Ağrıları alt karın ve rahim: bu ne olabilir, nedeni

Kadın acı acı çok daha sık erkek. Var ağrı değil sadece jinekolojik hastalıklar ve diğer nedenler. Ağrı bu gövde bir işareti olabilir çok çok tehlikeli patolojiler, taşıyan, yaşam için bir tehdit adam. Sadece bir doktor yapabiliyor bunları teşhis etmek ve belirlemek, tedavi edilebilir bir hastalıktır. Self-medicate burada, son derece yanlış, ayrıca, o-ebilmek var olmak hayatı tehdit eden.

bel ağrısı ve karın ağrısı

Tanı, belirtiler

Her şeyden önce herhangi bir doktor sorar hasta olan ağrısı, alt karın bölgesi ve bel, gücü, şiddeti ağrı, yanı sıra diğer özellikleri. O, özellikle, sordu:

 1. Daha ne hava ağrı (akut, ağrıyan).
 2. Değişir mi onun yüzünden vücut sıcaklığı hissediyor, kişi, titreme, atar mı onu ateş.
 3. Tam olarak nerede yer almaktadır ağrısı (bel ağrısı, sağ alt karın sol alt kısmında, her iki tarafta, orta).
 4. Neden mi: kusma, kanama, ateş, zorluk idrar yaparken, sık sık ona özlem.

Hastalar doktor mutlaka soracaktır olup olmadığını ağrısı ilişkisi aylık, olası bir gebelik.

Teşhis kökeni ağrı alt karın ve bel ağrısı,, doktorlar atıyor özellikleri:

 • Üretmek endoskopi mide, bağırsak, mesane.
 • Laboratuar çalışmaları yapmak için olası tespiti herpes enfeksiyonu.
 • Yapmak kan sayımı. Eğer test gösterir içeriği artış, beyaz kan hücreleri, artmış eritrosit SEDİMANTASYON hızı, belli bir varlığı, inflamatuar bir süreç.
 • Almak idrar analizi. Ne zaman onu terfi sayısı, beyaz kan hücreleri veya kırmızı kan hücreleri, oldukça muhtemel sorunları, idrar yolu.
 • Harcamak ULTRASONOGRAFİ yakınında bulunan küçük pelvis. Bu yapılır emin olmak için bir ağrı değil neden olduğu hastalıklar ürogenital sistem organları.
 • Yapmak, özel teşhis hastalığı tespit edilebilir kapma seks sırasında.
 • Harcamak röntgen muayenesi pelvis kemikleri ve bireysel araziler omurga.

Daha neden alt karın ağrısı ve bel ağrısı

Ağrı neden olabilir farklı nedenleri ve hastalık. Genellikle o çok güçlü olduğunda vücut içinde yer alan, vücudun paramparça oldu, perforasyon ve insanlarda iç kanama.

Kronik inflamasyon, ağrı donuk, ağrıyan, çekerek, aygıttaki basınç genellikle titreşimli bir karakter.

Burada önemli bir hastalığın belirtisi olabilir ağrı, alt karın bölgesinde ve bel ağrısı:

 1. İltihaplı bir apendiks (apandisit). Ağrı eşlik, kusma, ateş. Genellikle güçlü, çok keskin, ama bazı durumlarda, olan nagging. Zamansız tedavi apandisit neden olabilir rüptürü ve geliştirme ölümcül ve tehlikeli hastalığı – sepsis, karın.
 2. Sistemde bir enfeksiyon söktürücü, idrar, iltihap, mesane (üretrit, sistit, vb.). Ağrıya ek olarak alt karın bölgesi ve bel ağrısı, bu hastalıklar için karakteristik varlığı kan pıhtıları idrar.
 3. Çeşitli bağırsak enfeksiyonu. Yerelleştirme ağrı genellikle karnın alt kısmında, fakat bazen bel ağrısı. O resim bir karakter. Diğer tipik belirtileri bağırsak enfeksiyonları arasında sümüksü ve kan dahil fekal kitleler. Doktora gitmek gerekir gibi, hemen aksi takdirde bitebileceğini ciddi bir komplikasyon – sepsis (enfeksiyon, kan).
 4. Bağırsak iltihabı. Ağrı lokalizasyonu – alt karın. O da kendini hatırlatır bel ve kasık. Eğer iltihap görmezden, kısa bir süre görünür ülser doğrudan veya duodenal ülser.
 5. Kolit. Buna olan nagging ağrısı lomber bölgede kişi kutladı sıcaklık artışı ile birlikte karın şişliği. Başta ağrı, akut, ama yavaş yavaş olur, aptal (ne zaman bir hastalık kazanıyor kronik).
 6. Kasık fıtığı. Ne zaman iç organ çıkar deri altında ve ona baskı kasları, bel ağrısı çok dayanılmaz kişi hatta bilincini kaybeder. Arasında diğer sık görülen belirtiler kasık fıtığı kayda değer kusma ve mide bulantısı. Ameliyat olmadan burada yapamam, çünkü bir ambulans çağırın hemen.
 7. Urolithiasis. Ağrı periyodik, karakter, onu aptal, ama belki de keskin (taş hareket etmeye başlar). Yerelleştirme, farklı alt alanlarda karın ve bel ağrısı.
 8. Osteokondritis. Yıkım lomber vertebra yol sıkışma sinir kökleri ortaya çıkmasına çekme acı. Onu yerelleştirme arkasında, ama o-ebilmek vermek ve alt sırt ve alt karın bölgelerine.
 9. Neoplazmlar. Karın ağrısı da habercisi kanseri, sindirim ve ürogenital sistem.

