Neden ağrıyan sırt kasları ve nasıl tedavi edilir

Hemen hemen her insanın çözemediği bir kas ağrısı sırt. O doğar gibi yaşlılar ve genç insanlar. Onun ortaya çıkması, belki zararsız bir olgu ya da tanıklık etmek, insanın gelişen ciddi bir hastalıktır. Ne olursa olsun, hangi nedenlerle çıktı, bir kişi mutlaka bir doktora görünmen gerekir. Zamanında rücu uzman yardımcı, daha hızlı kurtulmak için acı ve daha fazla yayılmasını hastalığı.

bol-spina

Neden ağrıyan sırt kasları

Spin — en büyük kısmı insan vücudu. O kapatır neredeyse tüm iç organlar, kaslar, eklemler, kemikler. Ve ağrısı oluşumu, onun için uyarı olmalıdır insan. Sık sık hoş olmayan duyumlar neden bulaşıcı ve inflamatuar süreçler, aşırı gerilim, aşırı egzersiz. Tüm bu faktörler neden olabilir kas bu alanda genişleyen ya da daralan omurga yapısı değişir.

Ağrı bel bölgesinde bir tarif çok zor. Onların ortaya çıkması ile ilişkilidir giren kaslar laktik asit. Onun için insanlarda ödem, ağrı şiddeti değişen.

Doktorlar belirtiyorlar kas sırt ağrısı çeşitli ayrılmıştır:

 • zayıf,
 • keskin
 • güçlü ağrı.

Akut ağrı, genellikle bir sonucu olarak görünür gelişme iltihabı, bulaşıcı hastalık ya da hastalıkları iç organları.

Hastalara ayrılan çeşitli gruplar ağrısı. Ağrı sendromu, kendi görüşüne göre olur:

 • periyodik;
 • sürekli;
 • bir kerelik.

Nedenleri kas ağrıları sırt:

Hastalıkların gelişimini sırt kasları: skolyoz, bel ağrısı, artrit, romatizma. Tüm bunlar neden, bu kaslar yorulur ve bu neden kişinin rahatsızlık. Hastalıklar nedeniyle hoş olmayan duygular ortaya trapez ve boyuna kas.

Gelişme hastalıkları, iç organlarda. Örneğin, patoloji alanında genitoüriner ve kardiyak sistemlerde, solunum organları, mide ve karaciğer alanında, kürek kemikleri, üst sırt ve göğüs.

Dağıtım iltihabi süreçleri. Sık görülen bir hastalıktır, bir tutuklama sırt kasları, miyozit. O ile başlar penetrasyon vücudun enfeksiyon, parçalayarak bağ ve kas dokusu. Bu kişinin görünür irin neoplazmı. Miyozit genellikle oluşur, bu adam ter ile dışarı çıktım hava akımı. Sık sık o kendini bir komplikasyonu olarak kronik formları hastalık lokalize solunum organları ve akciğer. Bunun dışında, görünür yaralanmaları ve çürükler, gelişimi romatizma, bağırsak solucanları, hastalıkları, merkezi SİNİR sistemi içinde, kötü bir miras. Başlangıç aşamasında iltihabı kendi geçebilir. Ancak daha sonraki aşamalarında tedavi edilmezse, bir kişinin güçlenebilir ağrı, aniden yükselmeye vücut sıcaklığı, enfeksiyon geçer diğer alanlarda ortaya çıkar kas erimesi. Hangi insan, görünür ve rahatsızlık hissi, kaslarda, ama onların hareket aktivitesi bozulur.

Varlığı, mekanik hasar ve yaralanmalar çeşitli kas. Genellikle göründükleri sporcularda sonra ağır fiziksel emek. Aşırı fiziksel aktivite, genellikle bu gibi kişiler ortaya çıkan ayrılıklar, gözyaşları, görünür iltihabi süreçleri trapez kas spazmları ve ağrı, sırt tüm.

Aşırı vücut ve sedanter yaşam tarzı. Bu durumda ağrı, bir kişinin görünebilir o zaman uzun bir süre oldu hareketsiz ve üretilen bir çeşit eylem. Bu risk grubuna dahil ofis çalışanları. Onlar sürekli rahatsız edici bir konumda. Sonuç olarak, onlar sık sık ortaya çıkan kas ağrıları işte.

