Sırt ağrısı kürek kemikleri arasında: nedenleri ve tedavisi ağrı

Ve oldukça nadir bir ağrı kürek kemikleri arasında, sebebi çoğu insan için bilinmemektedir. Pek çok kişi onun için sadece herhangi bir «yanlış anlama», yakında bir yerlerde kendisi. Ve çok sonra bir sürpriz ile karşı karşıya çok ciddi bir hastalık. Sorun, böyle bir ağrı nadiren çok güçlü, özellikle, çünkü bu omurga hareketsiz. Ve insanlar, çoğunlukla, tercih, onu yok saymak değil, bir doktora gidin. Ama neden, neden böyle bir ağrı sendromu, en ciddi. Peki, hizmet nedeni böyle bir ağrı?

kürek kemikleri arasında ağrı

Hastalığın ortaya çıkmasına yol açan ağrı kürek kemikleri arasında

İlk etapta bu, tabii ki, sorunun kendisi omurga. En yaygın nedenleri bu durumda şunlardır:

  • kifoz torakal;
  • kifoskolyoz;
  • çıkıntı disk torakal;
  • osteokondritis bu omurga;
  • skolyoz;
  • spondiloarthrosis;
  • omuz-omuz periarthrosis;
  • interkostal nevralji.

Ama omurga tek bir olası nedeni. Ağrı bu tür görünebilir ve hastalıkları diğer iç organları. Bu yüzden, çoğu zaman neden böyle bir ağrı, koroner kalp hastalığı ve angina pektoris. Anlaşılmaktadır ki, bu hastalık tedavi girişimleri omurga hiçbir yol açar, ağrı nedeni tamamen başka bir yerde.

Ayrıca, kürek kemikleri arasında ağrı sendromu neden olabilir gibi hastalıklar, ciddi bir hastalık akciğer ve plevra, karaciğer ve safra kesesi hastalıkları (hepatit, kolesistit), peptik ülser hastalığı.

Ayrı ayrı kayda değer bir neden, «mesleki hastalık». Bu durumda sorun, belirli bir iş, daha doğrusu – düşük hareketlilik ve sedanter bir iş. Bu durumda yüzleşmek zorunda zayıflaması, kas ve bağ sırt ile birlikte uzun süreli kas gerginliği, uygun omuz kemer. Böyle bir sorun ile sık sık karşı karşıya daktilo, operatörler, PC, tasarımcılar, terziler, şoförler, vs

Belirtelim ki, genel torasik omurga çok hareketsiz, bu yüzden çeşitli dejeneratif süreçler içinde gelişen oldukça nadir. Başka bir deyişle, kendisi omurga oldukça nadir olur nedeni ağrı. Çok daha sık bu ağrı şu sorunlar ile ilgili iç organlar ve en sık görülen nedeni tam olarak kas spazmı bulunan interscapular alanları, sorunları, tendon ve bağ.

Ne zaman ağrı sorunları, tendon ve bağ farklıdır patlama duyumlar yok yok hemen değiştirirken vücut pozisyonu. Bu durumda, kendisi ağrı özelliğine sahiptir yaymak için hemen hemen tüm omurga, ve bazı durumlarda verir kalp. Bu nedenle bazen sorunlar tanımı ile doğru bir ağrı.

Zorluk tanı

Gördüğünüz gibi, nedenleri sırt ağrısı kürek kemikleri arasında çok ciddi zor tanı. Yüklemek için, kesin bir tanı için doktorunuza sık sık yapmak çok araştırma, ilk bakışta hiçbir şekilde bağlantılıdır. Örneğin, pek anlamıyorum, neden takip radyografi ve manyetik rezonans tomografi zorunda gönderilir muayene kardiyolog ve yürütmek için bir elektrokardiyogram. Ve sonuçta, çünkü, o doktor hariç tüm olası ağrı nedenleri dikkat çekerek, en büyük olası – kalp hastalığı, bel ağrısı, fıtık intervertebral disk vb

Bu ağrı nedeni genellikle tam yatıyor kas, ne doktorlar biliyorum, ama onlar sadece borçlu hariç tüm diğer olası tanılar, özellikle zamanlanmış bir tedavi getiriyor, hızlı sonuç.

