Neden sırt ağrısı kadınlarda

Sevgili okuyucular, sıklıkla istendiğinde bel ağrısı olduğunu düşünüyoruz osteokondritis. Ama öyle mi? Bel ağrısı oldukça yaygın bir hastalıktır ve aynı zamanda onların belirtileri için bir kez bel ağrısı. Bu ağrı ortaya bozuksa, intervertebral disk , daha sonra zarar için neden kas-iskelet ve sinir sistemi. Sırt ağrısı da var tabii erkeklerde ve kadınlarda. Kadınlarda nedeni ağrısı, belki de daha fazla ve onlar bazen vermek, yaşamak normal ve tatmin edici bir hayat.

sırt ağrısı kadınlarda

Yani, eğer hiçbir hastalığı dejeneratif disk hastalığı ve sırt ağrısı varsa ne yapmak gerekir bu durumda? Bakalım bu sorun ve öğrenmek neden sırt ağrısı, kadınlarda ve sırt ağrısı kurtulmak olmadan tıbbi müdahale mi? Öğrenin ipuçları.

Sırt ağrısı - nedenleri

Bunun birkaç nedeni olabilir. Bu çarpık omurga, hormonal dengesizlik, yanlış duruş, bir rüya ya da bir masada, ani hareketler. Hadi daha fazla analiz tüm bu anları.

Omurga - ekseni olan bir kişinin vücut, bir işlevi destekler ve katılır hareketleri gövde. Omurga vardır, virajlı, lordoz - bölüm omurga, bir eğrilmiş ileri (servikal ve lomber) ve kifoz, omurga bölüm, kavisli önce (torakal ve sakral bölümü). Virajlı omurga korumak için yardım, insan, denge, hizmet, kendine özgü darbe emici yumuşatmak, titreme, meydana gelen trafik vücut.

Eğer bu fizyolojik eğrileri değişiyor, bir şeyler oluyor burkulması lif aparatı, ofset vertebra ve yükselişi neden ağrı. Genellikle değişim katlanmış oluyor, uzun süreli ve yanlış pozisyonda omurga.

Sırt ağrısı nedenleri - ağır yük taşıyan

Ağır çanta

ağır çanta

Çarpık omurga en sık oluşur taşıma kaldırma. Sık sık görüyoruz, bir resim, bir kadın ne zaman gider, ağır çanta, ağırlık bazen ulaşır 8-10 kg! Erkek olun şövalyeleri: gördükten sonra bir kadın ağır bir çanta, bir yardım edin.

Almak bile dikkate poşetler ürünleriyle, bazen bayan çanta tartmak katiyen hiçbir şey daha az! Neden sadece yok bir bayanın çantasında: kozmetik çeşitli krem, ilaç, hijyen ürünleri, cüzdan, para, telefon Var olabilir ve bir şişe su ile (aniden içmek istiyorum) ve bir paket sandviç, Evet, siz, kadın, biliyorum, ne var ve ne daha eksik.

Küçük bir çocuk

En az ağır bir çocuk, bazen çok sık bazen elinizde. Bir ev, bir çocuk yaramaz, tek yolu, onu yatıştırmak için, bu ne zaman bir bebek alacaksın eline.

Büyüdükçe bebeğiniz büyür ve ağırlık. Demek kendi yük çeker. Ama bazen bazı anneler çok uzun süre giyilen bir gün kendi çocuğum, bu akşam hissetmiyorum onun sırt ağrısı.

Bir yürüyüş için bebek koymak veya sokmak arabası. Ya şimdi böyle armatürleri -sırt çantaları yürüyüş için çocukları ile kengooryatniki, bir çok kullanıcı için ebeveyn, çocuğun ağırlığı askı eşit mesafede tüm sırt yetişkin.

Gebelik

Gebeliğin ikinci yarısında kadın sık görülen bel ağrısı, sonunda onlar kazanır zaten devam eden bir karakter. Neden bu ağrıları aşağıdaki gibidir.

Gebelik sırasında etkisi altında hormon relaxin oluyor gevşeme lif aparatı. En azından fetal büyüme bozulur denge nedeniyle artan karın eşlik lomber kas gerginliği, yük ve omurga.

Ortadan kaldırmak için sırt ağrısı hamilelik sırasında başlayan ikinci trimester giymek için tavsiye edilir bandaj, ortadan değil, sadece acı, ama aynı zamanda iyi bir hizmet önlenmesi, cilt çatlakları, karın.

Kadın göğüs

Şimdi moda kadın ve kızlar, sahip geniş ve yemyeşil bir büstü. Ama biliyor musunuz, erkekler, zor bu yükü taşımak?