Sık sık ağrıyan sırt kasları egzersiz sonrası kişilerde yapan aktif spor. Buraya dahil vatandaşlar, sık sık hareketli gemilerde ve yüz ile seyahat eden çadır ve sırt çantaları. Bunun nedeni, sırt kasları bu yükü büyük ölçüde silinir, ne görünür, mekanik yaralanma, ortaya çıkan kas ağrıları. Genellikle mekanik yaralanma görünür çocuklar. Bunun nedeni, onların kemikleri farklı özel hareket ve onlar değerlendirmek için fiziksel gücünü. Bu anne takip etmek için gereken çocuklar için istisnalar sonu bağ.

Varlığı, insanlarda konjenital patolojiler. Örneğin, sendromunda kısa bacak insanlarda deforme olmuş omurga, ve ortaya çıkan patoloji bağırsak. Ağrı giymek kötü bir karakter, ve göründükleri zaman zaman, ama nedeniyle patoloji, hızla gelişen, ağrı, bir kişinin geliştirilmiştir.

Yapılan bir masaj veya jimnastik. Genellikle hastalar kutlamak ne kas ağrıları ortaya işlemden sonra. Onlar oluşabilir, çünkü o yanlış yapılır. Örneğin, bir kişi tayin rahatlatıcı bir tedavi, ve o vardı bir uyarıcı ya da nokta etkisi. Hoş olmayan duygular ortaya çıkabilir, bu işlem sırasında ortaya çıkan aşırı kas gerginliği. Ağrı oluşabilir zaman insana prosedür kontrendikedir, ve ona yapılan veya onun bilmediği şey hakkında ona yapamazsın. Sık sık ağrı görünür zaman geliştirmek için bir kişinin kronik bir hastalık. Eğer bu ona yapılmış bir prosedür, sonra 1-2 saat görünebilir ağrısı sırt. Varlığı, düşük niteliklere sahip bir çalışan neden olabilir ağrı. Unutmayın, eğer bir masaj yapılır, doğru ağrı, ondan sonra ortaya çıkacaktır.

Diğer nedenler, neden kas ağrıları, gelişmedir, bir kişinin özel anatomik işaretler. Örneğin, skolyoz bozulmasına yol açar simetri omurga, плоскостопию, azalma, alt bacak, gelişimi doğuştan asimetri kemik pelvis.

Ne varsa ağrıyan sırt kasları

Geliştirilmesi, hastalık hastanın görünür değil, sadece kas ağrıları, sırt, aynı zamanda, aşağıdaki patoloji:

 • rahatsız bir duruş;
 • azaltılmış hareketlilik, eklem ve omurga. Örneğin, bir kişi tamamen düzeltmek onun arka ya da yan çevirmek baş;
 • azaltılmış toplam cilt hassasiyeti.

Sağlık belirtiyorlar hasta sırt kasları ve omurga ön gelişme insanlarda ciddi bir hastalık. En sık gelişmesine dejeneratif disk hastalığı. Ondan muzdarip yaklaşık %85'i, Dünya nüfusunun.

Osteokondritis etkiler:

 • vertebra;
 • intervertebral disk;
 • omurilik;
 • sandıklar ve spinal sinir;
 • ven ve arter;
 • kılcal damarlar, bağ ve kas.

Bunun dışında, osteokondritis gelişen bir arka plan üzerinde:

 • spondilit;
 • ankilozan Spondilit;
 • artrit;
 • osteoartrit;
 • skolyoz.

Tehlike dejeneratif disk hastalığı gibi, o neden dejeneratif lezyonlar ve kırık kemik dokusu, intervertebral disk ve eklem kıkırdağı.

Nedenleri, gelişimi, dejeneratif disk hastalığı, aşağıdaki:

 • kalıtım;
 • yeme, yanlış gıdalar;
 • aşırı kilo;
 • yaralanma gelecekte geliştirmek için neden olabilir ciddi bir hastalık.
 • kökleri, yumuşak doku ve kaslar, kan damarları;
 • hareketsiz yaşam tarzı;
 • aşırı aşırı yorgunluk, vücudun fiziksel emek;
 • sık sık stres.

