Sırt ağrısı: nedenleri ve tedavi yöntemleri

Ayak ve eller için kolay eğitilebilir yaparak günlük bakım. Spin aynı kalır hemen hemen pasif. Bu durumda, eğer o başlar, zarar, ihmal, hastalık için çalışmaz. Ve insanlar sık sık yönelen doktorlar konularında, ne zaman sırt ağrısı.

sırt ağrısı

Neden oluşur-sırt ağrısı? Bu soruya cevap vermek zorundadır bir doktor önce muayene edecek hasta sırt ve toplar, gerekli analizleri, öyküsü. Sonra normal bir yükselme çanta veya temizlik ev işi kapmak spin. Böyle bir durumda birçok kaçan eczaneler nerede kazanmak için çeşitli jeller ve merhemler. Ancak, veri araçları nadiren yardımcı olur, nedeni ne olur onları ilaçsız uygulama.

Üreticilerin sadece satmak gibi bir ürün. Eğer bu özellik geçerli değildir tedavi, o zaman hiçbir etkisi olmaz. Ayrıca, eğer sırt ağrısı yaşıyorsanız, nedeni ciddi bir hastalık, o zaman tedavi edilmelidir hastalık değil, ağrı.

Web sitesi okurlara tanıtır, ne ağrı, sırt ağrısı çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Kendi yükler olsa bir doktor gibi hissediyor onlar yayınlamak gibi bir ağrı:

 • İntervertebral fıtık.
 • Yenilgi omurga.
 • Germe kas.
 • Hastalıkları göğüs boşluğunda.

Yalnız bu faktörlerin gerekli cerrahi tedavi, diğer tedavi edilebilir çeşitli merhem ve masajlar. Başvurmalısınız doktor belirleyecek bir ağrı doğası ve reçete doğru tedavi.

Her şeyden önce bu rakamlar yol açan nedenleri ortaya çıkmasına ağrısı sırt bölgesinde. Bunları düşünmelisiniz burada:

 1. Osteoporoz.
 2. Plevral efüzyon, akut veya kronik formda. Eşliğinde, nefes darlığı, yüksek ateş, öksürük.
 3. Piyelonefrit, böbrek taşı hastalığı ve diğer hastalıklar genitoüriner sistem.
 4. Kanseri metastaz, omurga.
 5. İntervertebral fıtık.
 6. Osteokondritis.

En yaygın nedenleri sırt ağrısı için iki zıt faktör. Bunlardan birincisi, sedanter yaşam tarzı. Bir iş birçok insan yatıyor, onlar sürekli oturmak. Bazı kendi iradesiyle harcamak gün bir yalan ya da oturur pozisyonda. Herhangi bir durumda, sırt ağrısı oluşabilir doğal olmayan yükleri bağ ve küçük eklemler.

Kalıcı olmak, bir pozisyonda oluyor, yükü bazı bölümler omurga ve kas. Bu durumda, diğer kas grupları ve vertebra olabilir uygulanıyor. Eğer bir kişi aniden hareket etmeye başlar, kaslar ağrımaya başlar. Sedanter yaşam tarzı yol açar, çeşitli deformasyonlar omurga görünen daha sonra ağrı.

İkinci bir neden, fiziksel yük. Çok şaşkınlık, ne bir spor ya da fiziksel yük etkisi istendiğinde sırt ağrısı. Aslında eğer bir kişi uzun bir süre ev sahipliği yapan, ancak aniden başlar ve çok daha çeşitli fiziksel işlemler, o zaman oldukça doğal bir hale gelir ağrı. Kasları eğitmek gerekiyor, değil aniden yükleme. O zaman ağrı olmaz.

Şüphesiz, hareket için yararlı bir iş için ligament, vertebra omurga ve kas. Ancak, yapılacak hareketi ılımlı. Gerek yok sürekli bir yerde oturmak. Statik pozisyon için zararlı, sırt gibi ve aşırı yük. Gerekli orta taşımak için aday olmayan tüm bölümler omurga.

Ne varsa ortaya çıktı sırt ağrısı?

Sırt ağrısı görünür, halsizlik, kas, omurga, çeşitli hastalıklar, travma ve yaralanmalar, fiziksel aktivite ve ani hareketler. Dinlemek gerekir kendi vücut izlemek için, ne zaman ortaya çıkmaya başlar ağrı. Ne hissettim, ne sırtın ağrıyor mu?

