Hangi doktora başvurun, eğer sırt ağrısı?

Bu doktor tutar bir ön teşhis, sonra doğru uzmana yönlendirir. Omurga ilgilenecek senin sorun aslında sağlık en omurga. Görülmeye değer bir kabine nörolog, eğer olmazsa bir çimdikledi sinir veya sinir dokusu tahriş inflamatuvar bir süreçtir. Gerekebilir ziyareti kardiyolog veya gastroenterolog, eğer ağrıya neden olacak olması ihlalleri, iş iç organları.

sırt ağrısı

Tıp günümüzde ağır imalat. İlk başta zor olacak belirlemek için hangi doktora başvurun. Eğer bir sırt ağrısı ve mevcut kronik hastalıklar, ilk ilişki bildirin ağrısı için doktora. Farklı bir patoloji neden farklı bir ağrı. Onlar-ebilmek var olmak belirgin, sürekli ya da bulmak nöbetleri. Ağrı bıçaklama, sızlanan, hareket, bacak, çarpıntı, baskı.

Kronik ağrı sendromu sık sık çağrılır gereksiz büyümesini kemik. Aynı anda hasta gibi hissediyor uyuşmuş ve soluk bacaklar. Uygulayın ziyaret nörolog.

Eğer hissi ağrıyan neden olabilir kas iltihabı. Bu ağrı hafif ama uzun süre gitmiyor. İnflamatuar bir süreç başlatılabilir hipotermi veya gereksiz gerilim. Şehirde ofisinde nörolog.

Bıçaklama ağrı hakkında konuşmak olası patoloji solunum veya genitoüriner sistem. Bu gibi durumlarda gerekli hizmetleri bir solunum terapisti veya ürolog. Acıdır ve bu durumlarda,, ne zaman adam koparıp geri. Bu tür belirtiler hakkında konuşmak için fıtık ya da riski meydana. Burada yardımcı bir nörolog ya da omurga.

Ama eğer sırt ağrısı ortaya çıktı, ve fikirler için hangi doktora gitmek yok, gidin bir terapiste. O-ecek söylemek sen hangi testleri geçmek için, hangi araştırma geçmektedir. İncelenen veri ve analiz belirtileri, terapist karar verir, kime doktorlar kafa.

Omurga

Böyle bir doktor öğrenme konusunda uzmanlaşmış, omurga ve patolojiler. O noktası büyük resmi belirleyecek, onun için mi yetki kaynağı ağrısı, ve verecek tedavi önerileri. İyi bir doktor kendileri sahip becerileri masöz ve masör yapan plastik cerrahi omurga.

Tüm bu tedavi yöntemleri size yardımcı olacaktır, eğer sırt ağrısı nedeni:

 • Sen uyurken çok yumuşak ya da tam tersi, sert, pürüzlü bir yatakta;
 • Çoğu insan yığılmış uyku sırasında;
 • Uyku yapay yatak dokularda;
 • Ağır çalışan, fiziksel olarak;
 • Sürekli bilgisayar başında oturan ya da çalışıyoruz ofiste.

Bakmak için değil, bir doktor, aşağıdakileri önleyici öneriler:

 • Uyku sadece yatak orta sertlik. Çok sert ve yumuşak minder ve yastıklar yavaş yavaş deforme omurga. Gün tutmak doğru bir duruş;
 • Eğer bir sürücü ya da bir ofis çalışanı, çalışın, sık sık ısınma ve kalkmak;
 • Yapmak kolay mütevazi bir ısınma. Bugünlerde tam da bu nedenle, en sık sırt ağrısı erişkinlerde;
 • Bilgisayar başında oturan, değil mi pick up masa ve sandalye. Koltuk arkalığı yüksek olmalıdır yaratmak için değil, aşırı gerginlik, sırt. Ellerini daha iyi sürekli devam kol dayama. Eğer onlar ağırlık, vertebra yaşandığı bir ek yük;
 • Kurtulun fazla kilolu. Kilolu değil sadece ağır yükler kas-motor sistemi, bir risk oluşturur dejeneratif disk hastalığı ve fıtık, ama düşürür ve metabolik süreçleri kıkırdak dokular;
 • Başlayın yüzmek veya jimnastik. İnsanlar, yapan, tedavi edici egzersiz, destekleyici kas, onun sırt normal. Etmeyin bu spor skor. Onları tedavi geri teper zordur;
 • Yükselen şiddeti evde, düzeltin geri. Aksi takdirde yırtık spin sağlanmalıdır.

