Doğru duruş çocuklarda: teminat sağlık

Doğru duruş — teminat, iyi bir sağlık. Ne yazık ki, insanlar doğarlar zaten oluşturulan bir duruş. Bunun üzerinde çalışmak gerekir. Ve bu okul öncesi yaşta başlamak daha iyi aşılamak doğru alışkanlıkları öğretmek, çocukların sağlıklı bir yaşam.

Her zaman güzel bakmak olan bir adam omuzlarınızı düz, düz sırt ve kolay bir yürüyüş. Böyle insanlar daha kendinden emin. Ve tam tersi. Görmek üzücü pasör, bükülmüş sırtını. Ve bu sadece dış faktörler. Yanlış duruş, komplikasyonlara yol açar, iç organlar. Kesintiye solunum ve merkezi sinir sistemi, akciğer hacmi azalır ve görünür nefes darlığı. Bu nedenle çok önemli bir çocukluk dikkat oluşumu duruş.

Duruş: temel kavramlar

Duruş bu tanıdık bir duruş, hangi spin, bir insanın dik. Yaşamın ilk yıllarında çocukların oluşturduğu doğal eğrileri omurga. Zaman, ne zaman bir çocuk okula gidiyor, bu eğrileri tanımlanır daha net. Kendisi omurga oluşmaya başlar gelişme ve büyüme çocuk.

Belirtileri doğru duruş:

 • köprücük kemiği aynı seviyede;
 • arkadan bakıldığında, skapula ve omuz simetrik olarak düzenlenmiştir;
 • kafa, kalça ve gövde ile aynı hat üzerinde;
 • karın karmakarışık;
 • bacak aynı uzunlukta.
skolioz

Skolyoz

Anlamak mı bozuklukları çocuğun koymak gerekir. Eğer skapula güçlü bir savunucusu ve baş ve omuzlar öne eğik, zaman önlem almak.

Türlü yanlış duruş:

 • kambur;
 • düz spin;
 • düz içbükey sırt;
 • yuvarlak sırt;
 • yuvarlak içbükey sırt;
 • kötü duruş.

En yaygın bozukluklar çocuklarda bir kambur. Çocuklar bilmezler, kendini kontrol, bu yüzden okurken veya bilgisayarda oyun, spin rahatlatır ve yuvarlanır, omuzlar piyasaları ileri. Bu neden tenezzül. Eğer zamanında tedbirler almak, büyümek kambur, kalp ve akciğerler için artık normal bir iş.

Kusurları, yuvarlak veya silindirik içbükey sırt oluşturulmuş daha küçük yaşta. Başlamak için kalkmak, yürümek ve oturmak, bebek için zaman. Bu yaşta oluşmaya başlayabilir kusur. Onun için karakteristik omuzlarını, güçlü bir saptırma omurga ve öğrenim ileri baş.

Çocuklarda, gelişimsel gecikme ya da tam tersi, gelişen karşılaşabilirsiniz, düz veya düz içbükey sırt. Bu çocuklar hızlı bir şekilde yorgun, kötü ile başa çıkmak için farklı yükleri, baş ağrısı şikayet. Bu, genellikle duruş bozukluğu gelişmesine yol açar skolyoz.

Kötü bir spin gözlenen çocuklarda okul öncesi. Bu ilk işaretidir ihlal duruş. Bu sorun oluşur, bebek az hareket eder, ondan pek gelişmiş kaslar bulunur kilolu, çok uzun bir masada oturuyor.

Üç derece yanlış duruş

 • Birincisi: küçük bir değişiklik için ihlal duruş. Kolayca düzeltilir kullanarak iradeli bir çaba. Çoğunlukla yaygın bir uygulamadır.
 • İkinci: belirtileri eğriliği, duruş daha fazla olur. Bazı çaba için omurga doğrultma yeterli değildir. Eğer çocuk almak için aksiller ve kaldırmak, ihlali устранятся. Duruş düzeltebilirsiniz kullanarak özel sağlıklı yaşam için beden eğitimi.
 • Üçüncü: ne zaman zaten yanlış duruş kötü mükellef etkileyecek.

