Sırt ağrısı gebelikte

Kesinlikle her kadının en az bir kez hamile, karşı karşıya, sırt ağrısı, özellikle son gebelik. Hiç taşıyan bir çocuk için çok zor bir süreç: vücudu ve tüm organları kadın yeniden ve ayı bir çift yük. Sindirim, dolaşım, solunum ve excretory sistemi - tüm onlar artık çalışmak için değil, sadece bir kadın, ama onu bir çocuk. Dokundu bu ve kas-motor fonksiyon omurga.

Bu nedenle, sırt ağrısı gebelikte bu olağanüstü değil, ama oldukça doğal bir olgudur. Bakalım, bu neden oluyor ve ne varsa acıyor ve geleneksel ağrı kesiciler hamile satın alamazsınız.

sırt ağrısı gebelikte

Nedenleri sırt ağrısı gebelikte

Vücutta hamile bir kadın, daha ilk günden başlar gerçekleşecek değişiklikler, bir şekilde onu hazırlıyorlar geleceğe neşeli bir olay. Gebelik sırasında, boyunca, ömrünün doğa sürekli girilir, hangi düzeltme, özellikle ilgili hormonlar.

Yani, tarafından üretilen bir hormon relaxin rahatlatır bağ sakral ve hatta coccygeal eklem. Bu sağlar, onların hareketlilik, çok doğru doğum.

Ama istikrar sakral bölümü bu düşüyor ve bir kadın için tazminat hesapları zorlanma, sırt kasları ve karın.

Gebelik sırasında östrojen, bir kadının hemen hemen tüm dönem indirdi ve progesteron yükselmiş - bu sağlar için en uygun koşulları taşıyan. Ters orantı (düşük progesteron ve artan östrojen) sebep olabilir, uterin kanama ve düşük)

Doğum yapmadan önce progesteron seviyesi önemli ölçüde düşer ve östrojen artıyor

Östrojen bağlıdır elastikiyetini ve tonunu rahim, hem de onu daraltmak için yeteneği. Sayesinde, progesteron ile sağlanır plasenta oluşumu ve büyüme rahim bütün gebelik süresi. Her hafta bir kadın kazanıyor yeni kilo, karnı yuvarlak ve daha fazla verilir ileri. Başlayan, yaklaşık 14. haftada bu belirtileri baskısı açık ve detayları hamilelik zaten zor. Değişir de yürüyüş ve duruş gelecekte anne: eğer fark varsa, onlar yürürken başını dik tut ve dağıtılan önce omuz silkti. Bu yürüyüş halk denir «gurur». Aslında, olsa da her kadın içten ve içgüdüsel olarak doğası gereği, gurur, kendi konumuna, neden böyle bir duruş çok yavan: ağırlık Merkezi, hamile kayıyor öne pelvik tilt açısı artıyor, neden artıyor lomber lordoz, ve dengesini korumak için, omurga torakal bölgede geri beslenir ile birlikte omuz ve baş

Tabii ki, yürümek her zaman bu pozisyonda zor - spin kaçınılmaz olarak zarar vermeye başlar, özellikle torakal ve lomber. Bu nedenle, temel nedenleri sırt ağrısı gebelikte fizyolojik ve doğrudan iletişim içinde kendisi hükümler, yani onlar ile karakterize herhangi bir kadın için gebelik sırasında. bu:

 • Değişim doğal kıvrımları ve omurga kayması, onun ağırlık merkezinin
 • Elastikiyet artışı ligament ve eklem hareketliliğini sakral bölümü
 • Sayısında azalma, östrojen - ana hormonu, katıldığı bir yapı içinde normal kemik yapısı
 • Eksikliği, östrojen üretir kırılgan kemik ve yol osteoporoz.

Önemli ipuçları hamile kadınlar sırt ağrısı

Bu nedenle, önemli bir tavsiye vermek istiyorum, gelecek anneler, bu:
 • Yapmak için ilk şey gebelik sırasında bu sağlamak normal günlük alımı kalsiyum, tercihen D vitamini, vücutta önemli
 • Ayrıca geçerken mutlaka folik asit alın, çok önemli bir fetal gelişim için.
 • Folik asit eksikliği neden olabilir doğuştan omurilik fıtığı çocuğunuzun
sırt ağrısı hamilelik nedenleri

Jimnastik hamilelik sırasında

Gebelik sırasında da mutlaka yapmak günlük jimnastik anneler için. Korkmayın, bu olumsuz etkileyebilir senin oğlun ya.