Bu durumda dağıtılması için bir ağırlık merkezi oluşur zayıflaması lif aparatı ve sırt kasları gerilim. İçin böyle bir olay lazım, çok dikkatli bir yaklaşım seçtikleri sutyen. Değil önemsiz bir faktör olacaktır egzersizleri kasları güçlendirmek göğüs.

Gevşek karın

Gevşek karın çok nefret çünkü o görünüyor güzel değil, ama onun için de sırt ağrısı karşılaşabilirsiniz. Nedeni basit. Yağ birikimi bel ve karın yol vertebra bel ağrısı, yaşla birlikte omurga üzerindeki yükü artar, ağrı yoğunlaştı.

Bunu önlemek için, gerekli güçlendirmek, kalça kasları ve sırt kasları, onlar elastik ve eğitimli, onlar böylece kas korse vermez bir değişmeye omur.

Giyen, yüksek topuklu

yüksek topuklu

Giymek için sürekli yüksek topuklu olur, tehlikeli değil, sadece bir tehlike ortaya çıkmadan düz ayak ve eğitim çekirdeksiz ayakları üzerinde. Bu başka bir nedeni sırt ağrısı. Sırt ağrısı nedeniyle giydiği yüksek topuklu görünebilir sadece ince, aynı zamanda tam bir kadın.

Bu durum, giyildiğinde ayakkabı yüksek topuklu, artan iş yükü ayak, yürüyüşü değişiyor. Dengesini korumak için çalışırken ve güzel yürüyüş, kadın bilmeden eğilir yürürken biraz ileri, böylece değişen ağırlık merkezi. Bu nedenle sırt ağrısı.

Bunu önlemek için çalışın, yürüyüş ayakkabı küçük topuk git onsuz. Ve çıtçıt bırakın tatil için.

Hipotermi

Çok sık gördüğüm bir resim, zaman gider bir genç kız olan sade hattı presi, evet boot kısa ceket. Sokakta baba! Spin çıplak koydu ve, buna göre, aşırı soğutulmuş. Ve sonuç olarak görünür miyozit - kas iltihabı, sırt ya da daha kötüsü, böbrek iltihabı.

Bazen bu ağrı bazı tedaviler farklı ilaçlar ve merhem yapamaz, acilen kaçmak için doktora.

Hormonal dengesizlik

Bu da başka bir nedenleri sırt ağrısı. Hormonal dengesizlik genellikle oluşur arifesinde veya menstruasyon sırasında. O değişiklik neden olabilir ağrı eşiği, genellikle menstruasyon sırasında ağrı eşiği artar ve ağrı bazen dayanılmaz olur.

Adet dönemlerinde kadınlarda vücutta sıvı retansiyonu, vücut ağırlığı artar, oluyor ofset ağırlık merkezi, yük, sırt kasları, ne ve neden bir acı ağrı.

Yanlış duruş

Yanlış duruş omurga olabilir, uzun süreli ve da dengesiz bir pozisyonda, örneğin, uyku sırasında, uyurken karın. İçin omurga acı değil, uyku sırasında çalışın kaydetmek fizyolojik pozisyonu omurga. Bunun için yeterli koymak için yastık altında karın.

Yanlış duruş, uyku sırasında olabilir, sen uyurken çok yumuşak bir yatak. Sonuç: çökmek, gerek yatak orta sertlik.

Evet, ne biz oturup uzun bir süre için bir çalışma masası, bir duruş, çok konuşmak. Tekrar etmeyeceğim, ama ben sonu olmalı her 40-60 dakika. Ya da biz işkence, bel ağrısı.

Ani hareketler

Bu hiç sevmez bizim omurga, bu yüzden ani hareketler. Bu eğitimli sporcular göze aniden atlamak, ama bazen onlara ani hareketler zarar verebilir. Ne kadar hakkında konuşmak sıradan ölümlüler, son kez yürüdü ve spor beden eğitimi dersleri okul.

Kalkarken, özellikle sabahları, yataktan çalışın, ani hareketler yapmayın. Bir gecede tüm kaslar gevşer ve onlar bir süre için uyandı. Kalkın yataktan aceleyle değil, yavaş yavaş.

Ne için sırt ağrısı

  1. Thunder kendi kas korse, sıkılaştırıcı, göğüs kasları, bel, egzersiz germe. Bu izin herhangi bir durumlar değişmeye omur.
  2. Giyildiğinde ağırlık kaldırma düşünün, bu ağırlık, bu ağırlık kaldırma geçmedi 10% kendi ağırlığı.
  3. Eğer hissettim geçiyor değil, sırt ağrısı, o zaman bu bir bahane, bir doktora başvurun. İlaçlama yapmayın.
21.08.2018