Faydaları iyi bir duruş. Kaydet ve gün boyunca iyi bir duruş?

Sedanter yaşam tarzı, düşük fiziksel aktivite peşinde birçok kasaba halkı, en başından beri. Sonuç olarak 50 yıl gelişen kitle hastalıklar, liderleri arasında olan hastalığın kalp-damar sistemi, diyabet, onkoloji ve osteoporoz. Çok büyük bir değer bizim için, vücudun doğru çalışmasını kas-iskelet sistemi. Bugün biz iyilik için doğru duruş, sağlık ve başarılı bir yaşam. Nasıl açıklayacağız oluşan skolyoz, vermek ve yararlı öneriler ve egzersizler. Okuyarak yazımızı, öğrenmek, çalışmak, duruş ve uyarmak gelişme hastalıkları, sırt.

Temsil eden bir duruş. Belirtileri doğru duruş

Zamanı geldi demek hakkında, temsil eden bir duruş. Yerli literatürde sözde tanıdık bir poz rahat duran bir adam, aldığı olmaksızın kas gerginliği. Göre, amerikalı yazar D. Bancroft duruş bu «doğuştan gelen bir şekilde vücut tutmak için, özellikle ayakta».

Karakterize, sağlıklı bir omurga, genellikle özellikler aşağıdaki işaretler doğru duruş: dik pozisyonda, baş kaldırdı, çene, boyun-omuz açıları, eğitimli kenar yüzeyi boyun, aynıdır. Bu durumda, kendilerini omuzlar aynı seviyede, biraz ihmal ve boşanmış. Özellikler ve diğer önemli belirti toraks simetrik orta hat.

Arasında çok sayıda işaret, doğru bir duruş vurgulamak için simetrik karın. Ayrıca kürek kemiği olmalıdır eşit mesafede omurga ve bastırılır. Belirtelim ki, alt kanat açıları bu düzeydedir.

kak-ispravit-osanku-mini

Sağlığı korumak için nasıl gençlik. Zarar yanlış duruş

Bugün, daha fazla insan hakkında düşünmeye başlar kaydetmek için nasıl bir sağlık ve gençlik. Değil son rol önleme oynar anlayış zarar yanlış duruş. Ne tehlikelidir? Alışkanlık tutmak ve sırt düz yol aynı zamanda iç organların karın ve göğüs boşluğu yerinden başlar, daha kötü çalışır.

Kişilerde kötü duruş aralığı, solunum akışı azalır, kan dolaşımı bozulur, bazen oluyor boğumlu sinirler. Sık baş ağrısı gelişen, kronik yorgunluk. Da gider üzerinde olumsuz bir etkisi, sinir sistemine, depresyona yol açabilir.

Yanlış vücut pozisyonu, вошедшее alışkanlığı, yol, şekil değişikliği, omurga, göğüs kafesi, yansıyan fonksiyonları, alt ekstremite, şekillendirme, düz ayak. Çocuklarda omurga eğriliği kötü çalışan tüm kas-iskelet sistemini, riski daha da artıyor yaralandı. Başlar ve hareket kısıtlamaları dersi ve bazı spor nerede çıkıyor yüksek basınç omurları.

Ayrıca yanlış bir duruş yaşlanma sürecini hızlandırır, vücudun. Bilindiği gibi, tamamlandıktan sonra vücut geliştirme hareket başlar yıkıcı süreçleri. Sır değil ki, zaten 50 yaşına geldiğinde, çoğu insan osteoporoz gelişir. Durumu kötüleşir doku uzun kemiklerin, yıkanmış tuz, kalsiyum, sık sık neden olan kırıklar.

Ama zarar yanlış duruş bununla da sınırlı değildir. İle birleştiğinde kilo skolyoz ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Oluşma olasılığı artar ve dejeneratif disk hastalığı. Bu bir hastalıktır etkiler kıkırdak intervertebral disk.

Güç, doğru bir duruş başarının işlerine. Neden bu kadar önemli bir beceri kendinizi tutmak?

Kesinlikle, her şeyi duydum böyle bir ifade: royal duruş. Kabul edilir, bu kavram oluştu kelime «san» anlamına gelen yüksek bir rütbe, önemli bir yazı. Bu nedenle, takip edilebilir ve anlam arasındaki ilişki, statü ve beceri kendinizi tutmak için. Daha fazla kişi izliyor bir yaşam, daha güçlü başlar ve gücüne inanmak, doğru bir duruş.