Görünüm ağrısı, sol ve sağ alt kanat diyor gelişimi hakkında fıtığı ve nonalgia. Birçok hasta için istifa görünümü var zayıf olan nagging, periyodik ağrısı, sırt, ve insanların onu normal. Ama bu yanlış. Önemli zamanında bir uzmana danışmak ve nedenini ortaya çıkarmak için bir ağrı.

En sık ağrı, bel bölgesinde ortaya açıkça belirtilmiş bir yerde. Bu olabilir:

 • Ortaya çıkması, ağrı trapez kas. O en savunmasız, böylece lifler içerir omuz ve yönetmek onların hareketlilik. Genellikle, yara büyük ve latissimus dorsi, çalışanların sanat ve dansçılar sık sık onu çok geriyor. Bunun dışında ağrı bu kas görünebilir психоэмоциональных sorun.
 • Ağrı trapez kası ortaya sonra bile kaynağını ortadan hastalığı ve eşlik baş ağrısı. Bu ağrı sırasında aşağıdaki belirtiler: bir kişi normal başını hareket, ağrı yayılır bölgesi, omuz ve servikal. Onlar giymek ağız kokusu, kalıcı ve sık sık-ebilmek vermek bir omuz bölümü.
 • Ortaya hoş olmayan duyumlar büyük bir elmas şeklindeki kas, sırt. Bu ağrı bir kişi yapabiliyor aktif hareket boyun ve omuz silkti. Ağrı belirli bir alanda ortaya çıkabilir, o kişi doğru yükseltir ve ağır nesneler. Bu davranış, önyargı birçok özelliğin bıçakları ve gelişme insanlarda tenezzül.
 • Alırsanız, kas ağrısı, sırt sol, o, bu, şu ve gelişimi hakkında dejeneratif disk hastalığı. Onlar bir kişi sık sık baş dönmesi, görme bozulur, ortaya hoş olmayan duygular üst ekstremitelerde.
 • Eğer ağrıyan kasları, sırt omurga boyunca, o, bu, şu ve gelişimi hakkında fıtığı ve skolyoz. Ağrı yaşıyorsanız,-sinir kökleri basınca maruz ve parçaları omurga değişiyor en olağan bir durum.
 • Görünüm servikal dejeneratif disk hastalığı ile karakterize bir basınç damarlar ve arterler, ağrı belirir nöbetleri. O yanma ve zonklama. Lokalize o ense ya da başka bir kafa. Belirtiler oksijen açlık: başım dönüyor, midem bulanıyor, görünen migren, önemli ölçüde düşer görme azalır, hassasiyet üst ekstremite ve omuz kuşağı oluşur, nefes darlığı, aktivitesi azalır omurga. Eğer kişi, yetişkinlik, sonra aniden bilincini kaybeder, ve eğer hastalık geçti kronik aşamasında, görünür parezi ve paralizi üst ekstremite.
 • Görünüm torakal dejeneratif disk hastalığı ile karakterize bir görünüm akut ağrı ile lumbago, yavaş yavaş artıyor. O lokalize bir bölgesinde kaburgalar arasında, лопатках ve üst karın. Hasta eziyet öksürük oluşur boğazda görünür bir zorluk komisyon sırasında yutma eylemi. Bir eğimler, aldı üst ekstremite — basınç yükselir ve görünür ağrı, kalp bölgesinde.
 • Görünüm lomber dejeneratif disk hastalığı ile karakterize, oluşumu ağrısı lomber. O ani ile lumbago. Ağrıyan bölgede kasları bel ve bacak. Bu durumda, verir, kasık ve pelvis. Bir omur birlikte büyümek, o zaman daha az olabilir ya da hiç bir uçurum. Bu hastada görünür uyuşukluk hissi cilt, parezi ve paralizi üst ekstremite. Erkeklerde görünen bir sorun ziyareti ile tuvalet. Kadınlarda bozulur, adet döngüsü.
 • Ortaya çıkması, kas ağrısı, sırt sağda diyor gelişimi hakkında: dejeneratif disk hastalığı, siyatik, skolyoz, tüberküloz ve omurga yaralanmaları, kas iltihapları. Eğer hastanın ağrısı kas ağrıları, sırt, sağ tarafta, bu bir göstergesi olabilir ki, vücutta gelişen bir hastalık ihlal yapısı, iç organların. Bu şu gelişimi hakkında: apandisit, peritonit, pyelonephritis, pankreatit, панкреонекроза, duodenal ülser, zaman böbrek taşları, kolesistit, kalp krizi, anjin, pnömoni. Eğer hoş olmayan bir duygu görünür kadınlarda, bu konuda gelişme var аднексита, endometritis, myom ve kistler.

