Sırt ağrısı nedenleri, belirtileri, tedavisi

Ani ve çekim, ağrıyan ve uzun süreli, ani ve kısa süreli bel ağrısı her zaman tatsız. Katılıyorum, istemiyorum yaşıyor tekrar tekrar. Duygu bir gün, bir değer değil, sadece dikkat çekmek, ve hemen kafa sağlık kurum ve incelenmesi. Ama en azından zayıflaması ağrı, sık sık unutmak ve yeni bir rahatsızlık. Çünkü artık acıyor, neden atık zaman ve para bir teşhis. Bu yüzden birçok kişi düşünüyorum. Ancak, bir süre sonra ağrı kendini hatırlatır

sırt ağrısı

Neden belim ağrıyor? Neden arıyoruz

Ne zaman ortaya hoş olmayan duygular alt bel bölgesinde, yaşayan insanın korkunç bir rahatsızlık. Acı yürümek, oturmak, yatmak ve özellikle yataktan kalkmak değiştirmek için vücut pozisyonu. Ağrı vardır ve sürekli değişen doğasını. Bazen o ani ve çekim, bazen ağrıyan, uzun süre geçer. Normal fiziksel aktivite unutmak mümkün ise, belim ağrıyor. Ne yapmalı, ne yapmalı, kendinizi kurtulmak için acı? Yapılacak ilk şey, – bu bir neden bulmak, hangi-ebilmek var olmak çok. Kalkın ölçekler öğrenin ve kendi ağırlığı. Puan ağırlık? Bu mümkün, çünkü tam da bu çıktı ağrı sendromu. Eğer bir kişi tam, ağırlığı kararsız (büyük ölçüde kilo kaybeder ya da kazanıyor kg), cevap zor değil, neden belim ağrıyor. Ne yapmalıyım bu durumda? Tabii ki, acilen kilo vermek. Eğer baskı uygulamak omurga üzerinde kendi ağırlığı. Yük çok büyük. Da neden olabilir rahatsız bir duruş. Örneğin, eğer uzun süre oturan ya da ayakta bir pozisyonda. Kendinize yardımcı olmak için bu durumda sadece. Bazı egzersiz için sırt boşaltma, şu yamaçları ve dairesel hareket. Söylemek gerekir ki, genellikle ağrı, eğer esti bel. Ne yapmalıyım bu durumda? Git eczaneye. Bugün satın alabileceğiniz bir çok ısınma kremler ve merhemler, sadece rahatlatmak ağrı, ama çekilecek inflamatuar bir süreç.

Hasta sırt? Bu sinyal, bir hastalık değil

Söylemek gerekir ki, bel ağrısı, – hiçbir şekilde hastalık değildir. Bu tür sinyaller vücudumuzun haber başında hastalık. Eğer çıktı bel ağrısı için ne yapmak isteyecektir doktor sonra dikkatli bir muayene ve tanı. Mesele şu ki, hoş olmayan bir duygu ile ilgili olabilir yanlış duruş ve omurga eğriliği. Bu mümkün arifesinde kişi kaldırdı şiddeti, fiziksel olarak aktif. Eğer çalışmak gibi bir şey ile ilgili yükselterek kargo, tabii ki bir doktor bulur, fıtık ya da tempolu osteokondritis. Ayrıca, yaralanma sonrası yaralanma veya darbe belim ağrıyor. Ne yapmalıyım? En önemlisi, bu self-medicate.

Hissettin bel ağrısı? Ciddiye alın bu konuda. Tabii ki, en iyisi gitmeden bir sağlık kuruluşu ve uzmana danışmak. Eğer herhangi bir nedenle erteleme kararı zammı doktora, o zaman yardım etmek zorunda, kendinizi evde. Sadece unutmayın, kendi kendine zaman uygun değildir. Yani, belim ağrıyor. Ne yapmalıyım? İlk olarak, bandaj giyin ya da bir kemer, konumunu sabitlemek için. Bu durumunda yardımcı olacaktır germe kas doku alanında omur. Gerekli hareketlerini kısıtlamak. En iyisi sırt üstü yatmak, sert yüzey ve özel. Doktorlar tavsiye başvurmak böyle bir poz birkaç gün kadar ağrı kaybolur. İkincisi, sıcak olabilir onun bel. Yayılmış, sırtını ince bir tabaka yatıyor ısınma araçları, sarma etrafında kemer, eşarp ve battaniye altında yatmak. İlaç kaldırmak için söz veriyorum ayakları üzerinde zaten 12-24 saat. Masaj için yardımcı olur, ama bunu yapmak gerekir, sadece bir uzman. Kemik lomber çok hassas ve gerektirir, becerikli bir muamele.

