Neden sırt ağrısı sonra uyku: hangi hastalıklar gelişebilir, tedavi yöntemleri

Bazı öneriler ortopedi ve seçtiğiniz yatak, yatak ve yastıklar. Onlar rahat olmalıdır ve neden eğriliği vertebral kolon sırasında bir gece. En iyi satın almak için özel ortopedik şilte ve yastıklar.

sırt ağrısı, uyku sonra

Bu makalede, bir rivayet hakkında sadece, neden sırt ağrısı, uyku sonra, ama aynı zamanda pratik öneriler ortopedi konusunda doğru organize uyuyan bir dinlenme için. ayrıca liste, en sık karşılaşılan hastalıklar kas-iskelet sistemi, ortaya çıkan benzer belirtiler. Öğreneceksiniz bu sayfa hakkında ne sen-meli almak için zamanında tanı ve hastalık için hangi doktora başvurmalısınız yapmak için etkili ve güvenli bir tedavi yöntemidir.

Fizyolojik nedenleri sırt ağrısı geceleri

Tüm nedenleri sırt ağrısı gece ayrılabilir fizyolojik ve patolojik. İlk grup içerir tüm bu değişiklikler ile vücut dokularına sırasında bir gece etkisi altında üretilen melatonin hormonu.

Bu madde, yaydığı kısa sorumlu bir düzenleme için biyolojik günlük ritimler çalışma, insan vücudu. Başlıyor üretmeye ve göze kan sadece günün belirli bir saatinde (bu aralığı arasında 21:00 ve 23:00 saatleri yerel saatle). Onun için başarılı bir ürün için gerekli toplam karanlık. eğer uykuya için kullanılır önce tv, sonra ne tam bir gece için ideal bir noktada konuşma devam edemez. Önce titreyen ekran tv, tablet, dizüstü bilgisayar veya akıllı telefon üretimi melatonin hormonu yok olur.

Bu madde sorumludur birçok süreçleri, insan vücudunda:

 • gün içinde aktif olarak çalışan kas iskelet sırt biriken büyük miktarda metabolitleri, laktik asit nedeniyle atılması için sorumludur melatonin;
 • kurtarma intervertebral disk gerekli rahatlama değil sadece kas ama ve boyuna bağ – onlara de olumlu etkisi olan melatonin;
 • bu madde de stabilize eder ve sinir lifleri başlıyor geçirmek için darbeleri daha yumuşak, yavaş çekimde;
 • süreç başlattı kas gevşeme ve rahatlama;
 • sahip dengeleyici bir etkisi olduğunu, solunum ve kalp-damar sistemi;
 • mekanizması içerir aktivasyon bölgeleri «rejenerasyon» nedeniyle fırlatma işlemi üretimini büyüme hormonu somatotropin (o kurtarma işlemi ile ilgili tüm hasarlı gün vücut doku ve hücresel düzeyde).

Tüm bu mekanizma sağlamak amacı sırasında bir gece insan vücudu tamamen restore kendileri için yapılmış enerji dengesi ve kurtuldum birikmiş ürünler, hücresel arıza.

Fizyolojik nedenleri sırt ağrısı geceleri şunlardır engel faktörler normal sızdırmaya açıklanan tüm işlemleri. Bu gibi yönleri olumsuz etkileri:

 • yanlış organize bir yer gece uykusu için;
 • uyku ışıklar açıkken veya tv önünde;
 • uygunsuz duruş uyku için;
 • sıkı gece giyim;
 • uykusuzluk ve tetikleyici faktörlerdir (örneğin, sık idrara çıkma);
 • gıda alımı kısa bir süre önce yatmadan.

Önemli yatmadan önce odayı havalandırmak yapmak, her gün aynı ritüelleri (yıkama, giyinme, pijama, diş fırçalama, vb.). Tüm bu yardımcı olur, vücudu hazırlamak ve epifiz bezi seçimi melatonin ve tam kurtarma işlemi sadece bir vücut.

Eğer uyku huzursuz, değil kas gevşer ve bunlardan bildirilen laktik asit ve metabolitleri. Buna göre, sabah uyandıktan sonra hissedilebilir bir ağrı ona, gerginlik, sertlik hareketleri.

Sonra bir gece uyku, sırt ağrısı: patolojik nedenleri

Şimdi düşünün patolojik nedenleri sırt ağrısı, uyku sonra, hangi hastalıklara sebep ortaya çıkması, bu belirti. öncelikle bir özet anatomi. Yani, bir spin için bu bilgide bir arsa vücut. O içerir yaka, boyun bölgesi, göğüs kafesi, bel ve sakrum.

Omurga destekleyici bir mekanizma ile oluşan cisimlerin vertebra ve bunları paylaşan amortisman intervertebral diskler. Bütünlük, istikrar ve esneklik vertebral kolon sağlar lif aparatı. Beslenme ve kan akımı intervertebral diskler sağlar kas iskelet sırt. O sorumlu komisyon tüm hareketleri.

Kaburga, göğüs kafesi oluşturan, içinde bulunduğu güvenli bir şekilde gizli hayati organlara (kalp ve akciğerler). Nefes sağlanır çalışma interkostal kas. Onların sinirleri pahasına, dalları, ancak inatçı radiküler sinir.

