Sırt ağrısı, aşağıda bel: o

Sırt ağrısı düşük bel pek çok kişi rahatsız. Cehalet tüm bu bulgular ağrı sendromu diyoruz «siyatik» olmasına rağmen, bu tamamen yanlış. Ağrı alt neden olabilir nedenleri bir dizi giymek ve farklı bir hava da var etkileyici bir listesini hastalıklar ortaya çıkar, yani belirtisidir.

Çok bağlıdır, doğru karakter ağrısı, yanı sıra yer yer. Nedenini, neden ağrıyan bir bel, mümkün sadece bir uzman. Ama, ilk başta anlamak gerekir, hangi doktora başvurmak, sorunu çözmek için.

Sırt

Kısa bir listesi ağrısı nedenleri aşağıda bel:

 • Osteokondritis. Hastalık kendini gösterir dystrophic yenilgi diskler omurlar arasındaki, hem de kendilerini tel vertebra.
 • Spondiloarthrosis – osteoartrit eklem arasında bulunan omurga.
 • Tümörler omurga. Primer tümör ve metastaz (ortaya çıkan gelişme, tümörün başka organ veya sistem).
 • Omurga kırığı.
 • Enfeksiyon alanında vertebra ve diskler.
 • Varsa herhangi bir sorun organlarında yer pelvis, tezahür açıklanan belirti.
 • Bozulması, SİNDİRİM sistemi.
 • Kan dolaşımı ile ilgili sorunlar alanında omurga.
 • Düzensiz metabolizma, arayan genel kemik tutulumu.
 • İnflamatuar hastalıklar, sahip bulaşıcı olmayan doğa.

Germe

En sık akut ağrı, bel bölgesinde oluşur, çeşitli burkulma. Merkezi ağrı sendromu olacak uzun sırt kasları. Sürekli kramp sonunda neden sınırlı hareket. Bu nedenle, sırt ağrısı, bel ağrısı, ağrı veren bacak ve kasık.

Kırıkları

Genellikle keskin bir ağrı belirir nedeniyle çok belirgin nedenleri göz ardı edilemez: vertebra kırığı. Bazı insanlar, ki bu nadiren olur, ama, aslında, kazanmak kırık olabilir, hatta basit bir düşme oldu. Özellikle bu durumlarda,, ne zaman zaten herhangi bir değişiklik omurga ve kemikler kendilerini kırılgan.

Disk kayması

Aşağıdaki oldukça yaygın bir nedeni, ne çıkar keskin bir ağrı. Lomber yerinden intervertebral diskler. Belirti çok güçlü: bir adam olduğunu bilmiyorum.

Facies sendromu

Prensip olarak, o nadiren tezahürü yol açar, akut ağrı alt sırt, o zaman böyle bir belirti mümkündür. Sözde sinir kökleri vertebra kanalda. Oluşursa, motor, yerinde bir çıkış omurga, belirti gösterir.

Epidural apse

Ciddi bir hastalıktır, nadir durumlarda, bir acıdır, aşağıda bel. En sık bu hastalığı torasik ve ağrı belirtileri lokalize var. Ama, çalışırken sürecinde, onlar-ebilmek da vermek bel bölgesi. Hastalığı, acil cerrahi tedavi gerektirir.

Kronik ağrı: daha az korkutucu, ama tehlikeli

İskelet

Kronik bel ağrıları her zaman belirgin değil çok fazla keskin. Ama bu ağrı hala göz ardı edilemez: eğer ağrı sendromu, yani, vücutta bir şey değil. Kadar adam yok sayar, servet ve çalışır bir şey gibi onu tedavi etmek için halk yöntemleri, hastalığı ilerler.

Bel ağrısı ya da hakkında daha fazla bilgi lumbago

En sık ağrı sendromu kronik doğası, bu alanda doğasında vardır, insanlar yaşlı, orta yaşlı ve yaşlı. Ama bugünün gençleri de karşı karşıya olduğu bu ağrı belirtisi. Bu durum denir «bel ağrısı».

