Sırt ağrısı sabahları uykudan sonra ve öğleden sonra

Çünkü uyku sırasında kişi tamamen kurtarır, fiziksel ve psikolojik güç. Tam bir dinlenme olanakları sabah, günaydın ve yeni güne tam bir yeni olay ve duygular. Sırt ağrısı sabahları sadece yıkmak planları, ama bir işareti vardır çeşitli ciddi hastalıklar. Aslında ağrı görünür her sabah bir bahane, bir doktora başvurun. Hatta bir sabah ağrısı sırt boyunca devam uzunluğu, göz ardı edilemez bu sorunu.

sırt ağrısı

Neden sabah ağrısı

İnsan omurga sürekli diken üstünde. Her gün maruz kaldığı fiziksel stres, farklı yoğunluk. Bozuksa herhangi bir bileşeni (kemik, eklem, kas) görünür rahatsızlık ve ağrı, sabahları. Var ağırlık nedeni sırt ağrısı, uyku sonra. Bazıları kolay ortadan kaldırmak için tıbbi müdahale olmadan, geri kalanı için gitmek gerekir bir tanı için bir doktora başvurun.

Bir uyku ortamı

Uyku verir, fırsat bir kez tüm sistemleri ve organları insan. Rahatsız yatak, yatak nedenidir ağrı belirti sabah. Yatak desteklemelidir fizyolojik durumu sırt. Çok yumuşak veya çok katı yatak kışkırtır yanlış vücut pozisyonu rüyada bu nedenle, bazı kaslar dinlenir, kendini ve bel ağrısı doğrudan bir sabah.

Varsa, düzgün, düzenli bir uyku alanı, ortopedik yatak, normal sertlik neden sırt ağrısı uykudan sonra olur uygunsuz duruş. Yararlı sırtüstü uyku ile yükseltilmiş ve biraz bükülmüş bacaklar. Vücut pozisyonu, hangi değil oppressus hiçbir kas, organ gibi yalnız, hayır, aşırı gerilim, teşvik iyileşme. Yokluğunda, diğer nedenleri sırt ağrısı, uyku sonra görünür.Aşırı gerilim

Sonra emek yoğun fiziksel aktivitelerde, özellikle de sıradışı vücut için, ortaya çıkan bel ağrısı ile sabah bir sonucu olarak aşırı kas. Aşırı eşliğinde myositis. Bu nedenle en yaygın. Gerektirmez, tıbbi müdahale, ortaya her gün, sonra kendi gider. Durumu hafifletmek için tavsiye topikal uygulama merhemler, kremler, kaza ağrı. İçin böyle bir durum tekrarlama, takip edilmelidir yük dağılımı fiziksel egzersiz sırasında. Neden rüyada ağır bir sırt ağrısı varsa aşırı gerilim. Genellikle hastalarda, önde gelen pasif bir yaşam tarzı olan bir sit-iş, kas ağrısı, sürekli aynı pozisyonda. Neden sırt ağrısı sabah ve öğleden sonra? Kas hiçbir zaman dinlenmek ve kurtarmak.

Bozuklukları, omurga

Eğer henüz bir uyku ortamı etkilemez uyanış ve sırt ağrısı sabahları var, neden olabilir bozuklukları, omurga. Başlamak için arama nedenleri? Tam teşhis için ziyaret edilmesi gereken bir ortopedik travma ve nörolog. Zaten topladıktan sonra, bir öykü, bir doktor koyacağız tahminen tanı ve rehberlik testleri. En sık nedeni osteochondrosis.

Sabah uykudan sonra görünür sertlik, sırt kasları, parlak omurgada ağrı. Ona zor geçiş, yatay konum, bu nedenle hastayı rahatsız eden hoş olmayan bir duygu. Osteokondritis sizin omurga sabit, esnek olmayan. Her geçen gün daha fazla zaman ayarlamak için çalışan bir ruh. Lomber sık sık olmaya nesne hastalık, ancak, ve diğer seçenekler. Bir yenilgi hastalığı, servikal omurga, ciddi sırt ağrısı, kürek kemikleri arasında. Belirgin özelliği, dejeneratif disk hastalığı, ağrı, eğimler, herhangi bir yönde hızlı bir yorgunluk, bir dilek kabul yatay konuma getirin. Akut ağrı, görünür hatta küçük bir öksürük, hasta bir spin için herhangi bir zamanda.

eklem

Bozuklukları, eklem

Sadece omurga olmaya neden ağrıyor belim sonra uyku. Yaşlandıkça kıkırdak değişir, kaybolur yağlama, onlar ovmak ve imha edilir. Dejeneratif değişiklikler getirmek büyük bir rahatsızlık, hastalık olarak adlandırılan osteoartrit. Etkilenen tüm eklemlere vücut dahil olmak üzere, intervertebral diskler. Tam iyileşme kıkırdak doku imkansız. Ancak, zamanında işlemek için doktora yavaşlar yıkım, ağrı kesici ilaçlar yaşam kalitesini artırmak, hasta. Zamanında ilaç güçlü, keskin sırt ağrısı, sabahları daha fazla rahatsız etmeyin.Transfer edilen travma

