Ağrı sol yan arka: kaburga altında, bel bölgesinde ve böbrek, bel altında

Ona göre belirlemek mümkün olacak onları kaynağı. Başlıca nedenleri olarak kabul edilir sorunları, dalak, bağırsak ve üriner sistem.

Olası nedenleri akut ağrı, sol yan arka

ağrı sol taraftan sırt

Ağrı sol tarafında işareti – kalp hastalıkları. Genellikle tanımlanır ve yerelleştirme ağrı, spazm, eğer o arka sol.

Belirti böyle bir ağrı belirir bu tür yanlışlıklar için kaydırma gibi:

  • angina pektoris;
  • perikardit;
  • miyokard infarktüsü.

Son paragraf hissettirmektedir olarak akut ve ani bir ağrı göğüs, spazm verir, kürek kemiği ve sol yan gövde. Bu durumda, mevcut anlarda, soğuk terleme, nefes darlığı, bulantı ve baş dönmesi durumu. Oluştuğunda, iki veya daha fazla bu sinyallerin, hemen arayın antrenör ambulans.

Güçlü ağrı bel ve böbrek

Ağrı bel bölgesinde oluşur, inflamasyon, sol böbrek. Tedavi bu durum için nasıl piyelonefrit. Kendini o varsa, enfeksiyonlar. Ağrı ağrıyan ve aptal, ama bazen güçlü olabilir ve bazı akut. Son tür ağrı için geçerlidir patoloji üreter. Genellikle, tedavi olmadan gelişen kronik piyelonefrit. Hastalığı vardır belirtileri önemli ölçüde engelleyen bir kişi tam bir hayat yaşamak.

İlk olarak gelişen durum, benzer dehidratasyon, sıcaklığı yükselir ve tam tedavi olmadan azalır. Tüm bu eşlik, bulantı, iştah kaybı ve kusma.
Bel ağrısı sürekli, veren kasık kazanıyor, soğuk havalarda. Hasta akut piyelonefrit sık sık ziyaret tuvalet, olduğundan, böbrek ve mesane yakın. Enfeksiyon yayılır ve her alanda yer alan böbrek.

Varsa, ağrılı idrara çıkma, göz ardı edilemez bir gerçektir mesane iltihabı. Bu tür bir patoloji denir urolithiasis. Bu görünüm, taşlar, borular ve pelvis üriner kanal. Çoğunlukla belirtileri görünmez, ancak yük ve sarsıntı vücut, görünür akut ağrı ve kusma. Sık gözlenen yabancı maddeler idrar içinde kan. Krampları vardır sol yan her iki tarafında gövde.

Yukarıda bel

Ağrı yüksek bel oluşur sadece yaşlı, ama genç insanlar. Bu yaygın bir sorun. Bir kural olarak, eğer vücut geri rapor eder bu sinyal ne bir hastalık, yani gerek doktora. Ama bu konuda nedense az, daha genç yaşta. İnsanlar düşünmüyorlar nedenle böyle bir ağrı ve sadece kabul analjezikler. Gelecekte spazmları geri dönüyor.

Kaynakları olan nagging ağrısı yüksek bel bölgesi farklı olabilir, gibi:

  • hastalığın kalp-damar sistemi;
  • ülser, apandisit;
  • iltihap böbrek ve akciğer;
  • sindirim sistemi ile ilgili sorunlar.

Ağrıyan spazmları tarafından sırt ve veren kürek kemiği altında, ortaya çıkan ve giyildiğinde fetus. Bu spazmlar oldukça çeşitli ve yoğun, onlara alışmak zor.

Çoğunlukla ağrı böyle bir biçim arka sırt oluşur osteochondrosis ve sonra omurga yaralanmaları. Şikayetinden sonra tüberküloz acıyı da ortaya yukarıda bel.