Yapılan çalışmalar, bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey vardır etkisi duruş olma süreci bir kişilik. Özellikle, yetenek, güzel, kendini tutmak başarının işlerine. Meğer ince bir adam güven yayar, ona daha kolay iletişim kurmak insanlarla. Omurga eğriliği olumsuz yansıyan değil, sadece sağlık, ama psikolojik bir durum. Tesadüfi değil ki, her zaman, askerlik takip duruş asker. Özellikle sıkı yaklaştı ve çarlık rusyası. Ama bugün herhangi bir barış ordusu da farkında gücü, doğru bir duruş. Bu konuda emin olmak için, yeterince fotoğraf karşılaştırmak için acemi ve adamlar sonra terhis.

İnsan figürü yapabiliyor, kendini tutmak, ince. Onun yürüyüş güzel, ve her eylem doğrudur. Aynı anda bu görünüyor, kendine güvenen ve sınır tanımayan. Ve karşısındaki kişi ile yanlış duruş, genellikle, beceriksiz, onun eylemleri yanlıştır. Bir bilinçaltı düzeyde, daha fazla güven neden olan zayıf adam, daha hımbıl. Ayrıca, bir rakam – bu ilk şey, dikkat tanışan. Ve bu izlenimi değiştirmek çok zor. Bilim adamları, kelimeler makyaj sadece 5 -10 % bizim iletişim. Her şey bu jestler, yüz ifadesi, görünüş, ses tonu, tonlama, konuşma vb

Nedeni yanlış duruş

Daha önce de söylediğimiz gibi, yukarıda en önemli faktör, neden bir kambur, bir гиподинамия. Ve hatta beden eğitimi dersleri derde deva değildir. Mesele şu ki, çocuklar genellikle yanlış oturmak bir okul masada toplayıp, bir omuz diğerinden daha yüksek. Sonuç olarak, birçok okul dışında duvar okulumu skolyoz ile. Diğer nedenler arasında yanlış duruş aranmalıdır:

 • aşırı kilo;
 • gebelik;
 • giyen, yüksek topuklu ayakkabılar;
 • zayıf fiziksel gelişimi;
 • doğum kusurları vücut;
 • aşırı hızlı bir gelişme (büyüme, kas gerisinde iskelet büyüme);
 • osteochondropathy.

Uzmanlara göre, yaş ile 17 yaş en önemli oluşumu için sağlıklı bir iskelet. Hatta küçük bir sapma pozisyonda vücut, bir eskidi, bu süre içinde son derece tehlikelidir.

correct posture

Türlü omurga eğrilikleri

Yani, eğer bir çocuk tutar ve sırtınızı düz, az hareket, aşırı bir elini onun vücudunda gelişir tehlikeli süreçler. Üç omurga eğrilikleri: lordosis, kyphosis ve skolyoz. Belirtelim ki, ilk iki tür değişim vardır gibi doğal ve patolojik. Lordoz bu saptırma omurga ileri, herkesin sahip olduğu insan servikal ve lomber. Kifoz – saptırma omurga önce ortaya çıkan torasik yanı sıra departmanında sakrum ve kuyruk sokumu. Patolojik lordosis and kyphosis farklı fizyolojik değişiklikler, yalnızca bir derece eğilme.

Ayrıca skolyoz veya yan omurga eğriliği. Kabul edilir, o oluşur, yetersiz egzersiz, sırt kasları. Bu tür omurga eğrilikleri, bugün tüm dünyada ciddi bir durum olarak bir bozulmaya yol çalışmaları, birçok organ. Bulundu skolyoz oluşur ve gelişir gençlik, bu nedenle tedavi daha önce 20 yıl kadar vertebra henüz sonuna kadar soğudu. Daha geç bir yaşta kurtulmak için, bu hastalığın son derece zordur.

Şaşırtıcı, ama birçok anne-baba, gören bir çocuğun omurga eğriliği önem, bu değerleri. Onların argüman genellikle böyle – çocuk yürüyor spor bölümü (katılır ders beden eğitimi), yani, her şey yoluna girecek. Ancak böyle bir yaklaşım sadece haklı değil, ama neden olabilir tehlikeli bir hastalık gibi bir osteokondrozis veya osteoporoz. Eğer bir çocuk doğru tutan bir geri, düzensiz bir masada oturur – bu bir bahane için bir doktor ziyaret-ortopedi uzmanı veya bir cerrah.

