Ağrısı sağ yan ve verir, geri - belirtileri, nedenleri, tedavisi

Yan ağrısı hiç haberciler iyi bir hava ya da beklenmedik bir şans. Çoğunlukla onlar hakkında konuşmak, o kişinin acı bir şekilde bir hastalık, kendisi için, çoğu zaman bilmeden. Nedenleri çok farklı olabilir, ama ne olursa olsun, her zaman tedavi için bir uzmana görünmek.

En kısa sürede deneyin kliniği ziyaret, özellikle durumda hissediyorsanız, ağrı sağ tarafına, veren sırtından. Bu hoş olmayan bir his olabilir ne hakkında konuşmak ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, böbrekler. Belki de var sinir sıkışması, akciğer sorunları, karaciğer, safra kesesi, pankreas. Tüm bu hastalıklar neden olabilir çok kötü sonuçlar çıkarılır hatta ölüm.

yan ağrısı veren geri

Eğer ağrı var sağ tarafta, veren geri eşlik ediyor acı kuruluğu, yüksek ateş, halsizlik, baş dönmesi - hemen doktorunuzu ziyaret edin. Ayrıca bilmek gerekir ki, acil hasta taşıma için uzman gerektirir ve gibi belirtiler keskin bir ağrı sağ tarafında ortaya çıkan çok aniden sona erer boyunca yarım saat veya katkı idrarda kan. Hakkında ne var akciğer sorunları, der, nefes darlığı, baş dönmesi, mide bozukluğu, yüksek ateş, kusma. Ağrı sağ tarafına, veren arka, karşılaştırma gibi belirtiler görünebilir değil gibi ve korkutucu. En azından diğerleri ile karşılaştırıldığında, duyumlar.

Ayrıca, kadınların kendilerini ve diğer nedenlerle ağrı sağ tarafında. Verir, geri, sık idrara çıkma, akut ağrı - bu belirtiler belirtileri olabilir dış gebelik. Bu durumda, buna acil bir teşhis için gerekli muayene ve muayene doktor. Belki de, sağ tarafına hamile acıyor nedeniyle, hepatit, pyelonephritis, apandisit ve gibi daha birçok indikatörü ekleyebilirsiniz. Tüm bu çok olumsuz etkileyecek, fetal gelişim.

Deneyimli yetişkin bir kadın olduğunu biliyorum sırasında ağrı başvurabilirsiniz halk hekimliğinde. Ne varsa keşfedilen bir hastalık, pankreas kanseri veya safra kesesi? Ortadan kaldırmak yağlı, tuzlu, kızarmış, baharatlı gıdalar diyet. Yalnız vücudu kalacak alma, haşlanmış patates, beyaz et. Böyle bir beslenme ağrı kısa bir süre geçecek.

Sorun, dalak, yardıma gelir gül kalça bir kaynatma. Uzun bir tedavi, bu suyu tutmak mümkün iyi bir korunma. De kurtarır işi dalak taze meyve suyu rendelenmiş havuç, pancar, turp.

Sorun yalan olabilir karaciğer. Bu durumda, almak için beş kere görüntülendi kaşık bal ile tarçın yemeklerden önce ve sonra. Karışımı, zeytinyağı, bal, elma sirkesi, limon suyu da arındırmak karaciğer.

Rağmen bir sürü ilaçlar eczanelerde, halk tıbbı ve ipuçları, kız hakkında unutmayın tedavisinde uzman. Çünkü ağrı sağ tarafına, veren geri öncüleri olabilir, çok ciddi bir hastalık, daha sonra yeteneğine sahip, neden son derece sonuçlara. Dikkatli olun ve dikkatli. Bu eylemler için izin verir yaşamak için uzun, sağlıklı ve mutlu bir hayat.

