Çevredeki ağrı kaburga altında ve sırtımda

Ağrı sırt giymek farklı bir karakter. Biri uğraşarak çeşitleri, çevredeki ağrı. O bağlar, hareket, sık sık paroksismal karakter ve neden olabilir büyük miktarda neden. Ve onu görmezden hiçbir şekilde olamaz. Arka planda herhangi bir sebep gibi görünebilir çevredeki ağrı kaburga altında ve sırtımda? Yenmek için nasıl?

Nedenleri ve karakteristik ağrı

İskelet

Eğer karşılaştırmak için bu tür bir ağrı ile diğer görünebilir arka plan hastalıkları, etekli en kötü. Onlar-ebilmek var olmak uzun süreli ya da kısa süreli hava, sık sık nöbetleri ile karakterizedir. Tipik olarak kendini ortaya çıkarmak için ana nedeni ortaya son derece zor, bu yüzden ortaya böyle bir belirti olarak çevredeki ağrı oluşabilir gelişiminde çok sayıda patolojilerin ilgili olarak büyük bir kısmı ile iç organları ve doğrudan unsurları ile kas-iskelet sistemi.

Hastalıklar kas-iskelet sistemi

Eğer ana nedeni gibi ağrısı için omurga sorunları, büyük olasılıkla, ağrı büyük ölçüde hissedilecektir arka alanda. Onlar sinyal gelişimi hakkında bel fıtığı, dejeneratif disk hastalığı, osteoporoz. Genellikle, bu notları artan ağrı ve hareket eğimler, viraj. Yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor ek belirtiler bir yanma hissi, karıncalanma, uyuşma, terleme, vb Gibi bir duygu sinyali hakkında neler sıkmak sinir kökü.

Dikkat! Eğer patoloji omurga açıkça ifade, yanı sıra ağrı, zamanla kazanabilirsiniz sorunları ile iç organları ve parezi veya alt ekstremite felci.

Ayrıca neden böyle bir ağrı kaburga altında genellikle olmak, doğrudan ve kemik yaralanmaları bu sitede. Hatta basit bir yaralanma ya da küçük bir çatlak kışkırtır oldukça kötü ağrı ve kaburga kırıkları sağladığı bir sürekli ağrı, nefes darlığı vb De temel karakteristik belirtileri vardır abrazyon, hematom, ödem.

Dikkat! Varsa, öksürük ile kan, büyük olasılıkla oluştu akciğer hasarı keskin kemik parçaları.

İnterkostal nevralji

Bu hastalık yeteneğine sahip, çok berbat bir hayat. Üzerinde oldukça sık hissedilir ağrı sendromu sırt, kaburgalar arasında, bunların altında. Ek olarak hasta hisseder, güçlü, hoş olmayan bir yanma hissi, «tüylerim diken diken», cilt üzerinde serbestçe hareket ve hatta derin nefes alma sırasında normal nefes ağrı daha güçlü olur, hissedilir ve alanında kaburga ve bel bölgesinde. Ana nedenleri interkostal nevralji – bu, yaralanma, burkulma, bir dizi kas, uzun süre bulunduğu yer bir pozisyonda. Kendisi hastalık tehlikeli değildir, ama neden önemli bir rahatsızlık.

Dikkat! Eğer interkostal nevralji vardır iki tip lezyon, ağrı olacak tüm sırt. Ama genel olarak, onlar genellikle, sadece hissettim bir yandan.

Patoloji akciğer

Kaburga

Kışkırtmak için ortaya böyle bir belirti olabilir ve çoğu patolojiler, iç organ, kalp ve akciğer gibi, öğeleri, sindirim sistemi. Hatırlamak önemlidir, ne ağrı üst kadranda geçiş için bir spin için önemli bir zatürree belirtileri – tehlikeli bir hastalığı olan, sık sık biter, ölümcül böylesine ağır bir tedavi sürekli kontrol altında doktorlar (hastane). Zatürre mutlaka karakterize bir ek belirtileri – yüksek vücut sıcaklığı, satın alma, deri ve burun bölgesinde siyanotik tonu.

Dikkat! İlk belirtisinde pnömoni önemlidir hemen neden «ambulans». Kalifiye olmayan bakım doktorlar bu hastalığı yenmek değil.

