tozu. Ancak, tıp mesleğinin böyle bir yol tarafından desteklenmiyor, çünkü soda etkisi ve çok agresif bir etki aslında mukoza zarı bir organ yok, onun ve ağırlaştırıcı sorunu.

Hafif

Akciğer iltihabı için doğal ağrılı reaksiyonlar, vücudun göğüs, sırt. Bunun dışında, bir kişinin, sıcaklık yükselir, akciğer aday hırıltı, öksürük, solunum darlığı. Eğer pnömoni tek taraflı, o zaman bir spin için aşağıda kanat acıyor tarafı hasarlı kolay, eğer çift taraflı, her iki tarafta.

Şiddetli ağrı bağlıdır verimliliği tarafından sağlanan yardım, hastanın ana patoloji.

Boğaz, üst sırt

Eğer bir kişi düzenli çalışan, fiziksel olarak gergin sırt kasları, nedenleri, skapula-sahilden ağrı sendromu ile ilişkili aşırı yük sırtında, sakatlığı vertebra torakal omurga, kas lifleri, hipotermi ile , yatak drafty. Sık sık, hatta hafif bir esinti yeterli, için, çalışan, dış mekan ve giyinmiş değil giymek bir adam hissettim ağrı altında kürek kemikleri. Belirtiler soğuk algınlığı haline aşağıdaki belirtiler:

 • Hasarlı veya frigus kaslar kışkırtır içinde belirgin bir ağrı omurga boyunca.
 • Adam gerçekleştirirken kısıtlı normal hareketleri: zor gerçekleştirmek için döner kafa, gövde, şimdi eğilip.
 • Alana dokunduğunuzda kanat hissedilir değil çok güçlü bir ağrı.
 • Kas gerginliği yayılır yana, sırt ve omuz kompleksi.
 • Skapula-çizgi ağrı sendromu tepki duygusu şiddeti orta sırt, omuz, üst ekstremite ağrı göğüs.
 • Ataklar genellikle olur yaşandığında fiziksel stres kasları, göğüs, sırt.
 • Eğer tedavi zamanında başlaması patolojik bozukluklar etkilenen boyun, omuz eklem, üst bacak, kaburga, göğüs, yani vücut bölgesi dışındaki etkilenen vücut bölgesinde.
sırt ağrısı kanatları altında stres
Sorun tespiti ve tanısında akciğer sahilden sendromu olduğunu tespit kesinlikle doğru değil, karışık diğer patolojik değişiklikler, vücutta sadece sırasında saldırı. Bu nedenle, ne zaman onun belirtileri değil beklemek onları devam ettirmek ve mümkün olduğunca çabuk incelenmesi.

Psikosomatik nedenleri

Eğer bir kişi düzenli olarak yaşanıyor, aşırı psikolojik, stres, bu gerginlik olumsuz etkiler ve kas sistemi vücut dahil olmak üzere, sırt. Bu durumda, sırt ağrısı, aşağıda bıçakları, ama yüksek bel nadir değildir. Genellikle insanlar şikayet zor uzun süre ayakta durmak ya da oturmak, çünkü sırtın ağrıyan kasları çeker. «Risk altında» olan insanlar, yetersiz hareket, gün boyunca ve sık sık düşmek stresli bir durum ya da zorla koparmak saldırganlık, sıkıntı, dış faktörler.

Bu durumda, sırt ağrısı geçecek, ne zaman bir kişi karar verirse, kendi psikolojik sorunları, öğrenir, doğru bir tepki dışarıdan.

Neden, neden, ağrı, aşağıda skapular alanda çok. Bu nedenle, anlamaya, neden sırt ağrısı her durumda tutmak için gerekli tanı faaliyetleri olamaz kendiniz organize etmek. İstendiğinde böyle bir belirti, bir doktora başvurun ve sadece daha sonra yapılacak tedavi.

10.01.2019