Ağrıyan boca iki tarafta geri: olası nedenleri ve tedavi seçenekleri

Eğer bir kişinin ağrıyan boka, her iki tarafta sırt, bu gerçeği varlığına işaret edebilir çeşitli rahatsızlıkları, patolojik süreçleri ve arızaları organizma. Yerelleştirme ağrı sendromu yargıç niteliği ve özellikleri, hastalıklar. Ancak kurmak için kesin bir teşhis için gerekli muayene geçmesi. Aşağıdaki metinde yer alacak en etkili yöntemler ve sorunu çözmeye yönelik bir öneri.

ağrıyan sırt boca

Ağrısı nedenleri yanları

Benzer bir belirti olabilir tarafından tasarlanmış çok çeşitli nedenlerle, yüksek kas yükü kadar ciddi bir hastalık. Eğer ağrı kökenli bir sıçrama ya da ani bir hareket ve yatışmış sonra, kısa bir süre, hatırlatan, kendisi hakkında daha sonra, özellikle endişe. Ağrı ve belirgin bir rahatsızlık, sahip periyodik bir karakter, kesinlikle hakkında konuşmak dejeneratif, patolojik süreç ya da kronik hastalık.

Başlıca nedenleri, temel ağrı yanları iki tarafı vardır:

  • böbrek hastalığı;
  • peptik ülser mide ya da duodenal ülser;
  • pankreatit;
  • aort anevrizması;
  • çürükler ve yaralanmalar;
  • inflamatuar süreci, akan, iç organlarda ya da pelvik.

Neden acıyor boca

Bunun nedeni olarak güçlü bir soğuma nedeniyle çıkış ya da bir diğer faktör de eğriliği, duruş ve skolyoz. Rahatsızlık ile birlikte ağrı sendromu genellikle denilen uyku çok sert bir yüzey üzerinde yan. Lokalize bir alanda alt bölümü bel ağrısı genellikle sinyalleri farklı dejeneratif değişiklikler vertebra uzay ve eklem ağrıları. Ağrı sendromu kapsayan boca ve bel, neden olur atipik apandisit akut formunda.

Bu belirtiler genellikle eşlik tıkanıklığı, bağırsak ve diğer SİNDİRİM sistemi hastalıkları. Eğer ağrı giyer herpes hava, o zaman olabilir neden dejeneratif ve distrofik süreçleri farklı bölümlerinde vertebral kolon. Sırasında ikincil sendromu etekli ağrı her iki tarafta sırt ortaya bir nedeni vardır, yerel kan akımı ve yavaş metabolizma.

Önemli! Ağrı yanları iki tarafı sırt bir göstergesi olarak hizmet edebilir gibi bir sorun ile belkemiği hareketlilik ve böbrek hastalığı veya diğer iç organları. Bu nedenle, periyodik ağrı sendromu, taciz birkaç gün boyunca, bir doktora görünmelisin.

Tanı

Pek çok durumda, yetkili bir doktor teşhis sadece temelinde analizi ve idrar küçük bir miktar ek biyokimyasal araştırmalar. Varsa şüphesi varlığı ile ilgili sorunları omurga genellikle atanmış x-ışınları. Tekrarlayan ağrı, lokalize çoğunlukla sağ tarafına, ilgili ürogenital sistemi ve olabilir hakkında konuşmak için jinekolojik patoloji kadınlarda tip ve prostatit erkeklerde.

ağrısı nedenleri
  1. Ağrı sendromu, bir kullanıcının aynı anda sağ tarafında ve bel göstergesidir pyelonephritis, kolesistit ve diğer hastalıkları. Bu gibi durumlarda gerekli acil tıbbi yardım ve uygun tedavi.
  2. Bel ağrısı, öder sol tarafında, en sık ilişkili inflamatuar süreçler ile, akan bağırsak. Eğer ağrı eşlik eder yüksek oluşumu gaz ve bozuklukları sandalye, ziyaret etmek gastroenterolog.
  3. Pankreatit ve sorunları ile kalp-damar sistemi ile karakterizedir ağrı sendromu sol tarafında. Miyokard enfarktüsü eşlik hançer güçlü ağrı vermek de bir kol.

Bu durumda, eğer ağrı iki tarafta eşliğinde titreme, iştah kaybı, kusma, terleme, aşırı yorgunluk, ateş ve letarji, sorun, büyük olasılıkla, provoke ihlali tam işleyen bir böbrek. Ağrı sendromu çocuğun, lokalize yanları arkadan, bir göstergesi olabilir yanlış duruş, yanlış seçilen bir uyku alanı ya da aşırı kilo.

Genellikle ihtiyaç analizi, kan veya ultrason çalışmada. Aşama tanı çok önemlidir, çünkü gerçek nedenler hastalığa bağlı erken iyileşme hasta. Güçlü bir baş dönmesi eşliğinde zayıflık ve bilinç kaybı anlamına gelir bu tahammül mevduat ve acil tıbbi müdahale gerektirir.

Ne zaman acı yanları

Başlamak için bir randevu, bir terapiste bir koyarak sonra gerekli analizler hijacker kaldırmak ve kalifiye bir cerrah, gastroenterolog veya jinekolog bağlı olarak belirlenen tanı.

Tedavi akut dönemde içerir alımı gevşetici ve özel ilaçlar, steroid içeren. Tedavi döneminde ağır bir hastalık atanan uzman doktor inceledikten sonra, hastanın tıbbi geçmişi, test sonuçları ve görsel muayene.

Sırasında remisyon tavsiye edilir giriş profil tatil köyleri, sanatoryum tip, ve ılımlı, ancak, düzenli egzersiz ve aktif bir yaşam tarzı. Gerek geliştirmek için özel egzersizler bir dizi gerçekleştirmek ve bunu mümkünse her gün. Eğer ağrı yanları ile ilişkili böbrek hastalığı ya da safra kesesi, uyulması gereken bir diyet düşük tuz içeriği ve çeşitli rahatsız edici mukoza ürün. Alkol gerektirir tamamen ortadan kaldırmak.

Birçok durumda, bir doktor içerir tedavisinde ek tedaviler gibi manipülatif, akupunktur, fizyoterapi uygulamaları ve vitamin takviyeleri. Kendini çare şiddetle tavsiye edilir, çünkü doğru tanı için gerekli profesyonel tıbbi bilgi ve özel ekipman.

tedavi sırt

Eğer ağrı sendromu doğrudan ilişkili inflamatuvar bir süreç veya insan çalışmalarında böbrek, bir sorun alanı kesinlikle yasaktır ısınma kullanarak bir ısıtma yastığı veya özel merhem.

01.10.2018