Patoloji sindirim organları

Bu en sık nedenleri kuşak kirişi imalatı ağrısı sırt ve kaburga altında olmasına rağmen, sindirim sistemi ve alakasız kas-uçak makineye. Genellikle, varlığı böyle bir belirti şu aşağıdaki konular hakkında.

 • Pankreatit – görünür genellikle yağlı gıdalar. Ağrı durmuyor, hatta bir kişi sırtüstü pozisyonda. Genellikle sendromu hissedilir sol vücut parçaları kaburga altında.
 • Kolesistit varlığı ile karakterize ağrı, sol kaburga altında özveri ile sırtından. Ayrıca, kişi yaşar, mide bulantısı, ondan başlayabilir ve ateş.
 • Ülser çeşitli yerelleştirme – genellikle oluşan mide duvarlarında veya 12 duodenal ülser. Ağrı çok şiddetli, notları bulantı. Ağrı lokalize kaburga altında ve sol sarar vücut.
 • Hepatit, siroz ve diğer karaciğer hastalığı varlığı ile karakterizedir kaynağı ile ağrı vücudun sağ tarafı kaburga altında.
 • Zaman ile ilgili sorunlar, dalak, ağrı ile işaretlenir kaburga altında ve sol hissedilir alan sırt.
 • Apandisit eşliğinde sadece çevredeki ağrı, yavaş yavaş hareket alt karın sağ, ama bulantı, halsizlik, sıcaklık artışı.

Diğer nedenleri

Etekli ağrı görünebilir ve diğer nedenler:

 • renal kolik;
 • tümör gelişimi (pankreas kanseri, mide);
 • safra kesesi sorunları;
 • herpes zoster;
 • kalp krizi.

İsterseniz daha ayrıntılı olarak öğrenmek için ne yapmalıyım eğer bir sırt ağrısı böbrek bölgesinde, dikkate olası nedenleri ve etkili tedavi yöntemleri, sen-ebilmek okumak bu konuda bir makale sitemizde.

Tanı

Sırt

Doğru tespit nedenini çevredeki ağrı çok önemlidir. Zaten açıkçası yukarıda bir varlığı böyle bir belirti bildirebilir kadar hakkında en çok akciğer hastalıkları, hakkında son derece ciddi ve hayatı tehdit eden patolojiler. Ne yazık ki, büyük olasılıkla bu görev ile başa çıkmak mümkün olacak, sadece bir doktor. Uzman atamak gerekir bir dizi çalışmalar ortaya çıkarmak için gerçek nedeni:

 • kan ve idrar testleri. Kan incelenir dahil olmak üzere biyokimya;
 • araştırma akıntı, akciğer;
 • akciğer röntgen, üst kas-iskelet sistemi;
 • ULTRASON iç organların;
 • gastroskopi.

Doktor-ecek almak onların temelinde bir öykü. Genel olarak, danışmak gerekebilir, çeşitli uzmanları, nörolog, ortopedik travma, gastroenterolog, vb

Kendi nedenini belirlemek ağrı son derece zordur. Deneyebilirsiniz bunu göre ortak özellikleri belirti. Çünkü, unutulmamalıdır ki ağrı kaynağı, onun karakteri (akut, donuk, ağrıyan, orta, dayanılmaz vb.), ortaya bir dizi faktöre, hangi ağrı daha güçlü olur (örneğin, nefes, öksürük, eğilme, kas gerilimi). Bazen bilmek önemlidir ve ne zaman ağrı azalır – bulma, sıcak, kabul analjezik veya dava ilaçlar, yemeklerden sonra ya da önce ona, vb

Tablo. Olası nedenleri ve türüne bağlı olarak ağrı.

Yer ve tip ağrı Olası nedenleri
Torasik bölgede Bel ağrısı, bel fıtığı omurlar arasındaki belirgin durumu, nevralji.
Altında kürek kemikleri Aşırı kas korse, ile ilgili sorunlar, merkezi SİNİR sistemi, kalp, kalp krizi, patoloji mide, omurga yaralanmaları.
Sol vücut parçaları Patoloji karaciğer, pankreatit, safra kesesi iltihabı, böbrek hastalığı varlığı da dahil olmak üzere taş.
Ağrı sağ Kolesistit, kolelitiyazis hastalığı, pankreatit, apandisit.
Keskin bir ağrı Patoloji nevralji, böbrek veya karaciğer kolik, pankreatit, over kisti, dış gebelik, omurga ile ilgili sorunlar.

