Neden doğumdan sonra sırt ağrısı

Ben anneler genellikle sırt ağrısı doğumdan sonra. Ayrıca, rahatsızlık uzunca bir süre sürebilir. Bu fark gölgeleyen iletişim sevinç çocuk.

sırt ağrısı doğumdan sonra

Sırt ağrısı doğumdan sonra orada küçük, neden olabilir ciddi bir sıkıntı. Kadın vücudu büyük ölçüde zayıflamış, bu nedenle sırt ağrısı daha da zayıflatmak sağlık. Mutlaka tavsiye edilir, uzman olduğu için nedenleri farklı olabilir.

Tedavi sırt acıyor sonra geçen doğum tanıya bağlıdır. Bu nedenle, değer, kendi sorunu ile başa çıkmak. Ama önleme tedbirleri tamamen engel değil.

Nedenleri rahatsızlık

Doğumdan sonra, hiçbir zarar neden bilmek için size tezahürat başlar dönmeye. Mesele şu ki, hamilelik sırasında kadın vücudu yeniden inşa için bir çocuk için kolay oldu. Son trimester kıkırdak bağlantı haline çok yumuşak, kolay çıkması için küçük bir ışık. Sonuç olarak, lumbosakral omurga acı, bu nedenle sırt ağrısı doğumdan sonra.

Hormonal dengesizlik nedeniyle gergin kıkırdak bağlantı ve bağ geri çok yavaş ve teslim kadına rahatsızlık. Çeşitli nedenlerle doğumdan sonra sırt ve bıçakları ağrısı hissettim.

 • Güçlü sırt kasları gerilim. Doğum sırasında bebeğin bel kasları gevşer için meyve dışarı alabilir. Bir sonucu olarak ortaya çıkar, kas hypertonicity, bıçaklar. Bu da olur, neden ağrı.
 • Bel ağrısı, skolyoz ve diğer sorunlar da rahatsızlığa neden olur. Durum kötü, ne zaman bir kadın gebelikten önce vardı yanlış duruş. Sırasında taşıyan bir çocuğun duruş katlanırsa daha da güçlü kas ve bağ uyum ve dönüş normal durumuna oldukça ağrılı.
 • Sonra geçen doğum spin olabilir kuvvetle tezahürat nedeniyle interkostal nevralji, nedeniyle oluşan sinir, stres ya da kuru, uzun süre işkence ediyor kadın.
 • Hastalık iç organları.
 • İntervertebral fıtık.

Doğumdan sonra ağır bir hasta bütün bir spin, ama belim özellikle.

Bu olay ayrıca bir kaç açıklama:

 • iltihap bölümler alt omurga;
 • doğum yaralanmaları: çocuk geçer doğum kanalından neden olabilir sıkmak kan damarlarının sıkışması, disk kayması, omurga;
 • sorun, mevcut gebelik, akut, bu nedenle neden olabilir şiddetli ağrı;
 • değişiklikler hormonal arka plan;
 • uzatılmış pelvik kasları;
 • deformasyon bel kasları: hızlı büyüme nedeniyle karın ligamentous kumaş bel kısaltılmış ve çok gergin, bu nedenle, bir kadın hissediyor, sırt ağrısı doğumdan sonra.
sırt ağrısı doğumdan sonra ne yapmalıyım

Önlenmesi patoloji

Genellikle kadınlar doğumdan sonra karşılaşılan sırt ağrısı ile ilgilenen, ne bir sorun. Ama en iyisi uyarmak patoloji, tedavi daha. Orada birkaç etkili korunma yöntemleri. Ancak, bir doktora danışmak en iyisidir, bir ayrıntılı olarak anlatacağım için ne doğumdan sonra hiç başlamadan hasta bel ya da tüm spin.