Ağrısı sağ tarafta

Herhangi bir ağrı hizmet veren bir uyarı sinyali olarak ihlal edilmesi hakkında işin organizma. O zaman bağlı nedenler ve şiddeti ağrı alınır, istediğiniz önlemleri. Ne zaman ağrıyor sağ yan yüklemeniz gerekir, ne yapmak gerekir, ilk etapta, çünkü bazen yeterli bir diyet takip etmek ya da kabul spazmolitik ilaç. Ama sık sık olur, acilen bir ambulans çağırır. Ne zaman ağrı sağ yan orta, kısa veya gıda alımı ile ilgili ya da alkol, yeterince önceden randevu alarak doktor. Belirlemek için gerçek nedeni ağrı olmadan yetenekli tanı çok zordur. Bu nedenle, yapılacak ilk şey, eğer ağrıyor, sağ yan bu muayene, tüm iç organları. Niteliğine bağlı olarak, ağrı süresi ve çıkık, terapist sizi yönlendirecektir doğru uzmana. Kendiniz tanımlayabilirsiniz sadece örnek alan hoş olmayan duygular ve ne tür bir tedavi gereklidir (acil bir müdahale ya da detaylı bir muayene).

Gerektiğinde ambulans çağırır bir ağrı sağ tarafında?

Gibi hastalıklara apandisit, perforasyon, mide, pancreatonecrosis post-operational, peritonit, rüptüre kist, bültenleri böbrek taşı – ihtiyacı acil tedavisinde en sık cerrahi müdahale. Yer zamanında yardım genellikle bağımlı hastanın hayatını.

Temel belirtileri hastalıklar gerektiren acil yardım:

 • ani, keskin bir ağrı, sağ yan karın, son 30-40 dakika içinde.
 • eğer ağrı sağ yan karın eşliğinde kusma kan ile karışık, kuru ya da acı kuruluğu, sıcaklık artışı, verir, farklı organları veya yayılır karın.
 • ağrı, alt sağ boca güçlendirilmiş yürüyüş sırasında, hız kesmeden devam ediyor ve geçmiyor boyunca 11-14 saat.
 • ani, keskin bir ağrı, sağ yan kaburga altında.
 • aniden ve çok ağrıyor sağ tarafı aşağıda ve eşlik halsizlik, bilinç kaybı, baş dönmesi.
 • beklenmedik, ani, sürekli ağrı sağ tarafında sırt.
 • ani, çok şiddetli ağrı, sol veya sağ tarafında, karın verir, bel görülen yabancı maddeler idrar içinde kan.
 • ağrıyan veya çekerek ağrısı sağ tarafında, eşlik kötüleşen genel durum vücudun, kusma, sıcaklık artışı, solunum güçlüğü, baş dönmesi, hazımsızlık.

Nedenleri ağrısı sağ tarafta

bel ağrısı

Kronik hastalıklar iç organları, yanlış beslenme, viral enfeksiyon bozuklukları, gastrointestinal sistem neden olabilir yan ağrısı, karın. Bu gibi durumlarda ağrı ile ilgili öğünler, ilaçlar, fiziksel aktivite ve stres. Bağlı dislokasyon ve karakter ağrısı sağ tarafta, sen-ebilmek tanımlamak, hangi uzman size büyük olasılıkla olacak.

Ağrı sağ tarafında sırt gösterebilir ile ilgili sorunlar, böbrek, eğer lokalize orta kesiminde.

Ağrı sağ yan, arka, üst, sonucu olabilir çimdikledi sinir veya akciğer sorunları ile.

Sağ yan kaburga altında gibi önemli organlar olarak karaciğer, safra kesesi, pankreas. Onlar birbiriyle o kadar ki, herhangi bir ihlal, bir organ neden olabilir hastalıklar, diğer.

Bir nagging ağrı sağ tarafında üst karın için bir neden verir bir anket, safra kesesi ve pankreas, özellikle eşlik nöbetleri, mide bulantısı, iştah bozukluğu.