Etkileyen faktörler duruş çocuklar

poza
 1. Doğru beslenme. Mutlaka diyet içermelidir içeren gıdalar vitamin C ve D. Bu somon, uskumru, süt, yumurta, kuş üzümü, narenciye ve baklagiller.
 2. Yokluğu ya da eksikliği, fiziksel stres. Sürekli duruş korumak istenilen biçimde gerekli iyi bir fiziksel hazırlık.
 3. Yanlış seçilmiş ve ağır okul çantaları. Daha iyi bir ağırlık çantada olacak en fazla 2 kg. bu Nedenle yine de izlemeye değer, ne bir çocuk taşır. Pick doğru sırt çantaları ile ortopedik sırt ve rahat geniş askıları.
 4. Yanlış bir duruş. İzlemek gerekir okul zamanında ev işleri, zaman uzun bir süre için bir masada oturmak ve özellikle bilgisayar başında. Periyodik söylemesin ona doğru bir duruş. Mutlaka kısa molalar arasında uzun hükümleri oturan.
 5. Psikolojik bir durum. Sürekli bir eleştiri, yanlış anlama veliler tarafından değil, benlik saygısı geliştirmek, çocuklarda. Çekingen çocuklar genellikle beceriksiz. Bu nedenle, bebek için çok önemlidir, ebeveyn bakımı ve desteği.
 6. Çalışma ve dinlenme. Önemli oranlama bu sınıflar arasında. Birçok için istekli ebeveynler için çocuk katıldı, birçok bölümleri ve sürekli bir şey ile meşgul. Çocukların gerek fiziksel yük. Ama onlara da gerekli ve dinlenme
 7. Form ayak. İhlali ayak mutlaka bir değişikliğe yol açacak bir omurga. Bu nedenle düzenli olarak kontrol edilmelidir ayak üzerinde düz ayak.

Test: nasıl bir tespit var mı, yanlış duruş

Bunu yapmak için sadece. Koymak bir çocuk, bir duvara, böylece baş, omuzlar, kalça ve topuklar olarak, sıkıca kenar yüzey. Eğer duruş doğru, o zaman böyle bir poz neden herhangi bir rahatsızlık. İhlali halinde, çocuk için oldukça zor olacak ile başa çıkmak için böyle bir talep. Ama daha çok uzaklaşmaya duvar ve olacak bu pozisyonda bir süre.

Şekillendiren bir duruş çocuklarda

 • Tüm doğum ile başlar. Bu nedenle, özel dikkat gelişimini, bebeğinizin erken yaş. Yani çocukken daha kolay oluşturmak için doğru alışkanlıkları öğretmek, çocuğun sağlıklı bir yaşam için.
 • Kalıcı motor aktivite. Küçük yaşında belgili tanımlık bebeğinizin fiziksel egzersizler. Bu, bisiklet, buz pateni ve paten. Onunla oynamak, hareketli oyun: badminton, voleybol, futbol.
 • Reddi yanlış poz. Çocuklarınız küçükken onlara zor kendini kontrol etmek. Onlar çok önem yok nasıl oturup, hangi pozisyonda televizyon izlerken ya da yemek yerken. Ve bu anlarda çok önemli bir ebeveyn kontrolü.
 • Genel fiziksel hazırlık. İçin çocuk, çocukluk, oluşumu doğru duruş, büyük bir değer var temperleme ve egzersiz, geliştirmek, genel vücut sesi. Yüzme ve sağlıklı bir uyku için yardımcı olur ve sinir sisteminin geri.
 • Denetleme düz ayak. Seçimi doğru ve rahat bir ayakkabı çocuğunuzun kaydetmek doğru duruş hareketleri.
 • Çocuk yatak katı olmalıdır, en iyi ortopedik yatak.
 • Egzersiz, gelişimine katkıda düzgün bir duruş kompleksi, egzersiz, kas güçlendirme, sırt, omuz, karın, geliştirme esnekliği, eklem hareketliliğini, egzersiz solunum sistemi.

Egzersiz için doğru duruş

 • Boşaltma omurga. Günde iki kez yalan söylüyoruz sağlam bir yüzey. Yeterli 15 dakika her biri için bir kez.
 • Yatay çubuk. Asma sakin bir durumda yatay çubuk. Zaman: ne kadar yeterince güçlü.
 • Direk spin. Kalk, duvara sıkıca bağrıma basacak kafa, kalça ve topuk. Çekilin duvar, oturup kalkmak, benimseyerek, doğru pozisyon.
 • «Kırlangıç». Birlikte ayaklarınızı, ellerinizi ihmal. Bir meydan, bir ayak önce ellerinizi cins, taraf. Ayakta yarım dakika. Sonra değiştiriyoruz ayak.
 • Odanın etrafında yürüyüş. Yürürken, değişen farklı seçenekler: çorap, topuklar, dış kenarlarında dur.