Eğer sırt ağrısı sonra uyku, nedenleri aşağıdakileri içerebilir kas-iskelet sistemi hastalıkları:

 1. ankilozan Spondilit ya da ankilozan spondilit (inflamatuar dejeneratif bir hastalık, ağırlıklı olarak etkileyen bireylerin, erkek kendini erken dönemlerinde ağrı ile sabah saatlerinde);
 2. omurga eğriliği sonrası servikal, torasik, lomber (kifoskolyoz, skolyoz );
 3. osteokondrozis ve komplikasyonları olan bir hastalıktır neden olan %80'den fazla sırt ağrısı gece uykudan;
 4. istikrarsızlık hükümleri tel vertebra (gece dinlenme kas iskelet rahatlatır sırt ve omurga kaydırmaya başlar, sonra uyanış verir belirgin ağrı sendromu);
 5. spondiloarthrosis ve diğer patoloji spinal kolon;
 6. zayıflık ve dejenerasyon interkostal kaslar (genellikle benzer bir durum görülmektedir kişilerde, uzun süre kalıyor, yoğun bakımda makinede mekanik ventilasyon).

Başka nedenleri de vardır, neden bir gece uykusu sonra sırt ağrısı – onlar zarar ile ilişkili sinir, lif ve kas dokusu. Bu olabilir aşağıdaki patolojik durumlar:

 • endokrin patoloji, provoke birikimi metabolitleri kas dokusu;
 • yetmezliği kan akımı ile sonuçlanır kısmi distrofi kas;
 • radiküler sendromu ile ihlal geldi sinir kışkırtır belirtileri interkostal nevralji;
 • enfeksiyon bazı tür virüs ve bakteri gelişimini tahrik iltihabı, sinir uçlarının (mesela , zona denilen herpes virüsü).

Yaralanma, hastalık, iç organların (pnömoni, plörezi, tüberküloz, diyafram fıtığı), artmış fiziksel aktivite – bu neden olabilir sırt ağrısı sırasında gece uyku.

Ağrıyan sırt kasları sabahları uykudan sonra tanı

sırt ağrısı

Hastalıkların tanısı için tek doğru yol, kurtarma kullanımı nedeniyle doğru öngörülen tedavi. Doğada yok genel bir araç karşı herhangi bir ağrı. Farmakolojik ilaçlar grubundan bir steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar da gidermezse, çok acı, onlar temiz iltihabı. Ve güçlü analjezikler narkotik kökenli sadece «kapatmak» bilinç hastanın izin değil, bilinçli, tehlike sinyalleri geliyor beyin, lezyonların doku.

Sırt ağrısı, uyku sonra – bu bir sinyal sorun, gelişmekte olan bir hastalık. Yapılması gereken kapsamlı bir teşhis ve tespit patolojik değişiklikler.

Tüm bu anket atamak için yerel doktor, bir terapist. Eğer patoloji iç organları dışarıda bırakılacaktır, yapılması gereken muayene vertebral kolon. Kilit ana yerelleştirme ağrı. Çalışın, daha doğru tanıması, hangi alanda ağrıyan sırt kasları sonra uyku ve hangi omurgada ortaya en yüksek sertlik. Daha sonra yapmanız gereken radyografik görüntüsü bu bölüm farklı görüntülendi. O ortadan kaldırmak büyük bir bölümünü omurga patolojileri ve intervertebral diskler.

Ne bir uyku sonrası sırt ağrısı

İlk şey, eğer uyku sonra sırt ağrısı, bu harcama revizyon onun uyku alanı. bu organize olmalı, modern ihtiyaçlara göre ergonomi ve sağlık hijyen. İşte sadece bazı öneriler doktor ortopedi ve kuruluş yerleri için gece uyku:

 • bu olmalı, ayrı bir odada ışık geçirmeyen perdeler ve TEZ kaynakları elektromanyetik radyasyon (televizyonlar, ekranlar ve monitörler);
 • yatak olmalıdır sevinçli bir başlık;
 • yastık olmalı, elastik ve çok yüksek, en iyisi dikdörtgen şeklinde;
 • yatak-meli var olmak doğal malzemelerden yapılır.

İkinci eylem – doktor ziyareti yapıyorum. Bir uzman yardımcı olabilir erken aşamalarında ortaya çıkarmak için tehlikeli bir patoloji (bel ağrısı, skolyoz, fıtık, ankilozan Spondilit vb.)

Üçüncü – başlangıç atanan doktor tedavi hemen. Yok tek sayılı tedavisi sırt ağrısı, uyku sonra, çünkü bu, bağımsız bir hastalık, sadece klinik bir belirti olabilir eşlik edecek çok sayıda hastalık. Ve tedavi sırasında tüm bu patolojiler önemli ölçüde farklı olabilir.

Bu nedenle, ara çözümler, sorunun internette değil, sadece işe yaramaz, ama aynı zamanda tehlikeli. Çok daha verimli harcamak için 30 dakika kendi kişisel zaman, ziyaret etmek, bir doktor ortopedi kliniğimizde manuel terapi ve öğrenmek nedenini sırt ağrısı, uyku sonra.

05.09.2018