Ne diyor ağrı orta-arka?

Böyle bir olgu, ağrı gibi orta sırt, çok yaygın ve karşılaşabilirsiniz çeşitli nedenlerle. Böyle bir ağrı sendromu denir sırt yaralanmaları, hastalıkları kas-iskelet sistemi ve iç organların. Bu nedenle çok önemlidir doğru tanı, bağlı olduğu doğru ve tedavinin etkinliği.

sırt ağrısı ortada

En olası nedenleri orta sırt ağrısı

En sık ağrı orta sirt ortaya çıkan bir nedenle hastalık vertebral eklemleri ve sırt kasları. Ama genellikle bu da bir işaret olabilir hakkında çok ciddi hastalıklar dahil olmak üzere, iç organlar, genellikle eşlik sıcaklık. Düşünün en sık nedenleri, bu tür ortaya çıkması, ağrı orta-arka. Bu:

 • Osteokondritis torakal vertebral kolon, en sık neden olan ağrı sendromu orta sırt. Bu hastalık gelişimine yol açar intervertebral eklemlerde dejeneratif süreçler kırık vertebra ve neden büyümeleri. Bel ağrısı ile karakterize, sık görülen bir çimdikledi sinir lifleri, bu nedenle ortaya çıkan ağrı değişen derecelerde şiddeti, ortaya çıkan ani ve şiddetlidir. Eğer gözlenen hafif bir yenilgi, bir sinir, bir ağrı olabilir çok belirgin ve ortaya sadece sürüş sırasında.
 • Germe sırt kasları nedeniyle spor veya aşırı fiziksel yükler. Böyle bir ağrı sendromu vardır akut belirtiler, ama mevcut kalıcı ve geliştirilmiş hareket halinde.
 • Artrit, omurga. Ağrı sendromu, bu hastalığın yol açtığı, bazen kendini o kadar güçlü ki, bir kişi bile hayır özellikler kaynak gibi göğüs kafesi, ve onun vücut genellikle biraz eğik pozisyonda.
 • Miyozit – enflamatuar süreç iskelet kas. Ağrı sendromu böyle bir durumda, genellikle vardır, tek yönlü bir karakter, yani görünür ya sağda, ya solda. Ağrı bu hastalıkta değil, akut ortaya çıkan hareket ederken vücut ve sırasında baskı etkilenen bölge.
 • Deplasman veya hasar intervertebral disk. Bu patoloji olabilir gibi edinsel ve konjenital. O yol sıkışma sinir hareket sırasında vücut bir sonucu olarak ortaya çıkar ağrı sendromu.
 • Skolyoz, nedenleri gelişimi doğal olmayan virajlı vertebral kolon, ne de bir yol sıkışma sinir ve neden ağrı sendromu. Genellikle sendromu skolyoz daha belirgin sadece bir gece sonra uyku.
 • Hastalık iç organları. Bu, kalp hastalığı, ağrı verir, genellikle, sol geri alan. Bir kalp hastalıklarında ağrı sendromu da vermek, omuz veya üst ekstremite. Eğer bu belirtiler dayandığı için, ağrı ile doğrudan alan bir kalp, bu bir işaret olabilir miyokard infarktüsü.
 • sırt ağrısı ortada tanı
 • Hastalıklı böbrekler neden ağrı sendromu ve sıcaklık.Bir böbrek hastalığı da neden olabilir ağrı, orta sırt, genellikle eşlik eder ve yüksek sıcaklık. Bu ne diyor, ne gider inflamatuar bir süreç böbrek. Bir akut böbrek fonksiyon bozukluğu, sıcaklık çok artar ve gözlenen şişme vücut.Ayrıca, ortada bir spin hasta olabilir sorunları, safra kesesi ve mide-bağırsak yolu. Örneğin, mide ülseri ağrısı verir ortasına sırt odaklanarak onu sol veya orta kısmı. Ve cholelithiasis ağrı sendromu duruluyor sağ üst karın ve belki de bir kuyruk, bir daha da güçlenecektir. Bu bazen gözlenen bulantı ve kusma.
 • Yanlış duruş, ortaya çıkan zayıflık nedeniyle kas veya yanlış bir iş yeri düzenleme. İlk başta yanlış duruş şeklinde kendini gösteren zaman zaman ortaya çıkan ağrı ve ilerledikçe patoloji ağrı olur, düzenli ve daha güçlü.
 • Yaralanmalar vertebral kolon.

Tanı

Ağrı ile orta sırt için mutlaka muayene edilmesi birden fazla uzman. Bu kardiyolog, cerrah ve gastroenterolog.

Temelinde, hasta şikayetleri, görsel muayene, anamnez, doktor reçete daha ileri bir inceleme.

Arasında bir takım tanı yöntemleri en sık yapılan ultrason, röntgen, vertebral kolon, elektrokardiyogram, gastroskopi.

Tedavi

Eğer sırt ağrısı, özellikle orta kesiminde, neden sıradan bir yükü veya germe kas, bilindik kaldırma ağırlık kaldırma yükleri, fiziksel ya da spor bir karakter, mükemmel bir yardımcı masaj. Hatta hafif bir masaj yardımcı olur kasları gevşetmek ve rahatlatmak ağrı spazmı.

Ayrıca, kas ağrısı olur kabul, sıcak bir banyo ya da duş. Aynı zamanda iyi bir etkisi vardır douches. Özel kullanabilirsiniz merhem, teşvik ödemesi kas spazmı.

Güçlendirmek için kas ve bağ geleceğe yaparak onları daha dayanıklı fiziksel ve sportif stres ile başa çıkmak için gerekli, sabah jimnastiği.

sırt ağrısı orta tedavi

Eğer ağrı sendromu orta sırt ile ilişkili hiçbir şekilde yaralanma, fiziksel veya spor yükleri, o zaman mutlaka yardım isteyin tıbbi yardım alınız. Çünkü bu tanıklık daha ciddi hastalıklar sırt, yanı sıra ilgili patolojiler, iç organ.

Daha erken yapılacak teşhis ve yapılan tedavi, daha iyi sonuç olacaktır.

Tedavi ağrı orta sırt bağlıdır hangi bir hastalık nedeni onların görünüm.

11.10.2018