Tedavi sırt ağrısı kürek kemikleri arasında

Doğal olarak, ağrı tedavisi, bu durumda tam olarak belirlenir belirlenen tanısı ve buna göre tamamen farklı olabilir. Ama biz zaten dizildi, en sık nedeni gizli kas, ne yaptıysam olmadı. bu bir seçenek.

Olduğunda ağrı kaynağı olan kasları ortaya çıkar yanma hissi (batma, ağrı) ve ağırlığı arasındaki bölgede kanat. Ama bu yeterli hareket omuz veya birkaç kez sallamak, elleri ve ağrı sürdürecek, ve sonra genellikle geçer. Daha da kötüsü, ne zaman «acı veriyor» kalp ve değiştirdikten sonra vücut hemen geçer gibi belirtiler ile karakterize hastalıklar torakal ve kalp.

Risk bölgesi

Daha önce de söylediğimiz gibi, sık sık bu hastalıktan muzdarip insanlar, kendilerini ya bir sedanter yaşam tarzı yol, herhangi bir spesifik özelliği, onların mesleği. Özellikle, ofis çalışanları, operatörler, PC, programcılar, kasiyerler – tüm onlar-si olmak çok fazla zaman harcamak için bir konumda (spin biraz bükülmüş, baş aşağı doğru çalışır sadece elle). Sonuç olarak, başlar, hatalı duruş, şans bağ ve kas sırt, görünür riskini skolyoz, bir (yaş) zaten olacak değil sadece tedavi.

Karakteristik ve aslında çok sık çeşitli hastalıklar omurga geliştirmek ve bu insanların, önde gelen hareketsiz yaşam tarzı. Sadece nedeni ağrısı zaten çok daha farklı olacak – osteokondrozis, spondiloarthrosis vb. bu durumda kişi önsel geçmek zorunda olacak, uzun süreli tedavi. Bu yüzden unutma, eski bir atasözü olan şu, hareket hayattır.

Ne yapmak ve nasıl tedavi edilir?

Ne yazık ki, hemen hemen hiçbiri yukarıda listelenen hastalıkların tedavi değil, sadece ev halk ilaçları. Ağrı kesici vermek sadece geçici ve yeterli bir aldatıcı etkisi, olarak, aslında, tedavi. Ve tedavi edici egzersizler temelidir birçok hastalığın tedavisi omurga (o uygulanır ve tedavisinde sorunlar kas), aynı zamanda bir doktor atanır. Ayrıca, tam bir doktor seçmelisiniz, egzersiz altında, belirli bir durum, aksi takdirde egzersiz tedavisi etkisiz olacaktır. Böylece herhangi bir durumda, hemen bir doktora ihtiyacı var.

Muhtemelen size atanacak non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar, çeşitli fizyoterapi prosedürler, masaj ve fizik tedavi. Ancak, LFC atanır sadece düşüş ağrı sendromu.

Ayrıca üzerinde durmak, çeşitli fizik tedavi prosedürleri. Bu tedavi yöntemi, iştiraki kahvaltıda, elektroforez, ultrason tedavisi, manyetik terapi, çeşitli elektroterapi, manuel terapi, refleksoloji ve kaplıca tedavisi. Bu yöntemler nadiren ortadan kaldırabilir kendisi nedenini ağrı sendromu, ama iyi ortadan çok bir ağrı hafifletilmesi, yaşam hasta.

Böylece istendiğinde, omuzlarımın arasında hemen doktora gitmek. Bu ihtiyaç duyacağı danışmanlık birkaç uzman ortopedik travma, nörolog, romatolog ve bir kardiyolog. Daha sonra size, belki yardım gerekecek bir masöz ve masör.

Ağrısı önleme

korunma

Tek ve en güvenilir önlenmesi bu durumda, aktif bir yaşam tarzı, hiçbir aşırı yükler ve zararlı alışkanlıkları. Korumak için, belirli bir fiziksel aktivite, her zaman takip duruş, uyku, doğru koşullarda ve doğru bir hareket. Evet, böyle bir önleme gerektirir sürekli kontrol olduğunu ve bir şekilde hayatımda, ama bu çok daha kolay tedavi çeşitli omurga hastalıkları, kas ve bağ sırt.

14.09.2018