Tedavi bel ağrısı: nedenleri, ilaçları

Tedavi bel ağrısı varsa, sadece hiçbir zaman zam doktora? Sonuçta, biz çok meşgul, yapacak işlerimiz var ve endişeler, biz her zaman acele ve sürekli geç kalıyoruz. Ve biz hiçbir zaman yapılacak tedavi ciddi olarak bu zamana kadar biz kendimizi arabada «Ambulans».

tedavi bel

Ve yine de anlatmaya çalışacağız ilgili en yaygın sorunları, neden böyle acı ve yöntemleri hakkında onları evde tedavi. Ama lütfen unutmayın, herhangi bir «halk», tedavi yöntemleri değil sizi rahatlatmak gelişen hastalık, ve gerekir hala bir araya gelip bir doktora.

Hipotermi

Bu belki de en yaygın nedeni ağrı ve bel ağrısı. Bu kazanın soğuma, çok zor değil, bunun için mutlaka güçlü bir şekilde dondurmak. Yeterli olacak çalışmak için sıcak ve kapalı, ve daha sonra, ıslak, gitmek bir oda, aktif çalışan klima. Sıcak vücut döner musluk altında soğuk hava. Bir kişi soğuk olur bu gibi durumlarda, ama adaptasyon oldukça hızlı olur. Ama ertesi gün yaşamaya başlar sırt ağrısı, bir sorun olur streç veya tırmanmak, ağrı, sık sık ve sürekli ağrıyan ve sürüş sırasında keskin olur. İşte bu kadar hızlı ve dikkat çekmeden kazanılan hipotermi, ya da daha basitçe, «esti geri».

Tedaviler ağrı ve aşırı soğutma

İlk ne yapmak mantıklı olur böyle bir durumda – sıcak sırt. Bunun için en iyi merhem, hangi kolayca herhangi bir eczane. Peki, eğer merhem elinizin altında yoksa, o zaman işe yarar normal bir alkol. OVMAK bel, alkol veya merhem, sonra sarın onu daha bir sıcak, bir eşarp veya bir şal gibi. Böyle bir prosedür maliyeti gerçekleştirmek için her gün kadar ağrı geçmez ve çıktığınızda sokakta gerekir sıcak elbise odaklanarak, yine bel ağrısı.

Eğer sırtım ağrıyor çok, en iyisi doktora gitmek. Bu durumda size önerebilir çekim olacak, hemen ateş veya ciddi zayıflatmak ağrı. Genellikle kullanılan çeşitli non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar.

Eğer aynı sorun sıcak elbise ve kuru kalmak sizin için geçerli ve sen onunla yüz düzenli, kullanışlı, ısınma dilimini koyun veya köpek kılı, hangi-ebilmek bulmak hemen hemen herhangi bir eczane. Böyle bir kuşak giymek gerekir giyim altında her gün, iyiliği, o ince ve neredeyse görünmez.

Tedavi yöntemi UVT

Bugüne kadar tedavisi belirtileri sırt ağrısı kullanarak makinenin şok dalga terapisi olarak kabul edilir ilerici yöntem tıbbi uygulama. UVT – tedavi yöntemi olan geri dönmek için izin verir masaüstü yaşama 4-5 seans. Bu kurtarma yöntemi en popüler insanları, aktif bir yaşam lider ve kalkınan kurtulmak rahatsızlık nedeniyle kısa bir süre.

Bel sırt ağrısı

Son derece kötü bir ağrı, görünür ciddi bir fiziksel efor sonra hızlı bir şekilde geçer. Böyle şeyler olur, örneğin, zaman kayması, herhangi bir ağırlık. Görünen keskin bir ağrı bel bölgesinde, bir sonra geçer ayak ve kaybolur. Çünkü böyle bir ağrı yeterince kısa vadeli, onun hakkında başarılı bir şekilde unutulur. Sonra bu tekrarlanır yük altında, ve tekrar geçer. Bu durumda oldukça yararlı düşünmek bir şey değil. Böyle bir ağrı karakteristik lumbosakral siyatik, bir tıp adını taşıyan «lumbago» halk – «sırt ağrısı».