Nörolog

Dr bulmak her zaman kolay değildir. Eğer sormak normal bir terapist, hangi doktor, tedavileri, omurga, cevap büyük olasılıkla olacak nörolog. Yetkinlik nörologlar dahil değildir, bu miktar tıbbi teknisyen, sahip olduğu omurga. Ama bu doktorlar yapacak tanı ve kurbanı iseniz, siyatik, dejeneratif disk hastalığı veya fıtık, sorun olacak bulundu ve tedavi atandı.

Nörolog, yerel poliklinikte teşhis etmek mümkün olacak gibi patoloji iskelet gibi:

 • Siyatik (enflamatuar süreç spinal sinir);
 • İntervertebral fıtık (çıkış intervertebral disk istikrarlı konumunu ve boşluk);
 • Osteokondrozis (deformasyon, disk ve kıkırdak doku);
 • Osteofit (büyümeleri aşırı kemik vertebra);
 • İnflamatuar bir süreç içinde yer alan siyatik sinir;
 • Dışa doğru çıkıntı (ilk gelişim aşamaları fıtığı).

Görünebilir, ne var sırt sorunları, ama aslında gerektir tedavi olacak organları, endokrin veya solunum sistemi. Nedeni de olması, enfeksiyonlar ya da tümörler.

Diğer doktorlar

doktorlar

Ürolog. Eğer kaynağı sırt ağrısı bulunamadı nörolog ve ev yapımı tedavi yöntemleri, sırt ağrısı yardımcı değil, bakın ürolog. Senin sırt ağrısı olabilir sinyal böbrek hastalarının ya da diğer ürolojik patoloji.

Göğüs hastalıkları. Hasta alanında torakal omurga olması nedeniyle, gözlenen patoloji akciğer. Bu nedenle, göğüs hastalıkları tespit ederse, durumu, bulaşıcı hastalıklar, tüberküloz veya plörezi. Sırayla ağrı ve bıçaklama sırt-ebilmek konuşmak hakkında bir enflamatuar süreç.

Bir kardiyolog. Olabilir, bıçaklama ağrı torasik, hasta bağladığı geri, sonucudur, kalp damar sistemi hastalıkları. Kardiyolog riski ortadan miyokard infarktüsü ve iskemi kalp.

Endokrinolog. Bu uzman bulursa, olası bir kalsiyum eksikliği ya da kalsiyum paylaşımı. Eğer sorun kötü bir durumda kalır ilanlar vücudun bu madde, görünebilir anormallik, kas-iskelet sistemi.

Romatolog. Anketler bağ dokusu ve metabolik süreçleri. Tespit etmek mümkün olmayabilir riski, artrit veya osteoartrit varsa.

Ortopedik travma. Değer keşfetmek ve eski bir yaralanma. Onlar hissedilmeye üzerinden yıllar. Belki olabilir, hasta koparıp sırtına, zor iş.

Gastroenterolog. Bıçaklama ağrı olabilir bir sonucu gastrointestinal sistem hastalıkları: ülser veya gastrit, mide, pankreatit, kolesistit. Görülebilir bir sorun çıktı safra, pankreas iltihabı, bağırsak hastalığı. Gastroenterolog da ortadan kaldıracak bir şüphe apandisit.

Bir onkolog. Organları, deformasyon olduğu gibi apaçık sırt ağrısı olabilir heyecan kalkınma neoplazmı. Lumbago sırt olabilir malign veya benign tümör. Onkolojik hastalıklar çok daha iyi kendilerini ödünç şifa ilk gelişim aşamalarında. Bu nedenle bir ağrı kaynağı bulamıyorum diğer doktorlar, daha güvenli.

Jinekolog. Ağrıyan bir bel ve birçok kadın menstruasyon sırasında. Bu sorun oluşabilir olması nedeniyle, genetik olarak rahim ise bir kaç önce. Bel ağrısı sinyali olabilir, ektopik gebelik ve iltihabı, kadın üreme sistemi. Hatta sağlıklı bir gebelik neden olabilir alt sırt ağrısı.

Tanı yöntemleri

Anlamak için kime ve hangi doktor yapan sizin için bir sorun, sen-ebilmek lüzum sonuçları dilleri araştırmaları:

 • Sıradan bir kan testi ve idrar anlamaya yardımcı olur, görülmez mi, vücutta iltihabı;
 • X-ışınları ile yapılan, farklı açılardan, zamanında öğrenip, tehdit değil mi riskini fıtık;
 • Bilgisayarlı tomografi gözden geçirecek yaralanma, eğer izleyip, sırt ya da yaşanan aşırı gerilimi;
 • MR verir, kapsamlı ve doğru bir resim, ama onu kullanmak için değil bir kez daha bir ay;
 • Ultrasonik yöntem anlatacağım durumu hakkında kıkırdak doku ve tendon gösterecek bir tehlike onkoloji;
21.09.2018