Olabilir mi hasta sıkma hastalığı, bağırsak

İnsan vücudu karmaşık bir organizasyon. Bir hastalık, bir organ neden olabilir ağrı. Bu durum bağırsak. O sırada büyük bir kısmı karın boşluğunda. Onun hastalık üzerinde bir etkisi var, bütün vücudu. Bu yüzden mi hasta sırt bağırsak? Olabilir.

Olabilir mi hasta sıkma hastalığı, bağırsak

Ağrı mekanizması

Neden hastalıkları, bağırsak enfeksiyonu olabilir ve temas onun parazitler, örneğin, bağırsak solucanları. Olası bir arıza nedeniyle malign ve benign tümörler, yeme bozuklukları, endokrin sistem ve diğer şeyler. Bazen kesiliyor neden olduğu kalıtsal nedenler. Örnek bir sıkıntısı, herhangi bir enzim.

Bağırsak bölgesinin önemli bir pay alan karın insan. Genellikle, etkilenen bölgeyi bağırsak genişler boyutu. Bu baskı, diğer organları da dahil olmak üzere omurga.

Uzun süre maruz kalma, ve artan yük onun yol çalışmasına vertebral kolon ve bozuklukları çalışma kas-iskelet sistemi. Aynı için de geçerlidir ağrısı, etkilenen bölge aktarılır diğer parçaları bağırsak ve bağırsak genel olarak. Onlar iletilir omurga, ortaya çıkan sırt ağrısı.

Ne tehlikesi?

İltihabı ve diğer nedenler yol açar, ülser, bağırsak ve peritonit – veri bütünlüğü kabuk etkilenen bölge. Eğer bağırsak zarar görmüş, bir kişinin karın boşluğu içine alır bağırsak içeriği (gıda artıkları, olmayan Özet, hidroklorik asit, enzimler). Karın boşluğu, onlardan hiçbir şekilde korunmaktadır. Orada başlar cerahatli iltihabı. Bu hasara neden olur iç organları ve genel enfeksiyon vücudun kan. Eğer zamanında ortaya çıkarmak, ölüm meydana gelir.

Bunun dışında, bozukluğu, bağırsak ve sırt ağrısı hakkında konuşmak kanser hastalıkları. Örneğin, kolon kanseri.

Ne tehlikesi

Diğer sırt ağrısı nedenleri

Ancak, ağrı neden olabilir, ve diğer nedenler. Anlamak gerekir belirtiler. İçin net onları bulmak gerekir, tüm bunları analiz etmek. Bazen onlar ortak, birbirlerine ve konuşmak hakkında farklı hastalıklar. Gerekli genel teşhis için vücudun. Bu nedenle herhangi bir ağrı için gereken doktora gitmek. Sadece o net bir teşhis koymak mümkün olacak. Plajlar hastalık ciddi sonuçlara yol açabilir ve ölüm.

Hastalık, hasta olabilir rahim farklı olabilir. Bu olabilir iltihabı, apandisit, kasık fıtığı, intervertebral fıtık, böbrek hastalığı, prostat, enfeksiyon, bel ağrısı ve diğer.

Kadınlarda içineklenen adet sancıları ve adet öncesi sendromu, hastalık, ihlali ile ilgili hormonal arka plan, hasar, cinsel organ, ektopik gebelik. Bunların her biri kendi belirtiler. Eğer self-medicate, koymak yanlış teşhis ve yerine nedenleri ile başa çıkmak için bir sonucudur. Örneğin, iltihabı, apandisit tedavisi meşgul sırt, astar ve ısınma başlatabilirsiniz hastalık ve almak peritonit.

Durumlar olmuştur hastalar tarafından baş ağrısı omurga şüpheli ev sahibi bozukluğu, bağırsak ve tedavi için gittiğini kendiniz. Zamanında itiraz doktora izin ortaya osteokondritis. Diğer durumlarda, insanlar, yapan, kendi kendine ilaç, mengene kanser bağırsak hastalığı. Toplam bir – kendi kendine ilaç ve hayranlık halk tıp getirebilir onarılamaz zarar.

Ağrı lokalizasyonu

Ağrı lokalizasyonu

Yere sırt ağrısı hakkında konuşmak olabilir veya başka bir hastalık. Hastalıkları ile ilgili mide ağrısı yakın ona üst kısmı bel. Bunun dışında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, diarrhoeal bozuklukları. Orada hasta ve bozukluğu, pankreas. Ağrı eşlik, artan vücut ısısı, abdominal şişkinlik, ağrı, alt göğüs ve karın.

Böbrek hastalıkları sırt ağrısı olacak konsantre onlara yakın — orta ve alt bel. Bu bir yana, artış, idrara çıkma sıklığı.

Süreci eşlik edebilir ağrıları nedeniyle hareket böbrek taşı ve tuzları, onların serbest bırakılması Gibi veriler nedenleri, ve ağrı nedeniyle barsak kolayca ayırt siyatik. Bu durumda da maruz omurilik kişi. Belirtiler endişe edecek sadece kas-iskelet sistemi. Onlar tezahür alanlar ile ilgili. Bu dikkate değer siyatik tezahür coupe diğer hastalıklar. Bu görünüm yaratabilir tamamen farklı bir hastalık.

Gibi ağrıyor, bağırsak

Bağırsak yer alan karın. İlk etapta ağrı görünmelidir tam olarak orada. Bağırsak sistemi iki bölüme ayrılmıştır gerçekleştiren farklı özellikleri – ince ve kalın bağırsak. Belirtileri bağırsak ağrısı bağlıdır, hangisi vurdu. Farklı bir hastalık için farklı etkiler ağrıları, omurga.

Gibi ağrıyor, bağırsak

Başladı burada, bağırsak hastalığı üzerinde bir etkisi olacaktır diğer parçaları bir vücut. Zorluk, erken aşamalarında hastalığı fark etmek zor. Onu almak için kolay bir kırıklık. Örneğin, aşırı yeme ya da alkol. Gelişimi sırasında ağrı hissetmeye başlar gibi, bağırsak ve diğer organlar. Onlar farklı bir karakter:

  • Kramp şeklinde;
  • Ağrıyan;
  • Çekerek;
  • Bıçaklama;
  • Yanma.

Hastalık eşlik edebilir eksikliği sandalye ya da artan sıklığı, bulantı ve kusma, değişen ishal ve kabızlık vb. hastalıklarda bağırsak ağrısı konsantre bölgesinde etkilenen bağırsak. Deftere naklettiğinizde yapısı barsak, o tüm alanı kapsayacak, karın boşluğunda ve sıçrama her iki tarafında vücut. Eğer arsa lezyon küçük bir ağrı olacak. Bu yatıyor neden zorluk tanı.

Tanı hastalığın

Hastalıklarda sırt, gerekli acil tedavisi için bir doktor. Bu gibi durumlarda, bir yardım olabilir gastroenterolog, proktologla veya onkolog. Yönünü onlara verir terapist sonra yüzey muayene hasta. Atanacak bir dizi test. Onlardan sonra elde edilecek ortak bir resim sağlık durumu, vücut.

Tanı hastalığın

Testleri içerir röntgen, ultrason, bilgisayar ve manyetik rezonans görüntüleme, idrar testleri ve kan, endokrin sistem. Bu genel teşhis vücudun hangi bir araştırmaya tabi tüm olası nedenleri sırt ağrısı. Nasıl oldu hastalığın, bu kendini gösterebilir. Doktor-ebilmek yapmak bu. Sonuçlara göre belirlenir, tanı ve atanır tedavi.

17.08.2018