Oyunlar önlenmesi için ihlal duruş

 • Bir top oyunu. Güçlendirmeyi hedeflemektedir omuz kemeri ve iyi duruş. Gerekli almak için sepete top atma, onun iki eli, kafa derisi.
 • Oyun bir ip ile. Gelişimi için denge ve kasların güçlendirilmesi. Yere düştü halat ve çocuk onun üzerine yürümek gibi bir ip. Bu denemek gerekir ile gitmek düz sırt, eller çözülür taraf.
 • Oyun bir oyuncak. İyi sırt kasları güçlendirir, dengesini korumak için yardımcı olur. Çocuk öne eğilir, sırt üstü konur ve ona yumuşak oyuncak. O kızdırmak yükü belli bir yere kadar. Hareket sırasında baş edilemez ihmal ve geri tutmak için gereken tam olarak.

Rehabilitasyon aracı

Rehabilitasyon süreci çocuklar oldukça uzun ve oluşan fiziksel, tıbbi ve psikolojik yardım.

Fizik tedavi

Ana yollarından biri tedavi için ihlal duruş olarak kabul edilir, fizik tedavi (egzersiz tedavisi). Amaçlamaktadır artışı, fiziksel dayanıklılık, kas dokusunun güçlendirilmesi, geliştirilmesi, koordinasyon yeteneği yönetmek, vücut bakımı. Özel egzersizler bir dizi dikkate alarak, bebeğinizin gelişimi, seçmenize yardımcı olacak bir uzman.

Masaj

Gerekli tedavi, masaj gibi olanaklarla geliyor. O gösterilir, herhangi bir değişiklik duruş güçlendirmek amacı kas, azaltmak ağrı ve stres giderici. Doğru bir masaj türüdür seçecektir uzman bir anket sonra.

Hydrokinesotherapy

osanka

Hydrokinesotherapy veya aqua gymnastics — bu yararlı ve istenen bir görünüm rehabilitasyon, çocuklar. Suda egzersiz yapmak daha kolay. Tüm hareketleri yapılır uzman gözetiminde olmalıdır. Dikkate farklı derece yanlış duruş, bu nedenle karmaşık bir dersten ayrı ayrı seçilir. Hiçbir yöntem, ilaç. Ancak, ile birlikte jimnastik üstün sonuçlar verir.

Климатолечение

Bu tedavi şeklinde seçmek için gerekli en uygun iklim bu, yürümeye başlayan çocuk için. Yararlı geçirmek, tedavi yöntemleri açık havada — hava banyoları, yüzme, güneş banyosu. Seçerken beldesi doktorunuza danışmak en iyisidir, usta bir coğrafi iklimlerde.

Çamur tedavi

Pelotherapy — çamur tedavi, basit ve etkili bir yoldur tedavisinde omurga. Yararlı mikroorganizmalar ile gelen şifa çamur vermekteyiz, rahatlatıcı, sakinleştirici ve ağrı kesici etkisi vücut. Ancak, ek olarak, bu çocuklarda daha kötü gelişmiş bir bağışıklık sistemi vardır kontrendikasyonları tedavisi için. Ve önemlidir öneriler çocuk doktoru.

Balneoterapi

Balneoterapi — bu kompozisyonu farklı prosedürler kurtarma için kullanan bir tatlı, bir tuzlu su veya tuzlu su. İhlal duruş yararlıdır douches. Su basıncı, bileşimi, sıcaklığı bir araya gelerek, güçlendirir, kas-iskelet sistemi, kas sistemi, teşvik, eklem hareketliliğini.

Donanım fizyoterapi

Aparatları bu cihazlar sahip olan tıbbi etkileri çocuğun üzerinden elektrik akımı, lazer, radyasyon, ısı, manyetik alan vb. Elektroforez yardımcı ilaçlar daha derin nüfuz cilt, çekim ağrı. Toplu olarak, diğer işlemler ile bu tür bir tedavi, tedavinin etkinliği artar.

Sonuç

Hayatımızda önemli bir role oynar doğru duruş. Gerekli erken yaşlardan itibaren dikkat etmek, fiziksel olarak aktif bir çocuk. Etkilerini onarmak için yanlış beslenmesi her zaman daha zordur öğretmek, çocukluk yararlı alışkanlıkları. Dikkat edin en çeşitli faktörler: oturan, ayakta ve hareket, yürümeye başlayan çocuk. Ona büyümek, başarılı ve sağlıklı bir insan.

26.07.2018