Gerektiğini bir kez daha hatırlatmak ilaçlama yapmaya değmez. Eğer başarılı kullanarak, herhangi bir halk aracı acıyı yok, biliyorum – bu bir süreliğine. O geri dönecek. Sadece doktor bulmak mümkün olacak gerçek nedenini sefalet tavsiye kurtulmak için nasıl, bu ağrı.

Sırt ağrısı uzun süreli koltukta?

Sırt ağrısı daha sık takip ediyor, genç

Tıbbi uygulamada zamanlar hastalar şikayet var sırt ağrısı oturan. Eskisi gibi belirtiler ile doktorlar içinde insanlar kırk yıl.

Ama bugüne kadar bu tür şikayetler nadir değildir ve tamamen genç hastalarda. Çoğunlukla bunun nedeni, sedanter yaşam tarzı. Çünkü artık bilgisayarlar yerine açık havada yürüyüş ve hatta arkadaşlarınızla iletişim kurun.

neden sırt ağrısı

Ama bunun dışında başka nedenleri de vardır, hangi sırt ağrısı oturan. Bu nedenle bize daha fazla ilgilenelim bu konuda.

Nedenleri ağrı

«Ne zaman oturup, çok sırt ağrısı». Gibi ifadeler sık sık duymak insanların sedanter bir çalışma.

Birçoğu başlar icat çeşitli bahaneler gibi: esti sırt, ya da burkulan kasları alt sırt bölgesinde.

Ama gerçek nedeni tamamen farklı. Bu nedenle bir göz atalım ana kadar rahatsız edici yol açan faktörler şiddetli sırt ağrısı oturan:

Uzun süreli oturma, en fazla muzdarip bel

 • Omurga hastalıkları gibi osteokondrozis, intervertebral fıtığı, osteoporoz, skolyoz, çıkıntı veya osteoartrit, en sık neden olur, hangi sırt ağrısı oturan. Bu olur, olan kişi bu hastalıklardan biri, uzun bir süre için bir masada oturuyor, veya bilgisayar.
 • Bozuklukları çalışma kas dokusu. Çoğu zaman, kas spazm, hangi etkilenir bel, ortaya güçlü alt sırt ağrısı. Bu hastalar söylüyor: «ağrı, akut, ne zaman oturup». Tam oturan kas dokusu daha fazla zamanları olduğunu ve kışkırtır görünüm ağrı sendromu.
 • Bulaşıcı hastalıklar, etkileyen omurga ve lomber bölgede de neden olabilir, hangi sırt ağrısı.
 • İnflamatuar süreci pelvik organları yeterince sık eşlik ağrısı, karın verir, bu durumda bel bölgesinden.

Genellikle yanlış duruş veya fazla ağırlığı uzun bir süre sonra koltuk çekiyor işte sırtım, belim alır yükün çoğunu daha ve hoş olmayan duyumlar neden olur.

Tanı ve tedavisi, sırt ağrısı

Tanımlamak nedenleri sırt ağrısı doktor-teşhis

Ne zaman ortaya çıkar, sırt ağrısı ne zaman oturup, hiçbir durumda self-medicate, yani ovmak veya sıcak hasarlı bölgeyi. Çünkü bu tür yöntemleri sadece durumu daha da kötüleştirebilir ve ciddi komplikasyonlara yol açar. En iyi yardım uzmanları, doğruluk ile mümkün tanıya ve doğru tedavi reçete.

