Sırt ağrısı kaburga altında: nedenleri, tanı, tedavi

Sırt ağrısı kaburga altında değil, sadece çok acı bir tezahürü herhangi bir patoloji, ama aynı zamanda çok tehlikeli.

Sonuçları ve nedenleri oldukça geniş ve ağrının karakteri her zaman farklıdır.

sırt ağrısı kaburga altında

Sonuçta, hatta basit bir tezahürü sızlanan hastalık arka sağ veya sol tarafında, zorlayan kişinin viraj ve sıkmak ellerini karnına doğru her zaman uygun halkla ilişkiler açısından.

İç organlara yerleşme sol tarafta

Dersler biyoloji, yapılan okulda, izin kesinlikle herhangi bir kişi ile bir eğitim sunmak için örnek bir kontrol listesi kontrolleri altında kaburga.

Sol tarafta şunlardır:

 • pankreas;
 • sol böbrek ve koşulları;
 • dalak;
 • parça diyafram ve bağırsak.

Liste kısa ama sayıda sorun ile ilgili en az birine listelenen organları, oldukça çok. Varlığı bu kapsamlı listeden hastalıklar gerektiren profesyonel tanı.

Neden acıyor sol

Nedeni ağrısı kaburga altında son derece nadir, bilinmeyen bir durumda fiziksel kemik lezyonlar. Bunun nedeni sadece bilinci ile insan zarar, ona zarar, ama aynı zamanda dış tezahürleri. Hastalık aynı, iç organlar çok daha zor.

Patoloji böbrek

Ne zaman yan ağrısı taraftan sırt bölgesinde böbrek değil, her zaman ile ilişkili olabilir konjenital patolojiler. Bazen, onun sebebi, bu organ doğum gelişti ve oluşmuş yanlış. Bu da teyit deneyimli olmayan doktorlar her zaman gerçek nedenini belirlemek.

Ancak, bu gibi durumlarda oldukça nadir ve nadirdir. Çoğu durumda, işin içinde herhangi bir patoloji. Orada birkaç olası seçenekler:

 1. Krizi renal kolik, bir ilk aşamalarında da eşlik çekerek ağrısı. Derecesi arttıkça hastalık büyür ve ağrı düzeyi, yoğunluğu ve lokalizasyonu. Bu özellikli hastalığı dahil, artan sıcaklık, kötüleşen genel durum, vücut ve rahatsızlık bekletme modundan geri çağırdığınızda idrar.
 2. Varlığı, pyelonephritis, inflamatuar hastalık pelvis. Neden onun oluşumu için bulaşıcı bir hastalık. Hasta deneyimleri sadece baskıcı ağrı, ancak aşağıdaki belirtiler: sıcaklık artışı, kusma, ödem, solukluk, cilt ve idrar yaparken rahatsızlık.
 3. Glomerülonefrit, süreç inflamasyon ve renal tübüllerin. Doktorlar neden bu hastalık, özellikle enfeksiyon. Bu özellikli içerir: yorgunluk, solukluk, ödem, sabahları ve boost göstergeleri analiz edildiğinde kan.
 4. Koroner arter böbrek, güçlü bir benzerlik hipertansiyon belirtilerin. Patoloji olmasıdır plak takunya kanal, yol, belirli bir şekilde çalışmasına, vücutta. Hastalık belirtileri: kabızlık, kusma, sıcaklık artışı.
 5. Nephroptosis temsil eden sarkık tomurcukları. Benzer bir süreç neden yapabiliyor basınç ve bunun sonucu olarak, zayıf kan dolaşımı. Biri bu hastalık, ağrı büyütme, insanda bulunan dik.
 6. Kistler böbrek tezahürü olan ise çekerek ağrıları, ayrılır konjenital ve edinsel. Belirtileri bu patoloji şunlardır: yüksek kan basıncı ya da enfeksiyon sistem seçimi. Değer anlamak için de, ne büyük bir kist yapabiliyor baskı yakındaki doku ve organları da germek kapsül böbrek.
 7. Neoplazmlar vücut dışında derecesine bağlı olarak: malign veya benign. Biri ilk belirtileri, bir sancı, bir zamanla ilerleme yeteneğine sahip. Geri kalanı listesine belirtileri ifade eder: uyku hali, iştahsızlık, soluk cilt, anemi ve kilo kaybı.
 8. Hidronefroz – patoloji, neden toplar onun pelvis. Ağrı bu hastalık verir, özellikle ayak ve belirtileri benzer, ne insanlar yaşıyor hastalıklarında, sindirim sistemi. Bazen bu belirtiler dolaylı olarak işaret bulaşıcı bir hastalığın varlığını.
 9. Tüberküloz böbrek, yetenekli bir bıçaklama, böbrek bölgesinde. Ağrı tamamen farklı yoğun.
belirtileri

Kalp hastalığı

Nedenlerinden biri, kaburga altında ağrı, kalp. Bu organ, birçok hastalık vardır ve buna göre alttür, ancak bu makalede ele alınacaktır sadece temel.

