Neden sırt ağrısı kadınlarda

Duygu, zaman ağrıyordu bel – hoş değil. Özellikleri nedeniyle anatomik yapı vücut, çok sık ağrı nitelikte tezahür var temsilcilerinden güzel bir seks. Gözden geçirin olası nedenleri bu rahatsızlık öğrenin, danışma herhangi bir uzman size yardımcı olacaktır, hızlı bir şekilde ağrı gidermek ve hafifletmek bir durum.

sırt ağrısı kadınlarda

Sırt ağrısı bel bölgesinde

Böyle hoş olmayan bir duygu ile karakterizedir çeşitli belirtileri ağrı: koşulları periyodik bir rahatsızlık ya da şiddetli, yakıcı bir ağrı, acı lomber veya aynı acıyı sanki çevreleyen. Çeşitli belirtiler nedeniyle bir yer olan bu alanda, ayrıca, böbrek, omurga, kas ve bağ organları kadın üreme sistemi. Değişiklikler normal bir durum genitoüriner sistem çok sık sinyali şu anda ağrı, bir verir bel.

Neden sırtım ağrıyor bel bölgesinde

Eğer fark varsa, kendinizi düzenli olarak tezahür ağrı bölümü alt sırt, lütfen bir uzman ile randevu. Değil gitmek gerekir konuşma hakkında herhangi bir kendini, çünkü bu tür belirtiler gösterebilir, en farklı hastalıklar. Örneğin, tezahür sistit, veya ağrı hissettim sonra yoğun efor spor salonunda ve hatta seksten sonra. Norm olarak bu hissi oluşabilir, gebelik sırasında, öncesinde veya adet sırasında, ama aynı zamanda onlar gösterir ve ilerleyen bir hastalıktır genital organları.

Olası nedenleri, bel ağrısı

Kesin cevap, hemen, neden, kadınlarda bel ağrısı olamaz, çünkü bu tür rahatsızlığı çağrılabilir farklı gelişimsel sağlık. Kesin tanı için doktor dışında hasta muayene, reçete olabilir, daha fazla analiz ve araştırma. Gezinmek için, hangi hastalıkların sıklıkla eşlik ağrı alt sırt bölümü göz önünde bulundurun ve sık karşılaşılan nedenleri neden ortaya cikabilir.

Menstruasyon sırasında

Sıvı retansiyonu, vücut döngüsünün sonunda, kışkırtan bir faktör, neden ağrıyor belim sırasında, aylık veya birkaç gün önce başladı. Sonuç olarak bu sürecin şişmiş doku organlar, genitoüriner sistem ve gerilim pelvik bölgede tezahür künt bir sırt ağrısı. Böyle bir duygu menstruasyon sırasında sinyal ve hormonal çökme kadın vücudu. Eğer kırık arasında bir denge üretimi, progesteron ve prostaglandinler, rahim kasılmaları sırasında adet kanaması daha güçlü hale neden olduğu, şiddetli ağrı.

Gebelik sırasında

Vücutta hamile kızlar bu dönemde artar omurga üzerinde baskı nedeniyle artan vücut ağırlığı değişiklikleri ve ağırlık merkezi nedeniyle fetal büyüme. Bu temel nedeni bel ağrısı hamilelik. Sık sık ortaya çıkması çekerek bel ağrısı aynı anda gecikmeli adet göstergesidir aslında doğmakta olan yeni bir hayat – ilk başta rahim hızla artar ve gerginlik uterin ligament neden bu hisler.

Bilmek önemlidir, erken gebelikte bel ağrısı olabilir sinyal tehdit spontan düşük yapma, çünkü fark, böyle bir belirti değil ertelemek için danışmanlık jinekolog var. Tekrarlayan bel ağrısı ortalarında gebelik sinyal riskin erken doğum. En az endişe, ama çok rahatsızlık neden bu belirtiler son gebelik – onlar sadece gösterir, vücutta gider hazırlık doğum. Çoğu zaman bebek doğduktan sonra bu ağrı geçer kendisi, herhangi bir tedavi olmadan.

ağrı hamilelik

Dikkatli olun!

Daha okumadan önce sizi uyarmak istiyorum. Araçların çoğu "şifa" sırt, reklam, televizyonda ve satan eczaneler, bu sağlam bir boşanma. İlk başta görünebilir, krem ve merhem için yardımcı olur, AMA aslında onlar sadece temizlik hastalığının belirtileri.

Basit bir deyişle, eğer satın alırsanız, normal ağrı ve hastalık gelişmeye devam ediyor dönerek daha ağır bir sahne.