Tanı bozuklukları, sırt ağrısı, kullanmak, röntgen, ultrasonografi, bilgisayarlı veya manyetik rezonans görüntüleme omurga.

Kurulduktan sonra, tüm ağrı nedenleri doktorlar belirler. tedavi yöntemleri. Modern teknoloji sayesinde, ve son kıyafet ortadan kaldırmak için birçok omurga hastalıkları çok daha hızlı olabilir.

ağrısı nedenleri

Ama bunun dışında, istenilen sonucu elde etmek için kullanarak özel osteopati. İşlem sırasında bir uzman kullanarak özel hareketler kurtarır omurga ve giderir sırt ağrısı.

Aynı zamanda ayrılmaz bir parçası gidermek, sırt ağrısı ilaç ile tedavi edilir. Bu reçete ağrı kesici ve anti-inflamatuar ilaçlar, kas gevşetici ve ilaçlar, kan dolaşımını artırmak, omurga. Giderdikten sonra şiddetli ağrı bel bölgesinde kullanılan fizyoterapi yöntemleri şunlardır masaj, manyetik terapi, lazer ve çamur tedavisi yanı sıra şok dalga tedavisi.

Olarak ortaya çıkmasını önlemek için ağrı ?

Bugüne kadar işin çoğunu çoğumuz gerçekleştirmek bilgisayarda ortaya çıkmasını önlemek ağrısı sırasında koltukta çok daha zor. Ama yine de temel kurallar vardır kalarak, olan, önlenebilir birçok hastalık.

Doğru bilgisayar başında oturup

 • Doğru seçilmiş bir işyeri (ortadan döşemeli mobilya, sandalye yüksekliğini ayarlayın).
 • Çalışın, çalışırken bile izlemek onun duruş.
 • Olmaz ise uzun süre aynı pozisyonda.
 • Her saat başı egzersiz yapın.
 • Doktorunuza biliyorum, almak için özel ilaçlar destekleyen kıkırdak doku omurga.
 • Evinizden her gün sabah jimnastiği.
 • Harcamak için daha fazla zaman açık havada.
 • Kurtulun kötü alışkanlıkları.
 • Dengeli beslenin ve zenginleştirin vitaminler ile vücut.
 • Ayrıca etkili bir yöntem hastalıkların önlenmesi, omurga, yüzme.

Tabii ki, eğer bir sedanter çalışma önlemek için, çeşitli sorunlar, omurga ile çok zor. Ama, neyse, bu kurallar boyunca en aza indirmek riskini.

Peki, eğer bir hastalığı önlemek için başarısız oldu, yapmayın kendi kendine tedavi. Daha iyi bir doktora başvurun için nitelikli bakım.

Çünkü pek çok kişi, kurtulmak için ne bel ağrısı kullanarak, halk yemek tarifleri. Bitkisel kompres acıyı, belki zaman yapılacak, ama ana nedeni ağrı sendromu hala.

8 önerileri sorun sırt ağrısı

Elbette, herkes bu durumu bilir, zaman keskin bir dönüş ya da eğim indirir sırtından, şiddetli ağrı oluşur ve omurga doğrultma teslim canavarca unu. Ne yazık ki, bu tür «ücret» kişi başına yürümek kapasitesini tam olarak ve iki ayak üzerinde. Ama gerçekten hoş bir duygu, sırt takip, bizi, sürekli teslim bir sürü sıkıntı ve gölgeleyen varlığımızı?

Deneyelim bunu anlamaya. Çünkü, vücudumuzun, durmadan, hareket, yerçekimi kuvveti, omurga her zaman diken üstünde, bir o yana, bir sıkıştırılmış, özellikle, eğer, biz, hayatlarının büyük bir kısmını statik bir konumda. Ayrıca, omurga alır ve büyük bir yük sırasında, toplu taşıma araçlarında seyahat gibi, o sürekli titremesini.

tanı

Uyuşma hissi, kollar ve bacaklar, yorgunluk ve halsizlik – bu ilk belirtiler spinal sorunları, bırakamazsın dikkat olmadan. Gibi, kendine yardım, eğer beklenmedik bir şekilde keskin bir ağrı hissettim? Başlamak için, öğrenmek gerekir tam nedenini ağrısı geçmek, MRI, ve daha sonra tedaviye başlayabilir. Ancak, hastalıkların ortaya çıkmasını önlemek vertebral kolon, tüm sonra, belki de.