Bu çok sık görülen nedenlerle ortaya şiddetli ağrı lomber ve alt alanlarda karın şunlardır:

 • osteoartrit intervertebral eklem;
 • artrit (romatoid);
 • spinal stenoz;
 • skolyoz.

Ayrıca acı hissi bu bölgede gövde bazı yerlerde biraz inme.

Özellikleri ağrısı kadınlarda

Ortaya çıkması, ağrı alt bölgelerde karın ve bel bölgesinde, kadınlarda neden cinsel bir hastalık değil, ama onlar yalnız. Jinekolojik rahatsızlıkları olan ağrı sağ veya sol alt karın, ama bazen tamamını kapsar karın bölgesi ve bel. O – göstergesi gibi durum ve hastalıklar:

 1. Adet öncesi sendromu. Eşlik künt ağrı, alt karın ve alt sırt. Nedeni sendromu – spastik rahim kasılmaları. Gözlenir öncesi ve ilk günlerinde aylık. Sendromu denilen kronik inflamatuar süreçleri.
 2. Adet krampları. Döneminde aylık kadın rahim büyümeye başlar, küçültmek için vücut daha kolay kurtulmak için kan pıhtıları. Ağrılı belirtileri alt karın ve lomber neden olduğu gibi, bir kez bu yoğun kasılmalar. Daha kadın, daha az istikrarlı bir hormonal arka plan, daha güçlü, ağrılı belirtiler. Zaten doğururken, bu tür ağrı belirtileri hakkında konuşmak ciddi hastalıklar.
 3. Kist ve diğer benign neoplazmı.
 4. Yumurtalık felç. Olur, sonra, seks, fiziksel efor, zaman olgun folikül yumurtayı keser. Ağrı lokalizasyonu alt bölgelerde karın, ancak bu hissedilir ve bel ağrısı. Hava onun keskin. Eşlik eden belirtiler, baş dönmesi, bulantı, güçsüzlük.
 5. İltihap fallop tüpleri, vajina veya rahim vücut. Ağrı şiddetli, ani. Ertelemek tedavi ile bu iltihapları olamaz.
 6. Bend rahim. Neden o sivri, genetik. Yerelleştirme ağrı belirtileri – göbek. Var resim bir karakter.
 7. Adnexitis – denir inflamatuar süreci salpingo-ooferektomi. Hastalık başlar, genellikle doğumdan sonra kürtaj. İlk başta ağrı bolluk, onları yerelleştirme – alt karın. Hastalık tedavi edilmezse, kaparlar peritonit (periton iltihabı pelvis). Bundan sonra ağrı dayanılmaz hale gelecektir, onu yerelleştirme ruslar kasık (sağ veya sol).
 8. Myom. Bu iyi huylu bir tümör, genellikle lokalize alt bölgesinde, karın ve bel bölgesinde vücut. Genellikle eşlik kramp ağrı nöbetleri.
 9. Ektopik gebelik. Sonra, gebelik kesesi katıldı fallop tüpü, kötü görünür çekerek ağrı alt bölgelerde karın (sağ veya sol) vermek bel. Farklı güç kanama, bilinç kaybı – sık sık bu durumun belirtileri. Ağrı belirtileri güçleniyor sırasında hareket ve dışkılama. Ortadan kaldırmak için dış gebelik hemen – aksi kırılmasını önlemek için, bir fallop tüpü.
 10. Endometriozis (iltihap bölgesinde, rahim ve yumurtalık). Ağrı varsa, bu hastalığın özellikle güçlü döneminde aylık.
 11. Yumurtalık rüptürü. Acı hissi alt karın bölgesinde bu hastalık gelir sadece dayanılmaz, onlar neden bilinç kaybı. Hasta ile benzer bir hastalıktır ve acilen ameliyat, çünkü orada büyük bir tehlike enfeksiyon karın içine aldıktan sonra onun kan.
 12. Dekolmanı, plasentanın erken mezuniyet gebelik. Plasenta ayrılır rahim duvarları daha önce bir bebek doğdu. Bir hastalık eşlik eder, güçlü bir ağrı hissi alt abdominal. Onların hava donuk ve ton, paroksismal. Diğer hastalık belirtileri – kanama sorunları, kardiyak aktivite, fetal.
 13. Düşük tehdidi. Ağrı daha belirgin, alt karın, ve burada yer alan bel o zayıf.
 14. Erken doğum. Eşlik kramp yanı sıra çekerek ağrısı ve lomber bölgede veya alt karın.