Oluşur ağrı sağlanan artan fiziksel yük, hatta garip bir hareket. O kadar güçlü bir vücuda yayılıyor, bir kişi, bir süre donmak aynı poz, hangi lumbago onu yakaladım.

Olası nedenleri lumbago:

 • siyatik (ama her zaman değil yani, bu nedenleri açıklanan belirti);
 • fıtık bel ağrısı;
 • oldu ofset omur bir veya daha fazla;
 • olabilir; intervertebral disk (belki bir yoğun yük omurga);

Ağrı ani ve akut, birçok karakterize olarak «sırt ağrısı» sırt. O sadece bir engel hareket: nefes bile zarar. Eğer uzan ve biraz zaman geçirmek tam bir dinlenme, bir belirti azalabilir.

Ağrı, aşağıda bel

Çok sık ağrı gibi vermek ve ayak uydurmak ve ortaya sonra yoğun yükler, sonra kuru.

Hakkında herhangi bir nedenleri hatırlamak gerekir:

 • siyatik;
 • fıtıklaşmış disk;
 • ankilozan Spondilit;
 • renal kolik (o zaman ağrı lokalize alt sağ tarafında);

Sırt ağrısı bel ağrısı kadınlarda

Bazı jinekolojik hastalıklar ve özel durumlar kadınlar için yol açabilir, baş ağrısı, bu alanda ilgili belirti var güzel bayanlar konuşmak gerekir ayrı ayrı.

Sınıflandırma ağrısı, düşük bel, kadınlarda:

 • Lumbago. Bu akut sırt ağrısı nedeniyle zorlama veya sıcak elbise ve kuru kalmak.
 • Kısırlık. Ağrı bu tip giyiyor sürekli, ama güçlü bir karakter. O da oluşabilir yükü omurga (giymek kalıcı), yanı sıra nedeniyle hareketsiz çalışma.
 • Lumboischialgia. Ağrı bu tür hemen hemen her zaman verir ayak uydurmak. O oluşur, fıtık ve hızlı bir tedavi gerektirir.
Krizi

Önemli! Eğer ağrı tarif alanda giyilen bir nagging, onlar değil bir işareti ciddi bir patoloji. Olsa da, tabii ki, aynı zamanda gerektirir, doğru tanı ve tedavi.

Ağrı lokalizasyonu sol aşağıda bel

Ayrıca, böyle bir belirti neden, omurga hastalıkları, bu bir ağrı olabilir, geçirilen iç organ. Sol tarafta vücudun bu kısmında yer alan böbrek, bağırsak, pankreas ve mide, dalak. Kadınlar da sol tarafta yumurtalık, patoloji, hangi neden olabilir bel ağrısı yaptı.

Eğer hastalık iç organları keskin bir tezahür değil, sadece ağrı sendromu oysa bir alandır. Görülen belirtiler – artan vücut ısısı ve titreme, idrar isimler renk, alt karın ağrısı (kadınlarda, başarısız, adet döngüsü).

Önemli! Eğer bir anket ortaya çıkardı sorunları ile iç organları ve sistemleri, gerekli ek yapmak muayenesi omurga.

İki tür ağrı ve nedenleri:

 • Ağrıyan ve sancı gösteren kronik seyirli spondylarthrosis'. En sık belirti olarak uzun bir süre sonra koltuk, sonra uyku.
 • Keskin ve yakıcı. Akut sırt ağrısı bağlar, hareket ve eşlik düşüşü vücut ısısı. Ağrı ortaya çıkabilir duştan sonra veya hatta bir masaj.

Geçiş ağrısı, bacak ya da kalça

Ağrı alt sık sık verir, kalça veya bacak. Ayarlarken kesin tanı doktor mutlaka dikkate alır, bu bir gerçektir. Böyle bir fenomen olduğunu söylüyor, belki de hayran sinir kökleri bu kısmında, omurga.

