Ağrı sol yan tarafında sırt

Ağrı sol yan tarafında sırt olumsuz yönde etkileyen, kişinin yaşam kalitesini, bu nedenle zaman zaman gerek zamanında tedavi. Ağrı hissi oluşabilir çeşitli nedenlerle başlayan çimdikledi vertebra ya da sindirim sistemi ile ilgili sorunlar ve biten gelişimi ciddi bir hastalık. Bu nedenle, başlamak için tek yapmanız gereken doğru bir teşhis, çünkü yanlış veya zamansız tedavisinde komplikasyonlar oluşabilir. Hakkında daha fazla bilgi nedenleri ve tedavisi ile ağrı sol tarafında alınacak bu makalede.

Olası nedenleri

ağrı sol yan tarafında sırt

Doktorlar şartlı paylaşmak acı hissi sol tarafında iki grup. İlk vardır, doğrudan bir bağlantı patolojiler sırt ve ikinci hastalıkları ile iç organ ve sistemleri. Sendromu geçici, yani görünen birkaç saat sonra kendi kendine kaybolur. Ama aynı zamanda ağrı rahatsız olabilir, hasta gün boyunca. O-ebilmek var sürekli şiddeti veya yavaş yavaş şiddetlenir, bir sürü sunuyor rahatsızlık hastaya komplike, onun yaşam tarzı.

En sık katkıda bulunan faktörler bir ağrı ortaya çıkmasına sol sırt şunlardır:

 • gelişme hastalıkları, omurilik gibi siyatik, intervertebral fıtık veya bel ağrısı;
 • patoloji kardiyovasküler sistem (örneğin, angina veya kalp krizi);
 • hastalığın üriner ve üriner sistemleri;
 • sızıntı gebelik;
 • bozukluğu, solunum fonksiyonları, dahil olmak üzere zatürre gelişimi;
 • performans sorunları sindirim sistemi hastalığı (Crohn hastalığı, pankreatit ve diğer);
 • organik merkezi sinir sistemi lezyonlar;
 • gelişme l pyelonephritis inflamatuar böbrek hastalığı eşlik eder ağrı sendromu sol tarafında;
 • yanlış veya dengesiz beslenme, hangi oluşur intestinal kolik. Bu durumda sonucu sık sık yeme abur cubur ortaya çıkmasıdır rahatsızlık, sırt.

Dikkat! Provoke ağrı sendromu oldukça ciddi bir hastalık, kurtulmak hangi ile sadece ilaç tedavisi. Kapsamlı teşhis muayene önlemek kararın yanlış tanı ve iyileşme sürecini hızlandırmak.

Eşlik eden belirtiler

eşlik eden belirtiler

Ne olursa olsun, hangi faktör koşullarının ortaya çıkması ağrı sendromu, genellikle bir sorun vardır bağlantı patolojik değişiklikler ile yapının intervertebral disk sol tarafında. Bu gibi durumlarda oluyor bir çimdikledi sinir kökü, spinal kord. Genellikle, bu patolojik süreç eşliğinde keskin atış, yoğunluk hangi artabilir hareket. Ama çünkü acı hissi bazen bağlı olabilir ve farklı patolojileri, klinik tablo da değişebilir. Örneğin, sorunlar, iş ile sindirim sistemi sık sık ortaya çıkar, bulantı, indirimli iştah veya kusma.

Sık sık ağrı bel bölgesinde bir düşüş eşlik duyarlılık bacaklarda, özellikle sabahları sık darbeleri idrara çıkma veya artan vücut ısısı. Bu gibi durumlarda, neden kötü hissi olabilir herhangi bir hastalık, bu nedenle son derece önemlidir, zamanında ve doğru bir şekilde açıklamak için ortaya çıkan belirtiler için doktorunuza.

Tanı yöntemleri

İstendiğinde, şüpheli belirtiler de dahil olmak üzere ağrı, sol tarafta, hemen yardım için bir doktora başvurun. Bu durumda yardıma nörolog veya terapist sırayla yürütecek teşhis muayenesi. Nadir durumlarda yardım gerekebilir medicus-osteopath öğrenmek için kemik ve kas dokusu olup olmadığını anlamak için patolojik değişiklikler.

Tanı sırasında hastanın ön atamak için aşağıdaki prosedürü:

 • laboratuvar idrar tahlili ve kan;
 • kan kimyası;
 • x-ışını çalışmada;
 • bilgisayarlı tomografi;
 • göğüs röntgeni;
 • fibrogastroduodenoscopy;
 • manyetik rezonans görüntüleme;
 • ultrasonografi pelvik.