Sayısı gibi patolojiler girer:

 1. Koroner kalp hastalığı , ölümcül hastalığı olan ve önemli bir ölüm nedeni. Yüzde öldürücü sonuçların, koroner kalp hastalığı eşittir 40%. Birkaç seçenek vardır, hastalık, bunların arasında: angina pektoris, miyokard enfarktüsü, kardiyak ölüm. Ana nedeni, iskemik kalp hastalığı, gibi ölçümleri koroner kan akımı olmayan ihtiyaçlarını karşılamak, kalp kası. Oluyor bu durumu nedeniyle, ateroskleroz, arter spazmı, mikro dolaşım bozuklukları. Maliyeti de dikkate risk grubuna dahil olduğu sigara içen insanlar yaşları 40 yaşında obez veya diyabet. Belirtiler aynı hastalık için göğüs ağrısı ön hareket ve stres. Yoğunluğu değişebilir, ancak, bir tür ağrı her zaman aynı kalır – sıkıştırır ve ezer, verir, omuz.
 2. Hastalık infarktüsü – inflamatuvar bir hastalık, bir zarar vermez, hücreleri, kalp kası ve vasküler geçirgenliği artırır. Belirtileri miyokard fark etmek zor, çoğu zaman sahip oldukları herhangi bir benzersiz ve karakteristik diğer hastalıklar için, yani: ağrı, kalp, nefes darlığı ve ritim bozukluğu. Bu yüzden doktor çok zor belirlemek, bu patoloji. Ancak, sıklığı, belirtileri farklılaşmış. Bu nedenle, çok önemli başlıca belirtisi ağrıdır kalp, iken, nefes darlığı görülür sadece hastaların yarısı. Teşhis hastalık yoluyla genel bir kan testi, ekokardiyografi ve elektrokardiyografi.
 3. Patoloji perikard iltihabıdır alanında dış kılıf kalp. Kendisi, yapısı, perikard içerir iç ve dış kısmı. Rağmen kapsamlı bir listesini nedeni, en sık perikard iltihabı bir sonucudur, diğer hastalıklar, ancak bu garanti değil, anlık bir teşhis. Belirtileri türüne bağlıdır iltihabı, ama orada birkaç ortak belirtileri, karakteristik herhangi bir türü için. Temelde bu tecelli ağrı hissi veya nefes darlığı olmadan, fiziksel yük, zayıf ve ağır terleme. Tanı sorunları perikard oluyor sadece yoluyla, genel bir kan testi, ELEKTROKARDİYOGRAM veya ekokardiyografi.
 4. Kalp kusurları temsil ihlali yaptığı iş. Bunlar konjenital ve edinsel. Bu hastalık içinde bir dış tezahürü olarak darlığı ya da yetmezliği vana. Görünüm en sık tetiklendiğini romatizma ve sızıntı patoloji oluyor inflamatuvar bir süreç sonucunda yıkıma papiller kas ve Akort. Hastalık belirtileri bağlıdır hastalığın lokalizasyonu, ancak başlangıç aşamalarında, her zaman oluyor, mitral yetmezlik, ardından kapak darlığı mitral. Bu belirtiler ile karakterize, nefes darlığı, öksürük ve aşırı yorgunluk. Aşağıdaki belirtiler tezahürü olan ile ilgili daha derin derecesi hastalığı, yetmezliği, aort kapak darlığı, yanı sıra yetmezliği ve darlığı, triküspit kapak. Tezahürü aynı bu belirtiler olur, ayak şişmesi, bayılma ve kalıcı baş dönmesi. Teşhis hastalık yoluyla genel bir kan testi, EKG ve çeşitli röntgen ve bilgisayarlı tomografi.

Uygulamada hastalık belirtileri tezahürü kalp hastalıkları, nereye büyük, ve bunları tanımlamak çok zordur, çünkü onlar sık sık kesiştiği diğer hastalıklar. Ancak, bilmek genel bir resim gerekir, en azından için daha iyi anlamak ve gezinmek için kendi vücudunda.

Akciğer

Ana sol akciğer hastalığı, periferik kanser. Bu patoloji kaynaklıdır hücreleri, bronş, ve sonra her şeyi kapsar koşulları. Neden aynı oluşumunun etkisi, vücuda kanserojen sigara dumanı.

Uzun yıllar sigara içme öyküsü tehlikeye organizma gibi akciğer fonksiyonu azalır ve bir miktar reçine onlara artar. Ancak, anlaşılan o gözle temas: vücudun kanserojen nedeniyle sadece sigara, kirli hava, kronik hastalık, yüksek oranda, düşük bağışıklık, radyasyon ve iletişim tehlikeli kimyasallar aynı şekilde kışkırtır girmesini kanserojen hafif.

Üzerinde habis bir süreç kesinlikle her zaman etkileyen olumsuz dış faktörler, etkileyen, önce dokunulmazlık, sonra tüm vücudu.

tanı

Kanser belirtileri ortaya hemen değil, çünkü her şey değişir onun derecesi ve işlem akışının bir hastalık. Ancak kanser gelişimi ile başlar, küçük kesimleri bronş olan dağıtırken, plevra göstermeye başlar ilk belirtileri. Temelde aynı belirtilere yol dahil, öksürük, göğüs ağrısı, solunum ve genel yorgunluk, vücut.

