Neden ağrıyor alt sırt?

Gerçekten, çoğu durumda, boğaz alt sırt yani bir omurga. Özellikle, nedeni ağrısı çoğu zaman bel ağrısı ve spondiloarthrosis. Bu sözde «birincil» nedenleri neden olduğu kas-iskelet değişiklikleri.

sırt ağrısı

Ama orada bir dizi ve «ikincil» bir neden değil, tüm ilgili kendisi ile omurga. Peki, aynı «ikincil» nedenleri ağrı?

Bunlardan bazılarını inceleyelim:

  • çeşitli tümörler (primer ve metastatik) omurga ve omurilik kendisi;
  • omurga kırıkları;
  • bulaşıcı hastalıklar sonucu oluşabilir yenilgi intervertebral disk ve kendilerini vertebra;
  • metabolik lezyonlar kemik erimesi (osteoporoz, osteomalazi);
  • bulaşıcı olmayan hastalıklar inflamatuar karakter (romatoid artrit, ankilozan spondilit);
  • akut bozuklukları spinal dolaşımı olan, örneğin, meydana inme;
  • hastalık büyüme;
  • hastalığın gastrointestinal (bağırsak tıkanıklığı, atipik akut apandisit);
  • yansıyan ağrı, oluşabilecek çeşitli hastalıklar pelvik (bulaşıcı jinekolojik hastalıklar, renal kolik).

Gördüğünüz gibi, sebep her zaman omurga. Bazı oldukça ciddi bir hastalık da neden olabilir ortaya çıkmasına benzer bir ağrı. Ancak, bu durumda ağrı giyer yansıyan doğa ve yeterince sık ağrıyor alt karın ve sırt, bu nedenle tanı koymak daha kolaydır.

Orada da başka bir neden ağrı. Yani, yeterince sık boğaz alt sırt, gebelik sırasında, özellikle geç dönemlerinde, zaman, omurga üzerindeki yükü çok büyük, ve o zorla «viraj» daha normal. Ayrıca, gebelik sırasında kaymıştır ağırlık merkezi insan ve ağırlık artar, bu da yalan «ağır bir yük» omurga.

Kısırlık şey, karşılaştığımız en sık

En yaygın sorun, yine bir bel ağrısı – ağrı sendromu gelişen bir alt sırt. Neden onun görünümünü çok daha kolay ve «zararsız isimler», daha diğer birçok türde ağrı. Özellikle, nedeni lumbodynia genellikle destekleyici fiziksel yorgunluk, ani hareketler, aşırı fiziksel çaba ile yük sırtında, uzun süre maruz rahatsız bir duruş, hipotermi, soğuk algınlığı, çürükler, vb. Ancak, aynı osteokondritis de ortaya çıkmasına neden olabilir bel ağrısı.

Bu durumda, bir süre için, bu sendromu çoğunlukla kronik gerçekleştiği periyodik değişim, nüks ve remisyon. Zaman çabaladıkça hasta olabilir ağır hasta spin, bu ağrı genellikle akut ve ani ortaya çıkan nöbetler. Sırasında remisyon ağrı düzelir, ama bir süre daha devam ederse rahatsızlık hissi etkilenen bölge.

Nasıl yapılır kurtulmak ağrısı, alt sırt?

Öncelikle anlaşılmalıdır ağrısı çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir, ayrıca, her zaman değil, belli. Bu nedenle, kullanımı, ağrı kesici ilaçlar, bu durumda, bir fikir vermek için etki, bir kişi almak istiyor. Aslında, bu tür ilaçlar sadece pelerinli bir ağrı, ama onun görünüm için bir sebep yok olmadığını ve sona erdikten sonra, ilacın ağrı geri döner.

Unutmamak gerekir basit bir gerçeği – tedavi değil, ağrı ve nedenini ortaya çıkması. Örneğin, bir osteochondrosis önemli bir parçasıdır, tedavi için değil, steroid olmayan anti-enflamatuar ve ağrı kesici ilaçlar gibi birçok kişi düşünüyorum. Aslında bu ilaçlar sadece rahatlatmak durum hastanın akut dönemde ağrı ve biraz iltihabı rahatlatmak olabilir. Mevcut tedavi başlar zaten sonra ağrı azaldı. Bu masajlar, fizik tedavi, diyet – hepsi bir, böylece bir tedavi önler nüks hastalık.

masaj

Denemeye değer olmadığını tahmin kendiniz neden olabilir hasta alt sırt. En iyi çözüm bir ağrı kesici almak ve gitmek, bir doktora acıya dayanıklı. Eğer yürüyüş nedeniyle güçlü bir ağrı sendromu zor, daha iyi bir neden, bir doktorun evi.

Doktor geçirdikten sonra ilk muayene, reçete size ek bir MRI tanı kurmak için belirli bir hastalığı olabilecek doğrudan ilişkili bir hastalık pelvik.

20.08.2018