Neden gece ağrıyor belim ve sırtım?

İşkence gece sırt ağrısı değil sadece, ihlal tam bir gece uyku ve dinlenme. Onlar rapor belirtisi, herhangi bir hastalık. Ama önce doktora gitmek gerekir izlemek, uzun süre bel ağrısı kaydedilir sonra sabah yataktan kaldırma. Eğer üzerinden bir çeyrek saat geçiyor, belki de, onların neden hiç sağlık.

sırt ağrısı gece

Sık sık bel ağrıları nedeniyle geceleri rahatsız edici bir uyku yatağı. Uzmanlar, takas, bir zaman, bir yerde bir gece. Eğer birkaç gün sonra, bir gece uyku, başka bir yatak bel zarar duracaktır, yani, mutlu – sağlıklı. Sadece değiştirmek için yatak yatak yastık ya da değiştirmek için eski bir koltuk, yeni uygun bir kaplama.

Bu güçlendirmek için sırt kasları yanlış olmayacaktır aktiviteleri arasında yüzme, yoga, geçmek için on günlük masaj kursu. Kaydederken ağrı sendromu sırt gerektirir kapsamlı bir anket kurmak için kesin bir teşhis.

Temel sağlık nedenleri lomber gece ağrısı

Ne zaman gece sırt ağrısı lomber bölgede, bu tek başına değil, otantik bir işareti belli bir hastalık. Sırt ağrısı bir çok farklı patolojiler. Bu nedenle, görev doktor — sil vurdu, hastanın hastalık birçok diğer hastalıklar ile benzer belirtiler.

En sık bel ağrısı sırasında gece dinlenme sırasında aşağıdaki hastalıklar:

  • osteokondrozis;
  • fıtıklaşmış intervertebral disk;
  • ankilozan spondilit.

Bir osteochondrosis dejeneratif süreç içinde kıkırdak ve kemik dokularda yol açar ciddi distrofik değişiklikler, disk ve vertebra. Hastalıklara neden olur, genellikle kronik aşırı yük ve ortaya çıkan kendi arka plan üzerinde çok sayıda küçük yaralanmalar, omurga. Vücut omurga deforme olduğunda sürtünme birbirlerine. Hastalık eşlik ağrıyan gece ağrısı ile birlikte arka alanda.

Benzer belirtileri vermek eğitim fıtığı. Fıtık varlığında spinal kanal içine sıkılmış omurilik, sinirler, kan damarları. Bu kışkırtır ortaya çıkması, gece omurgalı ağrısı.

Ankilozan spondilit aksi denilen ankilozan Spondilit hastalığı. Bu sistemik bir hastalıktır vurur, her şeyden önce, eklem, omurga ve çevresindeki yumuşak doku. Gece ağrısı lomber biridir belirtisi bu hastalığı. Uyandıktan sonra ve-ayağa kalkmak yataktan ağrısı geçer hemen, ama sadece birkaç saat. Azaltmak için ağrı yardım trafik ve sıcak duş.

Tam olarak teslim edilen tanı sağlayacak bir doktor doğru tedavi reçete bir hastalık. İlaçlama görüntülendiğinde, gece bel ağrısı meşgul için tavsiye edilmez. Sonra daha ileri tanı bir doktor tarafından reçete ilaç tedavisi dahil olmak üzere, hızlı bir şekilde ağrı gidermek.

Eğer neden ağrı oldu biri de listelenen hastalıkları, gerekli semptomatik ve sistem, kapsamlı bir tedavi istediğiniz hastalığı. Sonra tedavi altta yatan hastalığın gece ağrısı devam ederse kendilerini.

Bir kaç bel ağrısı nedenleri gece

Otelin en sık karşılaşılan hastalıklar vardır diğer faktörler, neden gece akut veya çekerek lomber bölgede ağrı. Kaynak sırt ağrısı sırasında gece uyku olabilir:

  • transfer edilen, daha önce spinal travma;
  • istikrarsızlık vertebral kolon;
  • nedenleri psikojenik karakter;
  • kas spazmı;
  • böbrek hastalığı.
tedavi sırt

Yaralanma herhangi bir bölümler omurga geçemiyor insan için bir iz bırakmadan. Onlardan sonra kalabilir subakut inflamatuar bir süreç, bir çimdikledi sinir dal, diğer olumsuz etkileri. Zamanla onlar tezahür ağrı sendromu bel ağrısı veya diğer bölümlerinde sırt.

İstikrarsızlık vertebral kolon tipik bir kadın yaşıyor bir süre sonra menopoz başlangıcı. Ayrıca istikrarsızlık olabilir genetik etiyoloji. Bazen ağrıyor belim, gece ve kas spazmları.

Böbrek patoloji gece ağrısı lokalize olduğu bel ağrısı, ne kadar torakal. Kum veya taşlar üriner sistemde akut ya da kronik piyelonefrit, diğer böbrek hastalığı neden olabilir ağrı, yayılan alanına sternum arkadan. Karakteristik olarak, böbrek hastalıklarında iltihabı yükseliyor bu gece. Öğleden sonra ağrı sendromu belirgin parlak değil.

Böbrek hastalığı eşlik eder, ister gece ağrısı, çok spesifik belirtiler. Özellikle, hastanın vücut ısısı yükselir, o acı ağrı idrar yaparken, ona daha sık tuvalete geceleri. Doğru tanı koymak için doktor olacak sadece sonra teslim analizler ve anket böbrek ultrason.

Ağrıları bel indirimli olmamalıdır psikolojik nedenleri. Güçlü bir zihinsel stres geçiren hasta, tepki olarak ilk etapta omurga merkezi destek sadece insan vücudu.

31.12.2018