Sırt ağrısı ve baş: nedenleri, belirtileri, komplikasyonlar, tedavi

Genellikle, bir kişinin başına patolojik bir durum olduğu sırtım ağrıyor ve birlikte baş ağrısı benzer ağrı. Bu sonuç, yakın ilişki, bu iki bölümler, birleştirilmiş, ortak bir sinir sistemi için en önemli bölümler, beyin ve omurilik. Sık sık ağrı nedeni yatıyor istediğiniz anatomik özellikleri, insan vücudu. Baş vücut katıldı kullanılarak servikal omurga bir dizi içerir ve küçük ayraç bağ ve kas. Arter, besleyen, başını, alıp, onun başlangıcı, sırt, çünkü bir patoloji bu bölümü sık sık, ifade, ağrı, baş.

sırt ağrısı ve baş

Bağ ağrısı ve baş

Anlamak için işlemleri ağrısı bilmeniz gerekir anatomi vücut yapısı. Baş, en önemli bölümlerinden biri – onun içinde yer alan beyin, sorumlu, insan düşünme ve iç organların çalışmasını. Kullanarak, medulla oblongata, bağlar, omurilik. Omurilik temsil eder, uzun bir vücut, oluşan sinir dokusu. Akson ve soma'dan dokunmaktadır birbirleriyle oluşturan iletken sistem, spinal kord. Aranızda beyin ve omurilik bağlı başka ve toplam sıvı sistemi – beyin-omurilik destekleyen çalışması için gereken, bu organların bir ortam.

Çünkü, hastalığın dokunmadan omurilik, birlikte, ve, omurga, genellikle vermek için kafa ve beyin. Çünkü ağrı bölümler sırt ve baş için sık görülen ortak bir olgudur. Hastalıklara neden olan ağrı, dahil:

Skolyoz

Skolyoz, omurga eğriliği, bir pahasına sık sık sıkışma çevreleyen doku neden olan birçok rahatsızlık ve ağrı. Omurga katlanırsa ya sağa, ya da sola değiştirerek bir form yatan vertebra. Sık sık bu durumda, kişi baş ağrısı, çünkü omurilik yanlış konaklamanızda ve gergin.

Ayrıca, bu olur bir çimdikledi sinir kökü, çıkan omurga. Gelişen ağrı sendromu tehlikeli bir gelişme epileptik odak beynin. Eğer ağrı tedavi edilmezse, bu neden olabilir epilepsi ve sürekli zaman migren. Önemli zamanında bir doktoru görmek ve giymek için özel bir korse sağlayacak durdurmak eğriliği.

Migren nedeni dolaşım bozuklukları servikal havuzda. Ne olursa olsun ilk konumu skolyoz, değişiyor, vasküler sesi, yakınlaştırma ve uzaklaştırma miktarda gelen kan. En savunmasız olan boyun kasları.

Menenjit

Menenjit bulaşıcı bir hastalıktır. Vurur, üst kabuk, omurilik ve beyin. Hastalık son derece ağır, acı neden, sıcaklık, bacaklarda titreme. Eğer zamanında tedavi edilmesi hastalık getirebilir hasar, sinir dokusu, beyin ve omurilik.

Doku hasarına neden olan, neredeyse hiçbir tersinir süreçler kaybeder zeka, sık sık incittin çekirdek işlevleri için sorumlu olan süreci solunum ve kalp atışı. Nadir bir durum olmadan uzun süre kurtarma işlemleri, uygulama güçlü bir antibiyotik ve dekontaminasyon insan bağışıklık.

Hastalık yayılır omurilik şimdi nedeniyle ortak bir sistem, beyin omurilik sıvısı. Hasar, bağışıklık ve kan-beyin bariyerinin hastalığı, yayılmış bir beyin. Ayrıca, ters yönde.

Adam başlangıç aşamasında menenjit ile kan-beyin bariyerinin bozulması bilinçli olacak, ne var, sırt ağrıları ve baş ağrısı. Ağrı ile karşılaştırılabilir ağrı iltihaplı boğaz – inflamatuar süreci neden şişlik ve ağrı çapında omurga ve kafa.

Tedavi eşlik eden ağrı

tedavi

Tedavi ile başlar nedenini belirlemek için. Hasta doğru bir şekilde ifade şikayetler diye yazın doktorlar yanıltıcı. Başlar, muayenesi, baş, ve sonra geri. Kullanılan x-ışınları, dupleks tarama, damar. Bel ağrısı için atamak ULTRASON ile karın organları. Bundan sonra kontrendikasyonları, araştırma sonuçlarına ve önceden tanımlanmış bir tarih reçete tedavi. Hemen hemen her zaman onu içeren anti-inflamatuar ilaçlar, masajlar, yapılması uygulanamayacağı, ağrı rahatlatmak. Yönergeleri izlemeniz gerekir hekim ve onları dinlemek, yabancı ipuçları genellikle bu zarar ve durdurmak için kurtarma.

25.11.2018