Faz hastalığı da vardır ve ile başlayan biyolojik bir görünümü ile karakterize bir malign öğelerinin vücutta. Sonra gider faz klinik başlangıcı olan bir klinik patoloji tespit. Final aynı evre olarak adlandırılan klinik olarak bu aşamada her türlü tezahür belirtiler.

Nedenleri

Çoğu hastalık karakteristik olarak, biri için, bu iki organ aynı anda. Bu açıkça izlenebilir bir örnek böbrek rağmen, izolasyon, birbirinden etkilenir birlikte hasar.

Böbrek

Öncelikli sorun böbrek için doğuştan gelen bir hastalık. Onların görünüm maruz kalma ile ilişkili vücudu üzerinde dış faktörlerin yanı sıra, yaşam biçimi hamile.

Listesi konjenital hastalıklar için de geçerlidir:

 • yapışma böbrek, eksik olan bir iki böbrek;
 • kalite kontrol öngören aykırı hükümler böbrek;
 • aplazisi ve hipoplazisi ile karakterize yokluğunda koruyarak kan damarları ve yetersiz gelişimi, böbrek, buna göre;

Konfor ve konjenital hastalıklar önce satın aldığım gibi, ne onları önlemek için. Hastalıklara ikincil kaynaklı insan yaşam sürecinde, şunlardır:

 • özel patoloji;
 • piyelonefrit;
 • taş.

Veri hastalığı bahsedildi listesinde patolojiler için sol böbrekler, ancak maliyeti hakkında bilgi edinmek hastalıklar için biraz daha özgürce gezinmek, onları bir varlık. Neden özel patoloji için ihlal yapısal hücreleri. Glomerülonefrit nedeni bu hastalık.

Bağışıklık sistemi bozuklukları izin vermez lenfositler ayırt etmek için kendi hücreleri, kışkırtır, otoimmun inflamasyonu etkileyen iki böbrek ' de. Belirtiler olma ani değişiklikler göstergeleri, kan ve tedavi oluyor sadece hastanede herhangi bir özel durum. Tedavi gerçekleştirilmelidir sade yatak istirahati ve dengeli bir diyet.

Neden pyelonephritis, söylendiği gibi erken, e. coli ve diğer bir takım rahatsızlıkları. Vurulduktan sonra vücuda taşıyan zarar bakteri yoluyla etkilenen KBB organ gelişimi başlar patoloji, dahil olmak üzere, pulpitis ve diğer hastalıklar ağız.

Birincil nedenler şunlardır:

 • sıcaklık artışı,
 • bel ağrısı,
 • genel durumu bozulma vücudun.

Taş özelliği güçlü bel ağrısı, nötralize etmek için hangi doktora uygulamak gerekir narkotik ağrı kesiciler. Kendisi aynı patoloji temsil böbrek hastalığı. Belirtileri de vardır tekrarlayan şişkinlik, bulantı, kusma da dahil olmak üzere. Kışkırtır aynı belirtilerle başlayan trafik, böbrek taşı, gecikmiş üreter.

Tanı

Temel zorluklar tanısında gerçeği ifade eder, tüm patoloji çok çeşitlidir ve ya da diğer hastalıkların bir sonucu ya da nedeni.

CT, MRI

Temsil, temel araçlar, şüpheli, herhangi bir komplikasyon. CT – bilgisayarlı tomografi, yürütülen yoluyla x-ışınları. Ancak, özelliği normal bir röntgen bir sonucu tanı BT, üç boyutlu.

MR kısaltmadır manyetik rezonans görüntüleme. Çalışma prensibi aynı, BT, ancak, görünüm, dalgalar bir başka. MR kullanır elektromanyetik dalgaları almak için fırsat verir, farklı getiri kumaş siteleri.

ULTRASON

ULTRASON temsil eden araştırma yoluyla ultrasonik dalgalar ve etkiler arasındaki sınır dokuları etkileyen ve onlara yansıyan türüne göre sek sek. Bu tip yararları tanı ki, o, en yaygın ve böyle katı bir kısıtlama, MRI.

Karın röntgeni

Bu x-ışınları, klasik yöntem yatıyor özü olan yerelleştirilmiş uygulama kullanarak, minimum doz ışınları. Bu oluşturmak için elverişli projeksiyon görüntü iç yapısı vücudun. Belki bir uygulama ile farklı maddeler artar, görüntü kalitesi, ancak, bunu yapmak için gereken profesyonel bir doktor.

Tedavi

tedavi

Tedavi nedenleri içermelidir, her şeyden önce, kapsamlı bir yaklaşım olabilir. Dikkate tüm kusurları, yaşanan vücutta şu anda. Doktorlar için çeşitli yollar, ancak, ana tarafından uygulanan tıbbi ve cerrahi. İlk hizmet için ağrı giderici ve nötralize güçlü bir vücuda etki, ikinci sağlar üstesinden gelmek bir hastalık «içeriden», ancak her zaman değil.

30.11.2018