 1. Vermek sırt dinlenme. Kabaca gözlemlemek yatak istirahati kadar spin artık hasta. Burada rahat bir pozisyon almak için gerekli. Bu olabilir, bir duruş, bir embriyo veya içine yastık bacak arasında, ne zaman bir kendisi, bir adam yatıyor. Yataktan kalkmak bu yasaktır.
 2. Huzurlu bir ortopedik korse veya kemer. Bu yöntem için yardımcı olacaktır kim olabilir sürekli yalan. Geri gerekir böyle bir durumda korumak için. Yaparak, hareket, gerekli hareket yavaş, sertlik olmadan, kaldırma ağırlık kaldırma, büküm omurga ve uzun süre kalmak değil, bir duruş.
 3. İlaç almak. Burada sunulan analjezikler ve anti-inflamatuar ilaçlar . Hapları yedikten sonra, süt önlemek için mide bozuklukları.

Daha iyi bir ilaç reçete doktor. İşte o ilaçlar reçete olabilir:

 • Rahatlatmak için kas spazmları.
 • Anti-inflamatuar.
 • Zenginleştirilmiş vitaminler.

Ortadan kaldırmak için akut ağrı kullanabileceğiniz gibi merhem ve jelleri.

Seçim için çeşitli yeterince almak için izin, tam bir özellik, gerçekten gidermenize yardımcı olacaktır sırt ağrısı. Unutulmamalıdır ki, kendi kendine tedavi durdurmak ve bir doktora başvurun bu tür belirtiler:

 1. Ağrı geçer kullandıktan sonra bile anti-inflamatuar ilaçlar için 3 gün.
 2. Kendi ayakları üzerinde görünür ve araziler ile kötü bir duyarlılık.
 3. İmkansız almak için uygun bir poz oturur pozisyonda.
 4. Çıktı idrar yapma ile ilgili sorunlar: retansiyonu veya kaçırma.
 5. Kökenli bacaklarda güçsüzlük.
 6. Artan vücut sıcaklığı 38°C.

Önlemek için tıbbi yardım gerekir, çünkü söz konusu olabilir hakkında gitmek için hastalık omurga, bir değil, tedavi edilebilir basit bir şekilde.

Jimnastik sırt ağrısı

jimnastik

İçin sırt ağrısı asla eziyet gerekir sürekli meşgul ılımlı egzersiz kazanç kas, omurga. Eğer bir sedanter, daha sonra yapılacak egzersiz için izin verdiğinizde, onun arkasında değiştir duruş ve rahatlayın. Burada uygun jimnastik sırt için:

 • 5 saniye kadar baskı kanatları sandalye, daha sonra 5 saniye dinlenmek.
 • Düşürmek ve yükseltmek için omuz birkaç kez.
 • Maçına yetiştirmeye omuz birkaç kez.
 • Baskı bel koltuğunu 5 saniye sonra aynı zamanda dinlenmek için.
 • 4 saniye baskı sandalyenin arkasına yerleştirilmiş, daha sonra, aynı zamanda dinlenmek için.

Bu tür egzersizler gün boyunca dinlenmek için. Onları sulandırmak diğer egzersizler. En önemlisi, onlar oluşmadan önce ortaya çıktı sırt ağrısı. Ayrıca bunları yapmak için arkadaşları ile birlikte iş veya ev insanlar.

İle ayakta yapmak gibi egzersizler:

 • Nefes üzerinde kollarını yükseltmek için ileri ve yukarı, sonra ihmal ve rahatlayın.
 • Ellerini tutmak, kemer, yaparak, düz eğilme, ileri geri, her zaman geri orijinal konumuna.
 • Eller düzenlemek omuzlarında. İlham sakınma, onları önce, nefes bağlamak dirsek göğüs önünde.
 • Hızlı gitmek bir yerde, ellerini tutan bir kemer.
 • Ellerini koymak dilimi. Tırmanmaya çorap, daha sonra sorunsuz bir şekilde açılır.
 • Ellerini konumlandırmak bir yandan. İlham onları kaldırın, nefes verirken indirin.

İyi birleştirmek için egzersiz dersleri sunmaktadır ve haftada 2-3 kez. Egzersiz ılımlı olmalı ve stres. Gereken dinlemek gibi hissediyor omurga.

Gerektiğinde kullanmanız gereken doktor tarafından tavsiye edilen bir reçete özel bir kompleks terapötik egzersiz ise sırt ağrısı zaten mevcut ve teslim rahatsızlık. Bu durumda kendini daha iyi yapmak değil, daha fazla kendine zarar verme.

13.09.2018