Uzun bir süre sonra, bir önceki spinal yaralanma sırt ağrısı sabahları. Bu doğal bir durum, bir travma bu, güçlü bir stres yokluğunda bile ciddi hasar, ağrı uzun bir süre geçer. Doktorlar her zaman hemen fark yaralanma etkileri. En ufak bir şüphe tıbbi yardım almalısınız. Önce kendini şehre bırakmak isteyenler için doktor tarafından hastaya önerilen koruyucu bir yaşam tarzı olamaz, ağırlık kaldırma, ani hareketler yapmak, uyumak için en rahat bir konumda. Yasak ilaç almak için bir hedef olmadan, meşgul edici egzersizler.

Hastalık iç organları

Ağrı oluşmaz, yalnızca sorunları ile omurga ve kas iskelet. O işaret ihlalleri hakkında iş iç organları. Sık sık ağrı aktif sırasında uykuya. Işınlama ağrı engel sahnelenen doğru tanı. Hasta değil mi neden ağrıyor belim aslında.

İltihabi süreçleri böbrek vermek bel ağrısı sabahları, aynı zamanda karaciğer ve safra yolları hastalıkları. Eğer uyku sonra sırt ağrısı alanında bıçaklar, bu bir bahane şüpheli akciğer iltihabi süreçleri (bronşlar), özellikle varsa, öksürük. Başka bir senaryo – anormallik, kalp-damar sistemi. Neden sabahları bel ağrısı kadınlarda? Bu bir belirti bozuklukları üreme sistemi. Ertesi sabah rahatsız ağrı nörolojik bir karakter. Doğru tanı için önemlidir tecrübeli bir doktor reçete olacak, kompleks analiz.

Ağrı hamilelik

Gebelik döneminde kadınlar genellikle sırt ağrısı hemen sonra uyku. Vücudu değişir, yeniden oluşturulur. Korkmayın, tekrar tekrar kurtarmak için doğumdan sonra. Büyüyen rahim içinde bebek kaymaları kütle merkezi gelecekte anne, değişir yürüyüşü, görünür, kolay yorulma, uygun bulmak zor poz için uyku. Genellikle hamile kadınlarda sırt ağrısı bel bölgesinde.

tanı

Tanı yöntemleri

Eğer bel ağrısı, sabahları mutlaka bir doktora başvurun, öncelikle terapist. Toplama öyküsü ve atanması birincil araştırma teknikleri (idrar tahlili ve kan sayımı), bir uzman gösterecektir gelecekteki yönünü teşhis için. Eğer performans analizi sakin değildir, yani, akut enflamatuar süreç, unutulmaz bir konaklama biyokimya kan. Tespit etmek için kalp-damar hastalığı, yapmak, EKG. Araştırma verileri yardımcı kırp hastalığı iç organları. Yokluğunda tedavi hastalıklar için hasta yönlendirilir traumatologist ve nörolog.

Bir sonraki aşama, araştırma omurga, Radyografi gösterecektir onun genel durumu, varlığı, bel fıtığı, işlemleri, deformasyon kıkırdak doku. Ne yazık ki, her zaman bu yöntem açıklayıcıdır. O araştırıyor, sadece kas-articular aparatı. Tüm değişiklikler kaydedilir..

Bir alternatif var. Manyetik rezonans veya bilgisayarlı tomografi gösterecektir, neden hasta sabah sırt ağrısı. Bu yöntem, en etkili. Kemik ve eklem kabul edilir tüm açılardan, sırasıyla, büyük bir olasılık keşfetmek nedenini sorun. Sorunları yaşıyorsanız, kas korse uygulanır elektromiyografi.

Tedavi yöntemleri

Bağlı olarak tespit edilen hastalık, doktor reçete tedavi. Ağır vakalarda, hasta gönderilir hastane. Çoğu hastalıklar, sırt ağrısı, alt sırt bölgesinde gerektirir ev modu. Eğer sırt ağrısı oldu sadece semptomatik tedavi hastalık, düzenlenen özel bir tedavi, sırt aynı ağrı kesiciler ilaçlar. Bu durumlarda, dejeneratif disk hastalığı gereklidir tutarak refleksoloji, masaj. Tedavinin etkinliğini yaralanmaları omurga atandı tam huzura, sık sık hasta olmak için izin sadece yatay konumda. Daha sonra ihtiyaç korse ya da kemer.

Bilindiği gibi, en iyi tedavi, önleme. Eğer bir kişi yaşar, bel ağrısı, uyku sonra, ona kaçınılmalıdır aşırı voltaj, ağırlık kaldırma, supercool değil. Aktif bir yaşam, jimnastik, yüzme olumlu etkileyen durum sırt.

18.09.2018