Teneffüs kaburga altında

Hastalık ile ilgili yemek borusu, dalak, fıtık, kalp sorunları ve pnömoni patolojisi kas dokusu nedenleri, çekme ağrısı kaburga altında. Üç türü vardır spazmları ortaya çıkan üst kadranda:

  • akut ve şiddetli ağrı. Kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Bu durumda, bir ambulans, ertelemek hayatı için tehlikeli. Genellikle çok belirgindir dalak yırtılması veya renal pelvis. Böyle bir acı, korkunç ve oldukça tehlikeli bir yaşam için kişinin bazı durumlarda diyor fark bir organ;
  • donuk ağrı, devam eden uzun bir süre. Bu diyor, bu hastalık hakkında bir kronik. Muhtemel oluyor genel bir nedenle satın alınan bir enfeksiyon. Belki giderirken alınacak hakkında pankreatit veya gastrit;
  • sıkıcı ve zonklama ağrı hakkında konuşuyor enflamatuar süreçte. Çağrılır kolit ve kendini kanıtlamak için, eğer hastada şiddetli öksürük. Eğer kusma eşlik – riskini peptik ülser hastalığı. Eğer ağrı hissi ortaya çıkar sık sık, bu sinyali olabilir belirgin mümkün.

Bir nagging ağrı bel altında

ağrı bel

Ağrı belden aşağı değişebilir aptal kadar keskin ve kalıcı. En yaygın nedenler, ağır fiziksel emek, garip duruş otururken veya ayakta uzun bir süre. Var bolluk kaynakları neden ağrı belden aşağı gibi fıtık intervertebral disk, spinal stenoz, spinal artrit, spondilolistezis, vertebra kırığı, osteomyelit ve tümör omurga.

Hareket

Ne zaman ağrı oluşur giderken solda, gerek zamanında kaynağını belirlemek spazmları. Onların çeşitli olabilir. Doğru ve hızlı bir şekilde belli bir nedeni ağrı yardımcı atamak doğru tedavi. Ana nedenidir böbrek hastalığı ve üriner sistem iltihabı, dalak, sancılı bir süreç, sindirim sistemi, omurga sorunları ve patoloji kas-iskelet sistemi.

Çoğunlukla ağrı ve spazmları, hareket sırasında ortaya çıkan yaralanmaları omurga ve patoloji üriner sistem (böbrek taşları). Bazen bir ağrı olabilir, tek bir yerde ve vermek, kasık.

Veriyor bacak

Bazen görülebilir, insanlar gevşek bir yürüyüş ve bu fark onlara zarar üzerinde adım ayak. Böyle bir durum neden ağrı bel, öder ayak uydurmak. Tıp alanında denir siyatik. Sinyal böyle bir plan kişi, ciddi ve gider danışmanlık doktora. O-ebilmek konuşmak hakkında ciddi yanlışlıklar için kaydırma vücutta.

Nedeni olarak kabul edilir, siyatik, bir sonra ortaya çıkan dejeneratif disk hastalığı. Ağrı farklı olabilir (donuk, ağrıyan, yırtılma ve çekim). Eğer bu hastalık geçti, evde kurtulmak için yardımcı olacak bir duruş embriyo. Bu pozisyonda vücudun belirli bölgelerinde gevşer hale gelir ve daha kolay farkedilir. ... Üzücü gelebilir, ama siyatik özelliği vardır dönmek şeklinde nüks. Ayrıca bel ağrısı olur aplikatör Kuznetsova.

Çekerek ağrı aşağıdan hamile kadınlarda

Hamile kadınlar her zaman barındıran bir meyve ağrı olmadan. Onlar boğaz bölgesi, sırt ve bazen ortaya çıkan kramp, alt karın. Bu tatsız, korkunç değil, ama bir uyarı olmalıdır. Herhangi bir durumda güvenlik için gerekir neden bir doktor ya da neden bir antrenör ambulans. Aramak için doktorlar gerek, eğer ağrı geçmez daha yarım saat artar ve görünür kan sızıyor.

Çekerek ağrı da sinyali olabilir düşük, bu nedenle sıkılaştırma ile muayene doktor değmez. Küçük alt karın ağrısı hamile kadınlarda güvenlidir. Bu belki sadece bir streç rahim. Artan baskı yapan üçüncü parti organları, dolayısıyla spazmları.

Video hakkında aptal olan nagging ve akut yan ağrısı

Eğer ağrıyor yan veya arka bel ağrısı, maliyeti belirlemek, ağrının kaynağını mümkün olduğunca çabuk. Videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz nedenini spazmları ve zamanında tıbbi yardım isteyin. Bu video hakkında bilgi edinmek için yararlı yöntemler kurtulmak ağrı yan. Egzersiz, ipuçları doğru beslenme ve yaşam– tüm bu göreceksiniz bizim yararlı bir video.

03.09.2018