Normal eklem ağrısı belirtisi olabilir daha ciddi hastalıklar:

  • Yürümede zorluk;
  • Osteomiyelit — kemik iltihabı;
  • Kan zehirlenmesi;
  • Bozulması, pelvik;
  • Ağır vakalarda, felç, el ve ayak.

Doğumdan sonra

Eğer kadın gebelik öncesi olarak, omurga sorunları, doğum sonrası nedeniyle geçen çocuğun genel yollar ve olası bir önyargı veya sıkışma vertebral disk ağrıyan bel ağrısı olabilir, hiçbir yere ve kaçamaz. Uzun bir süre için belirgin acı bir duygu, ne zaman gebelikte çok büyük karın sürekli gergin, çünkü iltihap vardı sırt kasları. Ne zaman bir çocuk ortaya çıktı, koyamazsınız doktor ziyareti – hemen düzeltmek için başarısız sağlık omurga, böylece uyarmak komplikasyon gelişimi.

Kadın hastalıkları

Karakteristik özelliği böyle bir grup hastalık bir ağrı oluşur ne olursa olsun, fiziksel aktivite, sık sık eşlik salgıları. Sık sık çeker, sırtı ağrıyan alt sırt rahim miyomu, ağrı bu verir, alt karın. Benzer ağrı oluşabilir adneksit ve hatta kanser hastalıkları, üreme organları. Eğer ağrı kendini gösterdi, keskin, akut, aynı anda verir, alt karın, bu bir işaret olabilir bir boşluk yumurtalık veya dış gebelik durumu, yaşamı tehdit eden kadın.

Sorun iç organları

Acı hissi yer alan bel gösterebilir çeşitli sorunları iç organları. Çekme bel olabilir, mide hastalıkları, bağırsak, mesane. Aynı belirtileri gözlenen renal kolik geçtikten sonra akut atak. Ne olursa olsun, sol veya sağ tarafında arkasında yer alan kalp ağrısı, doktor, teşhis, işleyişi ile hangi böbrek sorunları. Ağrı lokalizasyonu sağ gösterebilir ve hakkında iltihabı, apandisit.

Omurga ile ilgili sorunlar

En belirgin nedeni, kadınlarda bel ağrısı, için dönüştürme sırt. Onlar-ebilmek var olmak konjenital ya da görünmesi nedeniyle iltihabi süreçleri ve yaşa bağlı değişiklikler, kemik. Acı hissi nedeniyle ortaya çıkabilir yaralanmalar, ağır yük kaldırma, uzun süre oturma ya da sabah bir sonucu olarak, yanlış vücut pozisyonu, uyku sırasında.

Deformasyon süreci yol sıkıştırmaları için kan damarları ve sinir ayağı, neden inanılmaz bir acı hissi. Bir başka nedeni ağrısı gibi tezahür yanma, karıncalanma, vermek, alt sırt ile ilgili sorunlar vardır Kuyruk sokumu. Hiçbir durum tıbbi yardım durumlarda, spinal sorunları neden olabilir, ağır bir nörolojik hastalık.

Ne varsa ağrıyor belim

Anormal çalışma, vücudun tezahür bu benzer belirti çoktur. Ne kadar hızlı bakın doktorlar ve daha önce yüklü olacak, doğru teşhis, daha verimli tedavi. İhmal, tıbbi tedavi ve kendi kendine ilaç yol riski yüksek, ağır, geri dönüşü olmayan etkileri, örneğin, deformasyon vertebral kolon. Göre, böyle bir ciddiyet sorunu, hekim, ve o zaten gerekirse rehberlik, size danışmanlık jinekolog, ayak hastalıkları uzmanı, nörolog veya başka bir uzman.

tedavi ve önleme

Hatırlayın ki, bir zaman kökenli ağrı. Bu neden oldu, yoğun fiziksel aktivite, düşme, yaralanma – yürüyüş doktora çalışın, dinlenmek için bel, daha fazla yalan, değil yataktan kalkmak, büyük ölçüde. Akut atak ağrısı kurtulmak analjezikler, ama unutmayın, bu ilaçlar sadece temiz bir ağrı için değil, hastalığı tedavi. Seçimi ilaçlar ve ilaç sağlayan, destekleyen bir eylem, örneğin, kalsiyum – bu yetkinlik bir doktor. O, aynı reçete ve destekleyici tedavi: masaj, karmaşık bir tıbbi jimnastik.

13.12.2018