Ciddi bir ağrı nedeni tüm sol vücut parçaları ve uzuvları

Ağrı nöbetleri olmadan doğru yerelleştirme her zaman korkutucudur. Özellikle, eğer o sonra vücudun sol tarafında, kucaklayan bir el ve hatta ayak uydurmak. Çoğu durumda, hiçbir yardımı olmadan bir doktor.

sırt ağrısı

Açıklamak zor ailenize veya iş arkadaşlarınıza acıyor tüm sol yan ve markalı sahtekardı. Hatta doktorlar bazen bir harcama değil, bir anket nedenini ortaya çıkarmak için. Ancak benzer belirtiler bırakamazsın dikkat olmadan. Çünkü aynı anda ağrısı, sol üst kadranda, el ve hatta ayak habercisi olabilir inme, kalp krizi ve bir dizi diğer kritik yaşam için patolojiler.

Omurga ile ilgili sorunlar

Vücudun sol tarafı bozuk olabilir bir yaralanma. Böyle bir kaynak rahatsızlık açıktır. Diğer durumlarda, ilk anket yapıyorlar: iki yönde analiz durumu, kalp ve omurga. Tam da patolojiler, kas-iskelet sistemi en sık olarak diğer bir kullanıcının ağrısı sol ile bulanık lokalizasyonu.

Osteokondritis

İhlal dolaşım ve dokularda omurga intervertebral diskler daha az elastik, onların fibröz bir halka yavaş yavaş çöker, zarar sinir kökleri. Bu yol çeşitli faktörler:

 • hareketsiz yaşam tarzı;
 • ağır fiziksel çalışma;
 • yaşa bağlı değişiklikler, vücut;
 • endokrin hastalıklar.

Sonuç olarak, sağ veya sol yan, sırt, boyun, bel ağrımaya başlar. Değişir hassasiyeti diğer vücut bölgeleri. Yerelleştirme hoş olmayan duyumlar ile ilişkili bir konum yıkıcı ve distrofik süreci. Yani, servikal osteochondrosis yaygın ağrı, sol omuz, kol, uyuşmuş parmaklar ve dış kaburga avuç. Bir lomber ortaya lumbago, çekerek, ağrı, parestezi ilgili kısmında, sırt, kalça, bacak.

Siyatik

siyatik

Daralma nedeniyle omurlar arasındaki mesafe kelepçeli ve iltihaplı sinir lifleri, dallanma omurilik. Böyle bir komplikasyon dejeneratif disk hastalığı denir siyatik. Nasıl valesiz patoloji oluşur, yanıt olarak kötü bir ani hareket, hipotermi sırt, yaralı sırt kasları.

Boyun-omuz şekli geçirir ağrı genelinde üst çeyrek beden: bıçakları, boyun, el. Radikülopati lumbosakral – siyatik – etkileyen siyatik sinir. Ağrı, sol uyluk, kalça, spreading kadar bacak aşağı topuk. İlk aşamada, olası şikayetleri «tracking» bacak hissi, titreme.

Çalışamaz bu bir hastalık. Çünkü parçalanmış diskler geri yükleyemezsiniz. Çıkardıktan sonra ağrı sendromu ve akut inflamasyon yalnızca güvenilir bir şekilde hastalığı geciktirmek kalır önlenmesi. İçerir zorunlu şifalı beden kontrolü, duruş, sağlıklı yaşam. Yardım periyodik kursları, fizyoterapi, masaj, vücut geliştirmeyi amaçlayan dolaşım bölmesinde, etkilenen vertebra.

İnterkostal nevralji

Ağrıyan, yanma veya keskin bir ağrı, sol yan – isteğe bağlı kalp sorunları. Bu olabilir, interkostal nevralji. Ama belirtileri oldukça benzer:

 • krizi ağrısı depresyon dalgası aniden sonra küçük bir hareket gövde;
 • bütün sol taraf meme solgun veya kırmızı;
 • duygu yayılan kürek kemiği altında ve bel;
 • yükselir, terleme;
 • gözlenen yanma hissi, duyu kaybı, tek tek vücut bölgeleri;
 • derin bir nefes alın, hapşırma, öksürük güçlendirmek keskinliği belirti.

Tüm bu nedeniyle meydana gelen hasar sinir lifleri intercostal alan. Neden tahriş ile ilişkili hipotermi, durgunluk, kan, yaralanma, zehirlenme, komplikasyonlar bulaşıcı hastalıklar veya dejeneratif disk hastalığı. Genellikle etkileyen faktörlerin bir dizi de dahil olmak üzere yorgunluk ve bağışıklık.