Sağ hypochondrium ağrı sonucu olabilir karaciğer hasarı. Özellikle yaygın hastalığı olarak kabul edilir hepatit. Eğer sağ yan kaburga altında ağrıyor bir süre sonra anket karaciğer, öncelikle ihlali iş bu vücut neden olabilir, siroz.

Ne varsa ağrıyor, sağ tarafta?

Her koşulda, almayın tavsiyesi olmadan ilaç var doktor. De çalışmayın kendi kendine ilaç önce tanı sonuçları. Bilmeden doğru bir neden değil tamamen sağlık sorunu ile başa çıkmak. Sağ tarafına odaklanmış hayati organları sorumlu devlet vücudumuzun. Herhangi bir sapma onların faaliyetleri olabilir ciddi hastalıklara neden olabilir, bu nedenle iyi bir maç profesyonel yardım ve kendi gözlemleri. Eğer düşünüyorsanız bir tedavi vardır olumlu sonuçlar, daha iyi geçirmek için ek bir sınav. Örneğin, pankreas hastalıkları, neden olabilir sorunları ile safra kesesi. Böyle bir durumda tedavi sadece pankreas değil, getirecek herhangi bir sonuç ağrı nöbetleri devam edecek kadar daha iyi bir iş, safra kesesi. Gelişimini önlemek için, hastalığın gerçek nedenini tespit etmek gerekir, ve sonra seçmek için bir tedavi yöntemi.

Kendinizi tanımlayın, sonra sık sık ağrıyor, sağ yan. Eğer sağ yan karın ağrısı aldıktan sonra belirli bir gıda (yağlı, kızarmış, füme), deneyin diyet değiştirmek. Eğer ağrı artarsa ilaç aldıktan sonra, mutlaka bilgilendiriniz bunu doktorunuza. Önlemek için deneyin faktörler neden ağrı nöbetleri, özellikle tedavi sırasında. Gecikme yok tanı – daha önce bir araştırın bir hastalık daha kolay tedavi edilecektir.

Ağrı – bu bir sinyal verilmesi gerek kendi sağlığı için özel dikkat. Gelişimini önlemek için ciddi kronik hastalıkların belki de yalnızca, eğer gerekli önlemleri almak zaman ilk belirtiler. Alarak sadece ağrı kesici ilaçlar, yardım, vücudunuzun ve zaman kaybedersiniz. Sadece nedeni ortadan bozuklukları çalışma kontrolleri, geri alırsın sağlık ve komplikasyonları önlemek için.

Hatta eğer ağrı hissettim sağ yan tarafında sırt bir kez bile, bu ilk uyarı bozulma, sağlık, mutlaka bir uyarı olmalıdır. Bazı organları bulunan sağ karın ya da kaburga altında sağ, ön vermek yayılan çekerek ağrısı yani bel bölgesi.

Ağrı sağ yan tarafında sırt kaburga altında

Ağrı kaburga altında sağ

Böyle belirtileri nasıl başlar, birçok hastalığın, çünkü sürekli gerekli gözlem ve ciddi bir sınav. Acilen nedenleri belirlemek için kaçırılmaması gereken değerli zaman ve yakınlaştırmak için kurtarma. Say en yaygın hastalık oluşturabilir ağrı bakliyat sağ yan tarafında sırt kaburga altında.

Akut kolesistit

ağrısı nedenleri

Böyle bir acı verebilir patoloji karaciğer, safra kesesi, safra kanalları. Özellikle dikkat şiddetli, kramp şeklinde ağrı bakliyat sağ hypochondrium, mutlaka olacaktır hissettim ve sırt.

Eğer mevcut karakteristik belirtiler, evet, ve bir adamın durumu kötüye gidiyor, katıldı bulantı, tekrarlayan kusma, susuzluk, sarılık, göz sklera, o zaman düşünmek nöbeti akut kolesistit ya da ampiyem safra kesesi.