Yeterince gerçekleştirmek için bazı basit öneriler:

1. Hareket – hayat

Çalışın kilonuzu izlemek ve korumak için vücudunu fiziksel olarak formda. Bunu yapmak için egzersiz – norm, daha fazla hareket, daha az zaman harcayın statik, oturur pozisyonda, yapın, gün boyunca hafif egzersiz. Daha fazla egzersiz yapın, daha sıkı kaslar, daha güçlü bir vücut.

2. «Hayır» deyin sigara

İçerdiği nikotin sigara yok normal vücudun su dengesini yaparak intervertebral diskler kırılgan, bu nedenle, onlar savunmasız hale gelir, çeşitli hastalık ve bozuklukları.

3. Oturup çalışın ve yürüyüş ile pürüzsüz sırtını

Gün içinde çoğumuz, oturma pozisyonunda olmak. Çok önemlidir bu yüzden doğru yapmak, yükleme bir kez daha sırt ve omurga. Eğer çalıştığınız bilgisayar önünde, yerleştirin, böylece ekran oldu net bir şekilde gözünüzün önünde, biraz eğik sürme. Bu eğim sandalye olmalıdır için alt ekstremite özgürce düzenlendiği masanın altında bir açı doksan derece yere.

4. Bir dizüstü bilgisayar kullanın ve telefonu en az

Kabul edilir, bu dizüstü bilgisayar için çok iyi bir buluş açısından ergonomi ve üstün nitelikli imkanlar sunuyor. Cep telefonu - çok daha iyi bu konuda, çünkü kullanım sırasında telefon biz farkında olmadan atmıyoruz kafa bir yana, ne bozukluklara yol açar boyun. Bu nedenle, önerilen bir kulaklık kullanın.

5. Kısa molalar, bir çalışma öneriyor uzun koltuk, bir pozisyonda

En iyisi, bu kısa süreli kesintiler, daha bir büyük, çünkü bir spin için hiçbir zaman çok fazla çalışmak ve omurga üzerindeki yükü daha eşit şekilde dağıtılır. Yürüyün, birkaç dakika içinde, sokakta ya da bir oda, bu nedenle, siz temizleyin, gereksiz gerilim ile sırt.

6. Unutmayın, uyku gibi

Doğru uyku bu uyku, yatarken, sertliği yatak bu yüksek olmalıdır. Sözde, «duruş embriyo» gerginliği ile vertebral kolon birikmiş olan süre için çalışma günü. Eğer sen koy bacaklarının arasına bir yastık temizleyin de gerilim ile diz eklem.

Tıbbi bir bakış açısından, en «yanlış» duruş uyku – yatarak karın, çünkü o üzerindeki yükü artırır, sırt birkaç kez.

Dikkat bile minimum rahatsızlık, sırt almaya çalışın poz yalan ve relax spin. Kabul edin, ağrı kesici ilaçlar. Eğer hissettim uyuşukluk hissi, bacaklarda, mutlaka yetkili bir bilgisayar teknisyenine başvurun.

7. Deneyin sürecini hızlandırmak rehabilitasyon

Eğer ağrı, sırt hareket etmenize olanak sağlar, bir deneyin vermek «çalışmak» sırt sözde güvenli modda sırasında havuzda yüzme ya da yürüyüş. Bu nedenle, eğer boşaltın omurga, riske düşürebilir genel durumu.

8. Yükü azaltın ve kesin hareket

korunma

Yok gergin sırt, yalın, sırtınızı dik tutun. Eğer yürüyüş egzersiz salonu, bir şey yapmak değil, dikey bench press ve ağız kavgası ağırlığı ile de bench press omuz ve karın egzersizleri. Tavsiye değil de koşmak.

18.10.2018