Ağrı tedavisi ne zaman sırt ağrısı

Öncelikle, hastanın böyle bir ağrı koymak nispeten sert yüzey. Mutlaka bir yığın insan yere bir şilte, yatak oldukça yeni bir şey yatmak ve yatakta. Ağrı hafifletmek için içmek için bir ağrı kesici, bir var el altında.

Unutmayın insan böyle bir ağrı kesinlikle koyamazsınız sıcak bir banyo veya girişimi «buhar» banja verecek tam tersi, istenilen bir etkiye sahiptir.

Isı bu durumda kullanılması gereken «kuru», ya da, aynı zamanda, bir merhem sırt ağrısı. En önemlisi, böyle bir merhem oldu alerji, çoğu durumda olduğu gibi, bir kompozisyon var bu merhem yeterince agresif. Bundan sonra hasta için gerekli yatak istirahati birkaç gün, ve onun beslenme sınırlamak gerekir sıvı ve tuz.

Eğer tüm bu acı geçmez, o zaman çağırın doktor ve başlamak için tam teşekküllü tedavi – yarım önlemler burada alamadım.

Kaymış disk

Aslında, bu hastalık temsil eder, 2. aşamaya siyatik. Bekleyin, bu «keyifli» an zor değil, eğer görmezden ağrısı oluşur 1. evre hastalık (kısa süreli taşırken, ağırlık kaldırma ve ciddi yükler). Bir fıtık ağrısı oluyor sürekli ve dramatik artar, herhangi bir hareket, daha kolay olur, sadece istirahat (yalan).

Eğer eti belirtileri, adam bu hastalıkta yaşanıyor, sürekli bel ağrısı, öder ayak ile artar ve ani hareketler. Belki de hassasiyetini düşürerek veya uyuşma, bel bölgesinde.

«Ev yapımı» tedavi sırasında fıtığından

bel ağrısı

Azaltmak için ağrı yapıyor aşağıdakileri sağlamak, hastaya yatak istirahati ve tam bir barış, sonra da vermek için herhangi bir ağrı kesici, bir elinizin altında. Sonra bir doktor aramak gerekir. Akut dönemde fıtık herhangi bir halk tedavi getirmek sadece zarar, ağrı gitmeyecek «poultices» veya «widget», tedavi edilmesi gereken ciddi ve iyice.

Nasıl bir ek yöntemler ağrıyı hafifletmek sürüş sırasında kullanımı sabit lomber korse, bir fırsat vermeyecektir hareket departmanı bel omurga. Ama bu bir tedavi değil, böyle bir korse kasları rahatlatır sırt, sonra zorunda geri ile tedavi egzersiz tedavisi.

«Profesyonel» sırt ağrısı

Bu sorun, tipik bir insan için böyle bir çalışma içerir, düşük hareketliliği ya da uzun süre maruz rahatsız teşkil etmektedir. Bu kasiyerler, operatörler, PC, programcılar, ofis çalışanları, vb bir çok en güzel gün için var gibi görünen insanlar sırt ağrısı, kas başlıyor «sızlanan», ve devam ediyor, bu durum çok uzun bir süre alarak kronik bir görünüm. Bu, ne denir, «meslek hastalığı». Mesele basit – düşük hareketlilik ve olmaması gereken bir sürü bağ ve kas sırt şans, sonuç olarak, onlar-ebilmek tutmak için bir spin için normal pozisyonda hızlı bir şekilde yorgun olsun. Bir sonucu olur değil sadece acı, ama yanlış duruş.

Tedavi «meslek hastalıkları»

Çünkü böyle bir hastalık kronik ise, ve diğer bir bulgu hızlı etkili yöntem gidermek için ağrı yoktur. Ağrı kesici ilaçlar bu durumda bir çözüm değil, çünkü ağrı döner, biter bitmez kendi eylem ve sürekli olarak «otur» böyle bir ilaç olamaz.

Tek etkili tedavi yöntemi, bu durumda, jimnastik verir geri normale kas ve bağ. Ama tekrarlamak istiyorum, bu bir dokunuşta tedavi, jimnastik egzersiz yapmaya gerek sürekli.

Ayrıca takip etmek gerekir, doğru bir duruş. Sadece çalışırken ve gündelik yaşam. De yararlı olacak gibi masaj iyi bir uzman. Kendi kendine masaj yapmak bu durumda en iyi çözüm değildir.

17.09.2018