 • Boyunca en az bir 6 ay bir gün ortaya çıkması için küçük bir ışık ortadan kaldırmak, ağır fiziksel yük taşımak değil şiddeti. Sırt kasları ve karın yapmamız gerekiyor kurtarmak riski vardır, aksi takdirde zarar verebilir.
 • Kilo takip hamilelik boyunca. Hatta birkaç ekstra kilo neden olabilir güçlü bir rahatsızlık.
 • Zaman ayırın derse edici egzersizler. Eğer yine başlayacak dersleri, atmayın onları. Önemli bir düzenlilik değil, yoğunluğu. Deneyin her sabah jimnastik yapıyor.
 • Kalkın yataktan yavaşça değil, büyük ölçüde. Arkanı dön, yan dizlerinizi bükün ve çömelin üzerinde kenar.
 • İçin doğumdan sonra başladı ağrımaya dönmeye, beslemek, bebeğin doğru. Oturun rahat bir koltuk altına ayak osmanlı, geri kafa katlayın. Deneyin alıştırmak, çocuğun beslenme yan. Bu nedenle, kas-ecek var olmak rahat bir durumda.
 • Dikkatli bir yatak seçin. Satın almak için en iyi sabit yatak, bir omurga için yararlıdır. Çocuk koltuğunun seviyesini diz altına küçük bir yastık.
 • İçin doğumdan sonra değil başlamadan hasta sırt bel bölgesinde ve kanat iseniz, ona nazik davranın. Deneyin bir kez daha asla eğilip, yüksekliğini, alt değiştirme masası, banyo, yüzme ve yatağı için uygun oldu. Eğer yükseltmek zorunda bir şey ile cinsiyet, bodur ya kalk diz çök. Hasat sırasında, bir daire değil, yalın çalışırken, vakum veya paspas.

Tabii ki, okumak ne yorum yapmalı, eğer doğumdan sonra spin kadınlar çok acıyor. Ama ayrıntılı öneriler vermek zorundadır, sadece bir doktor. Belki de bir uzman ziyareti önleyecektir ciddi bir sorun, bu nedenle gecikme yok.

Nasıl sorunu ile başa çıkmak için

Peki, ne yapmalı, eğer doğumdan sonra size başından ağır hasta bir spin. Yardımcı olacak bir masör. Bakın osteopath veya manuel bir rahatsızlık hissedilir nedeniyle taşlarının kuyruk sokumu kemiği ve diğer kemikler. Uzman rehberlik MRI ortaya çıkarmak için varlığı veya yokluğu intervertebral fıtığı. Bazı durumlarda gitmek gerekir, ULTRASON iç organların röntgen ve diğer araştırma, anlamaya, neden doğumdan sonra size sırt ağrısı alanında her iki kanat ya da bel.

Oldukça sık kullanılan fizik tedavi, çeşitli fizyoterapi manipülasyon. Emzirme sırasında ilaç tedavisi uygulanan son derece nadirdir.

Bazen atanır anti-inflamatuar merhem. Onlar kullanılan topikal ve küçük bir ders. Doğumdan sonra zarar vermez yapmak için özel bir egzersiz sırt.

 1. Yalın eller sandalyenin arka bacaklarını ayır ile doğrudan diz omuz genişliği. Bir avuç koyun mide, ve diğer bel. Deneyin zorlanma bel kasları, sanki zihinsel olarak zorluyor onları doğrul.
 2. Ayağa kalk, duvara sırtını. Temas gerekir kalça, omuz ve ense. Bu pozisyonda gerekir bir kaç dakika durmak.
 3. Omuz sıkın, ellerinizi indirin ve dokunun çene göğüs. Önce nefes, sonra bir nefes, başını yükseltmek, kaynak omuzlar ve bırak eller önce. Egzersiz birkaç kez tekrarlanır.

Doğumdan sonra ister normal şarj için sırt zarar vermez masaj. En güzel tedavi, ama başlamak için sadece üzerinden en az 2 hafta sonra doğum günü bebek. İyi yardımcı masaj ve kendi kendine masaj

sırt ağrısı doğum sonrası masaj

Masaj yararlıdır aşağıdaki özelliklere sahip:

 • kurtarma hızlandırır, vücudun vastavit sırasında taşıyan bir çocuk ve onun doğum günü;
 • geliştirilmiş kan dolaşımı, eklem;
 • kurtarma kas tonusu;
 • güçlendirilmesi lif aparatı.

Eğer doğumdan sonra bir izleyip, sırt, masajı, özellikle bu arada. Prosedürü azaltacaktır güçlü bir rahatsızlık. Önemli sorumlu bir yaklaşım seçimi bir uzman tarafından masaj. Pro beyaz sivilce yüzünde yeni doğmuş bir bebek.

25.11.2018