Ne zaman ağrıyor sağ tarafı ise, bazen yardım durdurabilir benzer bir krizi antispazmodik ilaçlar, ama onlarla uğraşmak değmez. Ağrı kesici ilaçlar almak gerekir mutlaka, çünkü ağrı sendromu yoğun bir karakter.

Akut kolesistit ve safra kesesi ampiyem – bu çok korkunç bir durum, çoğu zaman ölümle sonuçlanan, çünkü değil ertelemek çağrısı ile bir doktorun evi.

Sonları, karaciğer, dalak

Karaciğer hasarı, dolu, güçlü bir kanama. Ne zaman kan dökülür altında kubbe diyafram oluşturur ağrı darbe büyük bir yoğunluk. Ortaya çıkmaya başlar, belirti, «roly-poli»: bir adam olamaz sırtüstü pozisyonda.

Semptomatik resim büyüyor yavaş yavaş, ama daha hafif bir öksürük ya da fiziksel egzersiz gerçekleşiyor kapsül karaciğer veren, ani kanama, ağrı ve hemorajik şok.

Akut pankreatit

Hastalığında ağrı aniden, hızlı bir şekilde olur çevredeki verir sırt altında kürek kemikleri. Hayır bir değişiklik şiddette ağrı uyarılarının öksürme, hapşırma, çok derin bir nefes.

Hızlı bir şekilde katıldı ve güçlü bulantı. Sonra birden kusma karşılaşabilirsiniz artan ağrı sendromu, sık sık yükselir, kan basıncı.

tedavi

Ağrı sağ tarafında, nedenleri, hava, tedavisi

Görünüm ağrı vücudun çeşitli yerlerinde bir işareti, herhangi bir hastalığı ya da inflamatuar ilaçlardır. Nedenleri karıncalanma veya olan nagging ağrısı sağ tarafında, karın, sırt veya kaburga altında çok farklı olabilir, ama her durumda, bir doktor ziyareti gereklidir. Bu gerçeği tanıklık böyle bir ağrı olabilir hakkında birkaç hastalıklar aynı anda ve özel çalışmalar ile kesin tanı koymak çok zor, hatta deneyimli bir sağlık uzmanına danışın.

Bilmek önemlidir, ne değildir oluştuğunda ağrı sağ tarafında kendi kendine doktor tavsiyesi olmadan, yani:

 • Ağrı kesici almak gibi, hiçbir belirti olmaz doğru tanıyı koymak;
 • Uygulanması, bir yere yerle ağrı ısı;
 • Görmezden belirtileri görünümünü.

Ağrısı, sağ tarafta kaburga altında

Karaciğer hastalığı, duodenal ülser ve dik açı kalın bağırsak genellikle nedenleri ağrısı, sağ tarafta kaburga altında. Safra diskinezi ve keskin calculous kolesistit tezahür karaciğer kolik, öder ağrısı, kürek kemiği ve köprücük kemiğini.

Bazen toplar safra yolları, safra biriken ihlali sonucunda, onun kaçışı bağırsak neden olan ani ağrı kaburga altında sağ vücut parçaları. Tık şeklinde ağrı sağ kürek kemiği, omuz, boyun ve üst karın, eşlik kusma ve huzursuzluk için hastanın. Nasıl oluyor da bir normalleşme safra, belirtileri, geçmek, geride sadece şiddeti alanında hypochondrium.

korunma

Gibi belirtiler, artan vücut ısısı, halsizlik, titreme ve genel vücut zehirlenme ile birlikte ağrılı duyumlar altında sağ kaburga gösterir, akut kolesistit. Ortaya salak sürekli ağrı sağ yan kaburga altında, eşliğinde sarılık, kanıtıdır germe karaciğer kapsülü nedeniyle hepatit. Zona hastalığı da ortaya hoş olmayan duyumlar altında kaburga ile birlikte karakteristik döküntüleri, deride kabarcıklar şeklinde, genel kırıklık ve küçük bir artan vücut ısısı.

04.10.2018