Mümkün olduğunca düzeltmek için ihlal duruş?

Peki, nasıl düzeltmek için ihlal duruş? Bunu yapmak için, sürekli takip için geri düz ve omuz dağıtılan önce. Kafa tutmak için gereken doğrudan ve görünüm odaklı bir ufuk. Toraks açıklanması için arasındaki mesafe kaburga vardı maksimum. Sunuyoruz birkaç öneri ile mümkün olacak hangi aracılığıyla önemli ölçüde geliştirmek için kendi duruş:

 • her gün egzersiz yapmak;
 • uyku pürüzsüz ve sert bir yatakta;
 • dinlenin sonra fiziksel yük yatarken;
 • yüzünüz stil kurbağalama sırtüstü;
 • çekinmeyin gerçekleştirmek için üretim jimnastik;
 • ziyaret masöz.

Bile size çok 20 yıl, hala mümkündür düzeltmek için ihlal duruş. En önemlisi, hedef belirlemek ve düzenli olarak kendiniz üzerinde çalışmak. Tabii ki, eğer skolyoz 3 derece bu önlemler yapamaz gerekir tavsiyemiz bir uzman. Genellikle, bu gibi durumlarda, reçete, taşıma özel korse, fizyoterapi uygulamaları ve şifalı beden (LFC).

Egzersizler bir dizi için iyi bir duruş

Eğer gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, şekilleri değiştirme zorunda, olması gerektiği gibi eğitmek, boyun kasları, omuz, karın, yanı sıra kas, bir düzeltiyor omurga. Ayrıca dikkat edilmesi gereken kasları, bacak ve kalça. Teklif çalışmaları gerçekleştirmek için iyi bir duruş.

 • «Açık ingiliz subay». Gerek yatmak, sırtını duvara olmadan süpürgelik veya dolaba beş nokta: ayakları, kalça, sırt, omuz, yerleştirilmiş. Böyle bir pozisyonda tercihen kalmak 20-30 dakika.
 • Başlangıç pozisyonu, yerde yatarken, bacaklar düz, tutmak, onları bir araya. Ellerini başının arkasında, сцеплены kale. Daha sonra yükseltmek aynı anda üst gövde ve bacak çalışın dinlenmeye üst noktada. 10 kez tekrarlayın.
 • Başlangıç pozisyonu, yüzüstü. El koymak, kemer, ve daha sonra saptırma, tüm gövde, yayılan bacaklar. Bunu nefes ve nefes gibi geri orijinal konumuna. 10 kez tekrarlayın.
 • Katta oturan, yalın kat eller (arkasında), sonra kaldırın, ayak ve yapıyoruz dönme hareketi (içeri) – 10 kez. Daha sonra ters yönde de 10 kez.
 • Kalk ayağa, hadi bakalım yukarı dirsek. Sonra denemek ulaşmak için avuç içi kadar bir kanat. Bundan sonra сводим kürek kemiği ve bir cins, kollarını aç. 10 kez tekrarlayın.
 • Başlangıç pozisyonu, yüzün yere. Birleştirmek ayak çekmek ayak parmakları. Avuç koymak altında omuz ve dirsek hit vücuda. Yaptığımız bir nefes alın ve yavaş yavaş kaldırın gövde. Deneyin eğmek torasik. Egzersiz yoluyla yapılır kas gövde, eller yardım gerekmez. Deneyin tutmak için ayakta bir dakika.
 • Başlangıç pozisyonu – önceki egzersiz gibi. Bastırarak alnını yere çekin boyun. Elinizin altında koymak omuzlar. Sonra yavaş yavaş başlayın götürmek ve cins kürek kemiği. Buna ek olarak, bazı 20 tekrarlar ve ardından kaydırarak birleştirin ve kürek kemiği mümkün olduğunca yakın kalmak, böyle bir pozisyonda, bir dakika.

Her ders ile başlamalıdır ısınma için iyi bir ısınma eklem ve bağ.

Biz söylediniz lehine doğru duruş, sağlık ve başarılı bir yaşam, denilen kronik hastalıklara neden olan omurga eğriliği. Bazıları gibi bel ağrısı, tedavi etmek oldukça zordur. Bu nedenle, korumak için sağlık, gençlik, gerekli erken yaşta hatırlatan çocuklar hakkında bir değer, beden eğitimi.

26.07.2018