Dayanılmaz sırt ağrısı, alanında bıçakları — ne neden?

Zaman ağrıyor sırt bölgesinde, kürek kemikleri, değil leke farklı merhem, yalan, ev ve beklemek mucize bir şifa. Bu belirti gösterebilir tamamen farklı birbirinden hastalıklar gerektiren zamanında tanı ve tedavisinde uzman bir doktor mesafede nörolog kadar, bir solunum terapisti veya bir kardiyolog.

sırt ağrısı

Ağrısı nedenleri bıçakları

Ağrısı kanatları görülebilir hastalıkları ve yaralanmaları kendilerini bıçakları ve bazı hastalıklarda, organların göğüs kafesi ve omurga.

  1.
 1. Yaralanma skapula. En sık karşılaşılan direkt travma. Olur böyle şeyler, adam düşüyor, sırt ya da alır bir yumruk ya da ayak bölgesi kanatları. Çok nadiren kürek olur sonbaharda bozuldu doğrudan el. Bir kırık bu, düz bir üçgen kemik, alt otlomok onun etkisi altında kas çekme kayıyor aşağı. Bir bölgede bir kırık bu, görünür bir şişlik ve ödem.
 2. 2.
 3. Bir felç ön dişli, trapez ve rhomboid kas, mss ve bozuk sinirler sırt, yanı sıra myopathies gelişen sözde satın alınan pterygoid kürek. Neden onu bu kadar aynı olabilir yaralanma alanında omuz kuşak veya zarar uzun torasik sinir.
 4. 3.
 5. Omuz krizi sırasında aktif hareketlerinde omuz ekleminde zikrederek hafif ağrı ve hoş olmayan bir duygu rahatsızlık skapula bölgesinde. O bazen tahrik exostosis kürek veya kronik inflamasyon subskapularis sinovyal çanta.
 6. 4.
 7. Osteomiyelit gelişir sonra herhangi bir açık hasar skapula ve eşlik zehirlenmesi belirtileri ve gözde ağrı kürek kemikleri. Sık sık görünen derin intermuscular pürülan iz. Tahmin bu hastalık hemen hemen her zaman olumludur.
 8. 5.
 9. Tüberküloz skapula son derece nadir görülen ve sadece yetişkin hastalarda.
 10. 6.
 11. Tümör skapula gelir gibi, iyi huylu (osteoma, osteochondroma, osteoblastoklastoma, chondroma) ve malign (kondrosarkom, retikulosarkoma). Teşhis sırasında x-ışını çalışmada. Gerekirse, egzersiz ponksiyon biyopsi için doğrulama karakteri tümör.
 12. 7.
 13. Servikal veya torasik osteokondrozis, hangi tahriş kökleri boyun-brakial pleksus, ve görünür omuz ağrısı, bazen veren üst ekstremite, rahatsız eden, gece gündüz, engel tam yatak. Hareket onunla sınırlıdır.
 14. 8.
 15. Yakıcı bir ağrı, sol kürek kemiği tezahürü olabilir gibi korkunç hastalıklar gibi, miyokard infarktüsü ya da torasik aorta anevrizma.
 16. 9.
 17. Ağrı bıçakları ve göğüs görünebilir kronik pnömoni, plörezi ve akciğer kanseri.

Ne zaman sırt ağrısı alanında bıçaklar?

Çeşitli nedenlerle, anladım, şimdi anladım, neden kendi kendine bazen zarar getirebilir daha fazla kullanım. Bu nedenle önemlidir, zamanında doktora bir muayene ve uygun tedavi.

 • Yaralanmaları omuz başvurdu uygulama ağrı kesici ilaçlar (meloksikam, ketonal) ve sabitleme ayakları bandaj. Sık sık başvurdu fizyoterapi yöntemleri (elektroforez lidazy ve novocaine, ultrason), kallus oluşumu teşvik ve iltihabı rahatlatmak için bölgede kırık.
 • Nörolojik bir hastalık davranır bir doktor, bir nörolog. Yaygın olarak kullanılan bu masaj ve electromyostimulation.
 • Bir osteomiyelit atanır antibakteriyel tedavi, uygulanan cerrahi teknikler: otopsi ve rehabilitasyon pürülan.
 • Tüberküloz hasta hastaneye özel dispanseri nerede yapılır belirli bir tedavi.
 • Ne zaman sürecinde gösterilen cerrahi tedavi: yürütme interscapular -göğüs rezeksiyon tercihen korunması ile üst ekstremite (mümkünse).
 • Bir osteochondrosis atanır non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar (meloksikam, diklofenak), iyi bir yardımcı, bu durumda akupunktur, kaplıca-sağlık amaçlı tedavi ve manuel terapi. İyi bir tedavi edici etkisi görülmektedir uygularken aplikatör Lyapko. Bu uygulama geliştirilmiştir doktor Reflexologist için azaltır, sırt ağrısı, bu artan kan dolaşımı bu alanda ve aktif anti-inflamatuar mekanizmaları. Temel yöntem yatıyor öğretim hakkında Nulla etkileri belirli noktaları vücudumuzun.
 • Eğer şüpheli miyokard enfarktüsü, gerek hasta acilen bir hastaneye bir kalp hastanesi nerede ona sağlanan tam bir huzur, bu durumda yapılan tedavi antikoagulyantami ve fibrinolitik anlamına gelir. Ağrı krizi sabitlenmiş ve narkotik analjezikler.
 • Hastalığı bronkopulmoner sistem tedavi akciğer bölümünde. İltihabi süreçleri antibiyotik kullanılır, mucolytics, balgam söktürücü ilaçlar, fizik tedavi, inhalasyon. Bir kanser sürecinde gösterildiği özel bir tedavi (ameliyat, kemoterapi, radyoterapi).

Bu nedenle, ortaya gerçek nedenini hastalık ve atamak yeterli bir tedavi, sadece bir doktor olabilir. Önlemek için hoş olmayan sonuçlara çekmek gerekli değildir, tedavi, tıbbi bakım aşamalardan biri olan, geçen MRI muayene servikal omurga sağlayan tam olarak belirlemek hastalık ve özelliklerini.

Giriş MRI muayene — en güvenilir ve zararsız bir şekilde almak için doğru bir teşhis. Bu şekilde, anket, sağlık, hasta risk altındadır, ama ortaya herhangi bir neden negatif belirtiler. Büyük ölçüde tanı doğruluğu bağlıdır, mevcut klinikte ekipman. Bazı modern merkezlerinde kullanan güçlü bir tomografi Siemens 1.5 Tesla. Yüksek çözünürlük elde çekim için yeterli bir tespit hatta ilk evre hastalık.

20.08.2018