Sırt ağrısı: 7 anksiyete belirtileri

Büyük bir kısmı rahatsızlık hissi – hafif, kısa bel bölgesinde ağrı, olmayan patolojik temelleri ve neden normal fazla uzatılmasını kas. Bizi ilgilendiren durumlar nedeni yatıyor hastalıkları, omurga.

sırt ağrısı

7 anksiyete belirtileri

1. Ağrı uzun bir süre geçer

Genellikle ağrı, sırt ağrısı kaybolur sonra kısa bir tatil ya da alımı, ağrı kesici. Eğer bir ay boyunca hiçbir gelişme, ağrıları önlemek, normal günlük aktivite, değer doktora gitmek.

2. Ağrı yayılır, kol veya bacak

Eğer ek olarak sırt ağrısı geçer, herhangi bir uzuv – bu bir işaret tahriş kökü, omurilik ya da hatta varlığı intervertebral fıtığı.

«Bu bir belirti olabilir ve değil hakkında konuşmak ciddi vakalarda, fıtıklaşmış disk, ama yine de değer alınmalı nörolog: pek çok cerrahi olmayan tedavi yolları. Yardımcı olabilir masaj, fizik tedavi, manuel terapi, jimnastik güçlendirmek için kas korse, esneme, ilaç abluka veya bindirme, özel bir elastik yama. Taktik ayrı ayrı seçilir. Güvenebilirsiniz olumlu bir sonuç zamanında işlemek için profesyonel tıbbi yardım».

3. Ortaya çıkması, uyuşma, karıncalanma veya güçsüzlük, kol veya bacak

«Uzun geçen bir duyarlılık ekstremite (uyuşukluk hissi, karıncalanma hissi iğneler) hakkında konuşmak istikrarlı hasarlı sinir lifleri. Azaltılan kas gücü, alt ekstremite veya görünüm topallık da tehditkar bir belirti gösteren, bozulmuş motor fonksiyon,» – diyor uzman.

4. Ağrı geceleri

Artan ağrı ya da geceleri bir anda eğlence – alarm işaretidir. Eğer siz de kutluyoruz sabah sertliği, bu bir işaret olabilir sistemik enflamatuar hastalıklar – ankilozan spondilit. Bu durumda gerekli danışmanlık nörolog ya da romatolog ve seçimi özel tedavi.

5. Ortaya çıkması, sürekli acı içinde ileri yaşlarda (dikkatli olun, anne ve babasına!)

Kadınlarda 50 yaş üzerinde artar, osteoporoz riskini (artan kemik kırılganlığı). Hatta küçük bir yaralanma neden olabilir çeşitli kırıklar, üçte ikisi lokalize omurga (daha sık torakal ve lomber).

«Sadece doktor tavsiyesi ve radyolojik muayene ortaya çıkarmak için yardım vertebra kırığı ve uygun tedavi atama. Hatırlamak gerekir ki, bu durumda manyetik rezonans görüntüleme (MRG), en sık gerçekleştirilen hasta sırt ağrısı ile değil, bilgilendirici değil, birçok yeterince durumu değerlendirmek kemik yapıları».

6. Ağrı ateş eşlik edebilir ya da azalma, kilo

«Tehlikeli belirtiler – kilo kaybı olmadan herhangi bir diyet ya da büyüme hızı zemin üzerine sırt ağrısı. Bazı yerlerde biraz güncel enfeksiyon, tümör süreci omurilik veya omurga. Bu dikkat edilmesi gereken bir doktor, bir erteleme gibi durumlarda, kabul edilemez».

7. Sırt ağrısı ve yetersizlik kontrol fonksiyonları, barsak ya da mesane

«Başka bir işaretidir omurilik yaralanması – idrar kaçırma ya da duyarlılık kasık bölgesinde. Bu belirtiler göz ardı edilemez: onlar işaret kompartman sendromu kauda equina, koni – son bölümler, omurilik ve sinir kökleri», – diyor uzman.

Eğer bu belirtiler yaşıyorsanız, akut, gerek ambulans çağırır: en iyi sonuç cerrahi tedavi ile elde edilir, ilk 48 saat.

belirtileri

Tümör lezyon veya enfeksiyon yaygınlığı işgal son yerler listesinde «Neden sırt ağrısı», ama bu durum olağan görmezden sinyalleri vücudumuz – geçersiz bir taktik.

14.11.2018