Temel belirtileri yardımcı ayırt nevralji, kalp ağrısı.

 1. Tahrisi interkostal reseptör duygu değil çökmek alımı nitrogliserin, ama şans etkisi altında sakinleştirici (validol, Corvalol).
 2. Krizi anjina genellikle kısa ve ağrı sol tarafında ve altında kürek – basınç, artan efor. Bir nevralji, tüm üst vücut parçası zarar verebilir, değil bir gün, answer herhangi bir hareket.
 3. Bir palpation göğüs veya sırt öne ağrılı noktaları arasında kaburga, yaklaşık omurga.

Temel tedavi yöntemi, nevralji – arıza nedenleri tetikledi tahriş sinirler. Ortaya çıkarmak, onu sadece bir doktor, bir nörolog, bir dizi sonra anketler. Çünkü hastalık var ayırt renal kolik, felç, siyatik.

Kardiyak patoloji

doktor

Şikayetler kalp ağrısı, sol üst kadranda, bir verir, omuz, kol, boyun, çene değil, her zaman ile ilişkili koroner kalp hastalığı ve angina pektoris nöbetleri. Benzer belirtiler gözlenir cardialgia iltihap nedeniyle kalp kası (miyokardit) veya lezyonlar kalp kabuk (perikardit). Bu bir patoloji olarak ortaya çıkan komplikasyonlar soğuk algınlığı, grip, pnömoni, diğer enfeksiyöz hastalıklar.

Eğer hastalık kendini gösterecektir başlangıç aşamasında, uzun gelişmeye neredeyse asemptomatik. Bir miocardite takip:

 • yorgunluk;
 • kalp çarpıntısı;
 • nefes darlığı ve zayıf ağrı sonra küçük yük;
 • daha sonra katılır baş dönmesi;
 • alt bacaklarda ödem.

Perikardit nadir olarak ortaya çıkar, bağımsız bir hastalık. Bu konuda uyarıyorlar:

 • ağrı eğildiğinde vücut ileri, sol tarafta yatarken;
 • farklı bir güç hissi, göğüs yolla sırt, kol, bel,;
 • hızlı, aritmik zayıf nabız;
 • öksürük olmadan balgam;
 • haşlama cilt;
 • bazı morluklar vücut (özellikle avuç içi ve ayak).

Erken teşhis ve zamanında tedavi, kalp hastalıkların riskini azaltır, kalp krizi. Yinelenen ağrısı, sol üst kadranda ve alan kalp gerekir neden bir doktor ofisi. Tanı için harcamak EKG ve Eko. Onların yardımı ile, teşhis, kalp ritim bozuklukları, ortaya boyutlar kalp boşlukların varlığı, sıvı bir çanta. Radyografi gösterecektir olası tümörleri, hastalıkları, kaburga, akciğer.

İnme

Önce inme ağrı, gövde ve ekstremitelerde ortaya çıkan, seyrek olarak. Tersine, bir tarafı vücut kaybetmek hassasiyet. Ama ne zaman fazlı beyin alanında görsel buğra gelişen post-stroke ağrı sağ veya sol boyunca sadece gövde – thalamic sendromu. Ek belirtileri:

 • ağrı güçlendirilmiş parlak ışık, hareketler, duygular;
 • kırık bir algı hızı;
 • tek dokunsal uyaranlara hava birden;
 • sık sık eşlik tüylerim diken diken azalma ve cilt hassasiyeti.

Talamus – pırlanta merkezi ağrı hassasiyet. Nedenleri belirtileri açıklanmıştır oksijen eksikliği onun nedeniyle dokularda kan akımı anormallikleri. Ağrı sol yan ve bacaklarda oluşur, ocağın karşısında beyin parçaları. Ama sonra bir inme hasta olabilir bir tarafı vücut bile etkilenen natallichka yapısı. Buna orta nöropatik ağrı gizlemek olabilir, ağrı ve kas spazmı.

felç

Başa çıkmak için bir ağrı etkileri inme tayin eşzamanlı alımı, antidepresanlar ve antikonvülzanlar. Kas ağrısı rahatlatmak, kas gevşeticiler, masajlar, özel egzersizler, fizyoterapi.

Ne oldu neden tek taraflı ağrı sol üst kadranda, kalça, kol ve diğer self-test mümkün değil, ortaya çıkarmak, onu kesin nedeni. 3 saat önce ziyaret polikliniğine tavsiye kaçınmalıdır ağrı kesici, sakinleştirici. Ve bu durumda akut bozulma gerekli acil tıbbi yardım.

06.09.2018