Çocuk aktif ders sadece parası gibi onlar geliştirmek, onun kan dolaşımı, beslenme ve hatta ruh hali. Sırt jimnastiği olacak yararlı, o azaltacağını spazmı, kas, televizyon ve sırt ağrısı, hem de güçlendirmek için kas-bağlı sistem

Daha fazla ağrısı nedenleri hamilelik De ve özel her kadın için ağrısı nedenleri:

 • Varlığı distrofik dejeneratif omurga daha önce gebelik
 • Uygunsuz ayakkabı, örneğin, çok yüksek topuk
 • Diğer bir hastalık veya patoloji
 • Rahim iyi durumda
 • Sarkık rahim

Lumbosakral bel fıtığı

Eğer bir kadın var lumbosakral bel fıtığı, enerji ihtiyacı iki kat kontrolünü güçlendirmek için kendi hastalığı, özellikle gebeliğin ikinci yarısında:

 • Mutlaka ziyaret ortopedi uzmanı
 • Egzersiz yapmak çekme
 • Giymek için destekleyen bir korse . Korse giyen tüm kadınlara da tavsiye edilir, sırt ağrısı ile başlayan, 34 haftalık hamile.

Zorluk, son ay

En son iki ay önce doğum bebek ağır, bir kadın için.

Meyve ağırlığı zaten oldukça iyi, ve o, daha fazla ezer, onun omurga. Sırt ağrısı satın alabilirsiniz radiküler hava ve verilmesi yetişmek için, özellikle yürürken

Rahim düşmeye başlar ve üzerinde baskı diğer organlar pelvis, neden bir kadın ortaya çıkar sistit belirtileri

Yük, böbrek, üçüncü üç aylık dönemde de artan artan hacim dolaşan sanguine purificationis sisteminde sıvı ve artan atık ürünlerin fetus.

Bu neden olabilir, pyelonephritis, hatta bu belirtiler böbrek yetmezliği, eğer bir kadın zaten gebelik öncesi böbrek sorunları böbrek Sorunları olabilir ek bir sırt ağrısı var hamile

Artan rahim sesi

Sık görülen bir sorun, gebelikte artan rahim tonu. Genel olarak, bu olgu, tehlikeli, erken aşamalarında bir tehdit düşük yapma. Daha sonra bir kadın için, ayrıca hoş olmayan duyumlar, hiçbir tehlike.

Hangi nedenlerle olur artan rahim tonu? Hem basit, hem de bilimsel bir ses:

 • Çocuğunuz sadece hafifçe vurdu sapı kontrol: uykuya daldı, onu unutmak için hazır, onu hızlı bir şekilde ortaya çıkmasına ışık
 • Stres ve kötü bir ruh hali neden sesi değil, sadece bir «lif» ruh, ancak ve rahim. Bu nedenle gebelik sırasında denemek gerekir her zaman sakin ve iyi bir ruh hali, bir daha bu kadar önemlidir ve sağlıklı bir sinir sistemi doğmamış bebeğin
 • Kas gerginliği sırt ve karın geçirilir ve rahim kaslarının
 • Geç dönemlerinde ortaya çıkan yanlış bir müddet sendromu (Braxton Hicks)

Bu şekilde yapılan bir «prova» gelecek doğum

Hangi ilaç uygulamak için sırt ağrısı gebelikte

Hamile sık sık karşı karşıya olduğunu ve böyle bir sorun: onlara, yoksullara, kullanılamaz birçok ilaç. Yani, hepimiz bilinen non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar, biz sırt ağrısı, hamile izin verilmez. Neden? Çünkü onlar çok kontrendikasyon, tehlikeli ve sıradan insanlar için ve bir pozisyon daha.

Eğer bir kadın hamilelik sırasında hasta veya sırt ağrısı dayanılmaz?

 • Tedavisi için kullanabileceğiniz bitkisel çaylar, otlar, arıcılık ürünleri
 • İlaç eden bir antispazmotik, oturma bölümü kullanabilirsiniz ve hamilelik sırasında
 • Kullanılabilir homeopatik ilaçlar da tamamen zararsızdır

Eğer her şeyi doğru bir şekilde uymak ve bu basit öneriler, gebelik kontrollüğü kolay ve bebeğin sağlıklı ve neşeli.

25.08.2018