Not! Ek olarak, doktorunuz ayırıcı tanı, hem de nasıl acı bir duygu, sol tarafında ortaya çıkabilir sonuç olarak, akut miyokard infarktüsü veya preinfarction hastanın durumu. Bu araştırma yöntemi ortadan kaldırmak varlığı bu faktörler.

forografia

Dayanarak yapılan araştırmaların sonuçları, doktor olacak kesin tanı ve uygun tedavi reçete. Olsa patolojiler, yetenekli kışkırtmak ağrı sendromu, olabilir, yeterince, onların tedavi, doktorlar, uygulanan tüm ortadan kaldırmak için çaba bir kaynak hoş olmayan belirtiler muhafazakar ederek.

İlk yardım

Yapmanız gereken ilk şey istendiğinde ağrı sendromu, sol tarafında bir doktordan yardım isteyin. Ama bir kliniği ziyaret etmek yakında bir özelliği yok, o zaman almak için hızlı önlemler hastanın durumu hafifletmek için. Söz konusu karar, ağrı kesici ilaçlar, kullanmak için hangi doktor bilgisi olmadan tavsiye edilmez. İlk yardım yapmaktır, tedavi edici masaj, çünkü bu en etkili mücadele yöntemi ile çeşitli sorunlar geri.

Sadece bir uzman mümkün tutmak, tedavi edici masaj, doğru, ama yine de orada basit hileler gerçekleştirmek için gerekli özel bir beceri. Sadece doğru yerde hasta. Aşağıda adım adım talimatlar sağlayan kolaylaştırmak, hastanın durumu evde.

Tamamlandıktan sonra, terapötik prosedürler hastaya gerekli sükunet ve dinlenme ve geliştirmek için tedavi edici etkisi onun örtülmelidir sıcak bir ekose veya battaniye. Her fiziksel aktivite, tamamen ekarte edilmelidir.

Tedavi

Daha önce de belirtildiği gibi, en iyi tedavi aracı ne zaman ağrı sendromu, masaj gibi olanaklarla geliyor. Ama eğer evde verecek az etkisi, ortadan kaldırarak, kötü bir belirti, belli bir zaman sonra daha iyi bir sonuç için gerekli uzman yardımı. Masaj yordamı ile başlamalıdır ısınma masaj lomber ve yavaş yavaş gitmek için yukarı ve vücudunuzun servikal bölüm. Tüm eylem planında masaj yapmak ile tutarlı olmalıdır, hekim, çünkü bazı kontrendikasyonları yordamı gerçekleştirmek.

tedavi

Eğer yan ağrısı giyer delme karakter, o zaman bu büyük olasılıkla bir belirti kolit. Bu gibi durumlarda tanı ve tedavi meşgul olmalıdır gastroenterolog, bir tuttuktan sonra gerekli tüm testler uygun tedavi reçete. Özelliği kolit şudur ki, görmezden, onun belirtileri bir süre için, cerrahi müdahale gerekebilir.

Gelişme nekroz ve akut miyokard infarktüsü, genellikle eşlik olan nagging veya akut ağrı vücudun sol tarafında, hangi sıklıkla eşlik bozukluğu, solunum fonksiyonları. Sadece acil hastaneye yatış hasta kaydetmek onun hayatı, bu nedenle göz ardı yukarıdaki belirtiler olamaz. Eğer ortaya çıkan ağrı giyer keskin bir hava, sonra doktorlar kullanmak için antispazmodik ilaçlar durumu hafifletmek için. Ama iyileştirici etkisi bu durumda sürecek kısa ömürlü, bu nedenle kararın kesin tanı için gereken en kısa sürede tıbbi yardım alınız.

Sonuç olarak

Ne olursa olsun, hangi karakter var ağrı sol tarafında resim, keskin, künt, keskin ya da sürekli dırdır eden bir itiraz, bir doktor olmalı acil, çünkü tehlikede olan sadece sağlık, ama senin hayatın. Bir anlamı yok güvenmek ne acı zamanla geçer kendisi, uğraşıyorum, onu yok saymak veya kabul analjezikler. Yardıma yetenekli profesyonellerin değil, kendini, çünkü, kaybedilen zamanı, ödeme çok büyük bir fiyat.

18.08.2018