Ayrıca ağrı iletilir bacak ve kasık, karın, diyor olası ciddi lezyonlar üst vertebra. Bazen ağrı bile yol açar torpor ayak kaybına yeteneği hareketlerini gösterir siyatik. Daha sık gözlenmiştir gibi, piriformis sendromu.

Neyin tetiklediğini ortaya çıkması, ağrı kadın

Eğer bir kadın bir yaşam eksik bir fiziksel yük, ve sonra o başlar aktif ayıklama yatak ya da sadece çözüldü yıkama evinizdeki tüm zeminleri, kötü bir ağrı alt görünebilir. Sık eğilme ve yorgunluk sırt yol ortaya çıkması için acı, çünkü iskelet kaslar hazır değil bu iş için.

İlginç! Tam olarak aynı nedenle, yeni başlayanlar fitness karşılaşabilirsiniz bu tür ağrı sendromu. Ve hatta profesyonel sporcular vermek, kendinizi her gün aşırı, atipik yük.

Zararsız nedenleri ağrı tarif yerelleştirme şunlardır:

 • sedanter yaşam tarzı (özellikle, yanlış duruş);
 • yanlış ağırlık kaldırma;
 • yük, aşırı, belirli bir bayan;
 • hipotermi (taslak ya da kolay ne çabuk verecek kendiniz hakkında bilmek);

Ağrı nedeniyle jinekolojik sorunlar

Masaj

Bulaşıcı hastalıklar, kadın üreme sistemi neden olabilir ağrı. Jinekologlar vurgulamak, bu durumda bel ağrısı giyiyor, bir nagging, o akut etkiler ve normal geçim kadınlar, bağlar onu.

Çeşitli jinekolojik nedenlerle, ağrı giyebilir sürekli nagging. Her durumda kesin tanı koymak için özel bir durum olacak sadece bir doktor.

Olası jinekolojik sorunlar, neden ağrı, aşağıda bel:

 • Kritik günlerde vücuttaki miktarı artar, maddelerin sorumlu bir ağrı hissi. Bu nedenle oluşabilir çekerek ağrısı, alt sırt ve alt karın. Gerek kontrol var doktor, ama herhangi bir acil önlemler, böyle bir durum yok: beklemek gerekir, ağrı geçer.
 • Gebelik sırasında, özellikle son haftalarında. Her şey çok açık: basınç bel artar, kilo artışı ile fetal. Artı bu, vücudu şiddetle ürettiği progesteron hormonu, lider zayıflaması, eklem ve bağ.
 • Eğer ağrı ortaya çıktı, gebeliğin ilk aylarında bu tehlikeli bir durum. Bu işaret, riskleri var dekolmanı membranlar yumurta. Sık sık çekerek ağrısı bel böyle bir tehdidi eşliğinde kahverengi salgıları.
 • Dismenore. Kabuk rahim vardır, mukoza yapısı, hangi sarılmak, çeşitli inflamasyon. Bu yüzden, eğer böyle bir durumda, belirtiler, parlak ve ziyaret olmadan bir jinekolog yapamaz.
 • Dış gebelik, rüptüre kist veya felç omlet nedeni şiddetli ağrı bel. Ağrı lokalize aşağıda gerekli acil hastaneye yatış.

Eğer bir kişi hasta bel ağrısı – bu, mutlaka tecelli siyatik. Ayrıca büyük bir listesini omurga hastalıkları ve hastalıkların diğer organ sistemleri, insan, neden böyle bir sendrom. Tam olarak ağrısı nedenini belirlemek mümkün olacak sadece bir doktor olarak onun lokalizasyonu, niteliği ve diğer eşlik eden belirtiler.

Çalışmayın, kendi kendinize tanı. Mutlaka bir doktora danışın, örneğin, terapist ve anlatmak, onun durumu hakkında bilgi vermek için ilgili testleri. Kendinize iyi bakın ve harcamak yok, kendi kendine ilaç doktor tavsiyesi olmadan, çünkü genellikle böyle bir müdahale, onun sağlık sonuçlanan üzücü sonuçlar doğurabilir.

18.09.2018