Tanı hastalığın

Kas ağrısı tedavi, cerrah, невропатологом, terapist, harcamak doğru tanı ve reçete tedavi. Orijinal geziyorlar hasta ve sormak onun hakkında şikayetler.

Ek tanı yöntemleri, kullanılan belirlenmesinde, bir kişinin hastalık belirtileri ile ilgilidir:

 • Radyografi — tanımlar patoloji, lokalize kemik sistemi.
 • MR tanı — değerlendirir bölge lezyonları kas.
 • Ponksiyon — bulur paraziter lezyonlar.
 • Kullanarak EKG değerlendirmek işi kalp sistemi.

Hasta için gerekli kan testi ve idrar. Onların yardımı ile belirleyebilirsiniz gelişimi iltihabı vücutta.

Tedavi

Tedavi kas ağrısı sırt aşağıdaki yöntemleri. Hepsi hedefliyoruz sorun kaynağı ağrısı:

 • Kaldırmak için keskin ağrı, sorun alanı ve hastaya reçete merhem ve jelleri olan anestezi. Bu durumda uygun merhem bulunduran kırmızı biber. Ayrıca kullanabilirsiniz merhem, bulunduran zehirli yılan.
 • Yer myositis, kullanmak ve non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar. Ayrıca doktor reçete olabilir ilaçlar kortikosteroidler. Unutmayın, bunları uygulamak için gereken ders ve yalnızca amaca uygun olarak hekim.
 • Yer fıtığı intervertebral disk kullanılan kas gevşeticiler yeteneğine sahip, hızlı bir şekilde kaldırmak için kas spazmları.
 • Parazit alabilir ilaçlı tedaviler.
 • Yer pürülan myositis, hastaya antibiyotik reçete.
igla

Önleme

İçin önlemek sırt ağrısı, hastaya gerçekleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki basit adımları izleyin:

 • Tutmak, doğru bir duruş ve yürüyüş sırasında ve oturma sandalyeye. İçin onu tutmak için ayağa gereken yakın duvarı ve kucaklaşmak onunla yerleştirilmiş ve onun topuklu. Bu hüküm olmalıdır hatırlamak ve kaydetmek için günlük yaşamda.
 • İsterseniz, uzun süre ayakta durmak, doktorlar tavsiye her 10 dakikada bir değiştirmek için konumunu bırakarak, kendi vücut ağırlığı bir bacak diğerine.
 • Bu durumlarda, ne zaman oturup uzun gerektirir, ateş, kas yorgunluğu. Bunun için geriye doğru eğip geri çekmek eller yukarı, ileri ve derin bir nefes almak. Aşağıda ayağa çorap, ellerini yukarı kaldırıp iyi streç arkalarında. Bu tür hareketler yapmak gerekir, günde birkaç kez.
 • Tavsiye asılı uzun bir süre için yatay çubuk.
 • Takip ne bir kişi yiyor. Ortadan kaldırmak yağlı yemek yemek. Daha iyi tüketmek lif açısından zengin besinler, vitamin ve mineraller.
 • Elbise giymek ve uzak taslaklar ve kuru.
 • Her gün spor yapmak.
 • Hiçbir yalan uzun bir süre yatakta. Daha kısa aralıklarla dinlenme okuldan olasılığını kas atrofisi.
25.07.2018