Karın ağrısı verir geri

Ağrısı nedenleri, böbrek aramak için, öncelikle, inflamatuar, yıkıcı, fonksiyonel ya da doğuştan gelen bir değişiklik. Birçok hasta, soğuk mevsimlerde yönelen doktorlar şikayet «ağrıyan böbrek». Hastalığın nedenleri ve böyle bir durumda ne yapacağını öğrenmek, bizimle birlikte!

Neden karın ağrısı verir geri?

Böbrek – çift organ üriner sistem insan. Bulundukları her iki tarafında omurga düzeyinde onbirinci torakal ve üçüncü lomber vertebra. Bu oldukça ciddi bir organ insan vücudu, bu nedenle, böbrek bölgesinde ağrı değer mutlaka dikkat edin, bir uzmana danışmak ve tedavi başlatmak sonra sadece öğreneceksiniz neden ağrı.

Alt karın ağrısı nedenleri

Hangi hastalıklar böbrek ağrısı karın ve vermek geri?

  1. Piyelonefrit – inflamasyon, renal pelvis dilatasyon – görülebilir küçük bir ağrı, bir baskıcı hava yan, nadiren görünür, bir yandan, sık sık hasta şikayet ağrı sol ve sağ aynı anda ve aynı zamanda sırt ağrısı böbrek bölgesinde.
  2. Onkoloji (kanser, kötü huylu tümör), böbrek, tabii ki, diğer belirtileri ile birlikte dertli ağrı projeksiyon böbrek ve sırt ağrısı, böbrek Kanseri sürer %2'si, tüm kanserlerin farklı bir yerelleştirme. Ancak, benign neoplazmı böbrek, örneğin, fibromlar, adenom, eşlik ediyor ağrı.
  3. Sarkık tomurcukları (nephroptosis sol böbrek) ağrı eşlik, bu alanda, özellikle gerilimde sırt ya da kaldırırken, ağır nesneler.
  4. Böbrek taşı hastalığı da eşlik eder ağrı bel bölgesinde, özellikle hareket sırasında ya da stres altında. Ağrı var bir sonraki karakter görünür büyüyen ağrı yan, sol yan ve alt karın, basınca duyarlı, palpasyon böbrekler de ağrı hissediyorum.
  5. Eşlik eden hastalığı belirtileri – yüksek ateş, bulantı, titreme, kusma, sık idrara çıkma.

Benzer belirtiler olabilir ve bu özellikle ilişkili değildir, bu makam, tanı böbrek hastalığı oldukça karmaşık. Sık sık karın ağrısı ve verir, geri de hastalıklarında, dalak, kalın bağırsak. Bu nedenle zorunludur doktora ürolog sonra, öğrenmek için kesin nedeni ağrı.

21.09.2018