Alt karın ve bel ağrısı olabilir hemen sonra kürtaj. Burada ağrı – işaretidir kürtaj gerçekleştirildi başarısız olur, gebelik kesesi kaldırıldı sadece kısmen. Bu tedavi için acil bir ihtiyaç, aksi takdirde ortaya septisemi.

Ağrıyan onlar ve sonra çok kaba seks ayrıldıktan sonra duvarları veya forniks vajina, servikal erozyon, görmüşse.

karın

Sonra ise cinsel görülmesi gereken yerlerden sadece bir ağrı hissettim, ama göze çarpan kan, bir kadın kesinlikle sana bulaşan herhangi bir enfeksiyon (genellikle klamidya).

Polip – başka bir yaygın nedeni görünür ağrı alt bölgelerde karın cinsel ilişkiden sonra. Onlar sık sık kanıyor. Polipler mutlaka silin, çünkü onlar bazen dönüşüm sürecindeki vampirler kötü huylu tümörler.

Ağrı belirtileri ile birlikte kanama cinsel ilişki sonrası neden olabilir ve displazi (patolojik değişiklikler servikal hücrelerin).

Ayrıca kadınlarda ağrı, bu alanlarda karın olabilir psikojenik doğa neden olduğu stres, hayal kırıklıkları, depresif bozukluklar. Böyle bir durumda bir kadına ihtiyacım danışma terapist ya da psikiyatrist ve belki de psihofarmakoterapia.

Neden alt karın ve bel ağrısı, erkeklerde

Erkeklerde onlar zarar çok daha az, kadınlardan daha. Başlıca nedenleri bu (kadınlarda) bir hastalık vardır üreme sistemi. Bunlar:

 1. Prostatit. Tam da onun için böyle acı bir duygu, genellikle görünür. Ağrı sırasında idrara çıkma ya da bağırsak hareketi başka bir belirti, prostat iltihabı.

Nasıl yapılır kurtulmak gibi ağrı

Doktorlar son derece tavsiye self-medicate, deneyin kendiniz temizlemek için onları kullanarak, ağrı kesici ilaçlar. Yapmanız gereken ilk şey, – bu doktora gitmek koyacağız tanı, reçete yeterli tedavi. Tıbbi yardım bu ağrıları ve kuru kalmak gerekir, eğer:

 • Onlar daha uzun süre devam ederse bir saat.
 • Meydana gelen kazanç, bir kişi hareket veya öksürük.
 • Uzun süre yalnız bir gün değil bir bağırsak hareketi, ancak gözlenen gaz.
 • Calais mevcut kan pıhtıları ya da o doğal siyah renk (iç kanama belirtisi).

Alt karın ağrısı ve bel ağrısı birçok nedeni vardır ve çağrılan her zamanki gibi kas germe sırasında fiziksel efor, ve bu korkunç bir hastalık, sepsis oluşur kesilirse, bir iç organ. Kendiniz burada tanı koymak ve doktor olmadan yapamaz. Sadece o, her şeyi açıklamak ve yardımcı olmak için, acılardan kurtulmak. Denemek serbest ağrısı kendisi çok tehlikeli bir fikir, bir trajedi sona erebilir. Yani ana şey – korku değil güven doktorlar, bu etkiler bizim sağlık anlamına gelir, ve yaşam kalitesi.

15.09.2018