Tedavi

Tedavi sırasında herhangi bir kuşak kirişi imalatı ağrısı yapabiliyor atamak sadece bir doktor, özellikle bir sorun yaşıyorsanız, bağımsız bir tanımı için kendi nedenleri. Bir dizi patolojiler herhangi bir durumda acil yardıma ihtiyacım var uzman. Tedavi yöntemi olacak eskort bağlı olarak, oluşum nedenidir ağrı sendromu.

Dikkat! Ağrı kesiciler ve antispazmodik ilaçlar genellikle ortadan belirti, ama geçici olarak ve ağrı mutlaka geri dönecek, eğer o ile ilgili fazla uzatılmasını kas veya anlamsız hasarı.

Doktorlar reçete ilaç ile tedavi edilir. Genellikle, bu yönelik ağrı kesici ya da iltihap. Nedenine bağlı olarak, ayrılabilirler merhem, hap, iğne vb. bazı durumlarda gerekli olabilir cerrahi.

Önleme

Acıyor

Riskini azaltmak patolojiler sonucu ortaya çıkmasına kuşak kirişi imalatı ağrısı, ziyaretinizi unutulmaz:

 • doğru ve dengeli beslenme;
 • oluşturma destekleyici duygusal bir ortam;
 • sağlıklı bir yaşam tarzı ve artan fiziksel yük (aşırıya kaçmadan);
 • sık sık temiz havada yürüyüş;
 • titiz kişisel hijyen.

Nasıl sırt ağrısı rahatlatmak için?

1. adım. Öncelikle tavsiye için bir doktor ziyaret ve tavsiye almak için tedavi, ağrısı var, geçmesi için, gerekli sınav için kesin teşhis koymak.

2.adım Tavsiye chiropractor, kayıt oturumları akupunktur, eğer ağrısı nedenleri ile ilgili sorunlar vardır kas-iskelet sistemi.

Adım 3. Durumu hafifletmek için yardımcı olur ve masaj. Gerekli tam bir ders tamamlamak, tedavi edici masaj, ön bularak iyi bir uzman.

Adım 4. Bazen yenmek ağrı olur ve fizik tedavi. Ve spor boyunca gelişimini önlemek için bir dizi hastalık.

Adım 5. Ayrıca ağrı ortadan kaldırmak yardımcı olur çamur. Şimdi bir dersi geçmek mümkün değil, hem sanatoryum hemen.

6. adım. Önerilen gerçekleştirmek için basit egzersizler ve germe sırt. Tesis, tavsiye ederim doktor.

7. adım. Bazen en iyi doktor bu dinlendirici bir uyku, dinlenme. Önemli bir zaman bulmak için bir iyi uyumaya ve yatmaya çalıştıktan sonra. Ayrıca satın almak için tavsiye edilir kaliteli yastık döşek.

8. adım. Bazı durumlarda, hızlı bir şekilde ağrı kurtulmak yardımcı analjezik ilaç. Değer alarak sadece talimatlara uygun ve çok onlara yer almak.

Adım 9. Önemli durumu hakkında endişe sırt çalışırken. Kim yapar bir sit-iş, satın almak için tavsiye edilir kaliteli bir sandalye ve düzenli olarak egzersiz yapmanızı sırt ve boyun. Kim yapar ağır fiziksel emek, tavsiye de düzenli olarak gerçekleştirmek için ısınma ve germe ve dozaj yük değil, kendini zorlayarak.

Çevredeki ağrısı, sırt veya kaburga altında sinyal geliştirme hakkında ciddi patolojiler. Bu nedenle değer verilmesi, ona azami dikkat ve hemen doktora gitmek, özellikle eğer, o gitmez, kısa bir süre veya sık sık yeniden ortaya çıkar. Değmez self-medicate, bu bir sebep olabilir, daha aktif bir gelişme patolojiler ve neden bazı durumlarda üzücü bir ölüm.

21.09.2018