Ne, eğer bir sırt ağrısı alanında bıçakları, sorun ağrısı nedenleri

Uzmanlar, bel ağrısı alanında kanat değil, ayrı bir hastalıktır. Sık sık, rahatsızlığı nedeniyle özel patoloji, her zaman ile ilişkili omurga. Bir ağrıyan omuz, belki de vardır bir sapma kas-kiriş sistemi. Rahatsızlık da gösterebilir iltihabı, sinir kökleri üzerinde bulunan yaralı uzanıyor.

Anlamak önemlidir, güçlü bir ağrı kürek kemikleri arasında bile belirir ihlali, iş iç organları. Bu nedenle tedavi en etkili olduğu gerekir, bir doktora danışın. Sonra dikkatli bir teşhis uzmanı koyacaktır gerçek nedeni ne çıktı ağrısı kanatları. Bu-ecek vermek zamanında tedavi etmek yanı sıra önlemek gelişimi ciddi komplikasyonlar.

Hava ağrı

Ağrı bıçakları arasında farklı şekillerde kendini gösterebilir. Kendiniz tanımlayabilirsiniz nedenini, onun oluşumu çok zor. Ancak, ayarlayarak hava belirtileri, kabaca sıralamak, ne bu sorun.

Ağrıyan

Ağrı sendromu, bu tür bahsediyor ile ilgili sorunlar, omurga. Sırtım da ağrımaya başladı, eğer var bozuklukları, kemik ve dokularda. En sık sırt ağrısı kürek kemikleri arasında diyor gelişimi hakkında aşağıdaki hastalıklar:

 • spondiloarthrosis;
 • fibromiyalji;
 • skapula-çizgi sendromu;
 • intervertebral fıtık;
 • kifoskolyoz.

Daha az sıklıkla, bir nagging ağrı bildirir zaman, peptik ülser hastalığı veya koroner kalp hastalığı.

Aptal

Geleneksel olarak, nedenleri sırt ağrısı kürek kemikleri arasında bu karakteri şunlardır konuyu değiştirmede, iş ile ilgili lif aparatı, kas ve tendon. Nadir bir durum, donuk bir ağrı kürek kemikleri arasında diyor gelişimi hakkında dejeneratif disk hastalığı veya hastalık iç organlar.

İçin künt bir sırt ağrısı bıçakları arasında kendine özgü belirtiler şunlardır:

 • yerel ağrı sendromu değil, etkileyen diğer vücut parçaları;
 • açığa etkilenen kaslar yük, rahatsızlık artar;
 • belki belirlemek etkilenen bölgeyi kullanarak palpasyon.

Ani

Eğer güçlü bir sırt ağrısı kürek kemikleri arasında, büyük olasılıkla neden oldu bozukluğu sinir kökü, spinal kord. Daha az sıklıkla, çok keskin bir ağrı çağrılan inflamatuar süreçler veya tahriş. Belirtiler bu karakteri daha önce Amerika Birleşik terim «siyatik».

Genellikle, şiddetli ağrı, omurga görünür komplikasyonlar daha hafif bir sapma: dejeneratif disk hastalığı, skolyoz ve benzeri.

ağrı-alan-kanat

Rahatsızlığı nedeniyle oluşur, alanında sıkışma kökü görünür bir şişlik ve iltihaplı. Yenilgi başlattı refleks süreci, kas, sırt gergin, neden sport maruz sıkışma daha da güçlü.

Başka bir neden, neden ağrı, sırt bölgesinde, kürek kemikleri, belki safra kolik. Bu acı ağırlıklı olarak sağ taraf kaburga altında. Tedavi sağlar tanımını ilk nedenleri izleyerek ortaya çıkması sonrası ağrı gıda alımı ile baharatlı ya da yağlı yemek. Kolik de eşlik kusma ve bozulma.

Güçlü

Yani tarif omurgada ağrı bıçakları arasında neden olduğu aşağıdaki durumlar:

 • miyokard enfarktüsü eşlik, bozulma, vücudun, kayıplı bir bilinç, aritmi, hem de azalmış damar basıncı;
 • pankreatit, hangi durumlar şişkinlik ve diğer anormallikler, sindirim sistemi;
 • interkostal nevralji, hangi sırasında zor nefes;
 • çıkıntı intervertebral disk.

Yakıcı

Ağrı üst sırt böyle bir karakter eşlik ediyor bir iki sapma: anjin veya osteokondritis.

İçin tedavi yeterince etkili, doğru ölçülmesi patoloji. Bunu yapmak için, incelemek için gerekli temel belirtiler her varlık.

İHD özgü:

 • yanma, sıkıştırıcı ağrı;
 • belirtiler tezahür nöbetleri sırasında kalp krizi;
 • alımı nitrogliserin giderici ve ağrı kürek kemikleri arasında sırt ağrısı bir kaç dakika sonra;
 • hareket, gövde üzerinde hiçbir etkisi ve şiddeti ağrı sendromu;
 • tam istirahat, ağrı kaybolur.

Sıkışma sinir kökü ile karakterize edilir:

 • tepki eksikliği nitrogliserin;
 • azalmış ağrı aldıktan sonra ağrı kesici ilaçlar;
 • sırt ağrısı alanında bıçaklar provoke hareketi.

Akut

Hoş olmayan bir duygu, omurga, kürek kemikleri arasında, sahip, böyle bir hava, sık sık işaret belirli bir sapma çalışma, vücudun:

 1. Osteokondritis torakal. Ağırlıklı olarak sırt ağrısı bölgesinde bıçaklar nedeniyle akut patoloji. Rahatsızlık neden olabilir kaldırma ağır nesneler veya keskin hareketleri.
 2. Mide ülseri. Eğer yara ortaya çıktı , pankreas, görünebilir hoş olmayan duyumlar omurga. Penetrated ülser de neden olan akut ağrı, yayılan mide.
 3. Kolesistit. Patoloji ile karakterize, hoş olmayan duyumlar, sağ tarafta içtikten sonra keskin, yağlı veya kızarmış gıdalar.

Çekerek

Sendromu için tipik sapmalar ile ilgili iskelet ve kas yapıları. Onlara ait aşağıdaki bozukluklar:

 • skapula-çizgi sendromu;
 • osteokondrozis, vurdu torasik veya servikal;
 • miyofasyal sendrom.

Bıçaklama

Belirtiler böyle bir karakter sık sık gözlenen sırasında, aşağıdaki hastalıkların:

 • piyelonefrit;
 • plevral efüzyon eşlik eden öksürük ve halsizlik;
 • safra kolik;
 • otonomik disfonksiyon;
 • ülser perforasyonu erken aşamalarında.

Nedenleri ağrı

Merak ederek giriyor, neden sırt ağrısı alanında bıçakları, dikkat etmelidir neden olan faktörler bu rahatsızlığa. Çoğu zaman, doktorlar dikkat, bu tetikleyicileri:

 • yetersiz hareketlilik, fiziksel aktivite eksikliği;
 • gerektiren bir iş, uzun süre oturur pozisyonda;
 • aşırı aktif spor yaparken, ağırlık kaldırma, ani hareket, atlama;
 • mekanik hasar, yaralanma.
masaj

Buna etkileyen faktörler omur dışarıdan bir sürü patolojiler, eşlik ağrı belirtileri. Bu nedenle, eğer bir sırt ağrısı alanında bıçakları, büyük olasılıkla, vücut ağrıları neden olur, aşağıdaki gelişimsel bozuklukları:

 • hastalık bulaşıcı karakteri;
 • plevral efüzyon, pnömoni ve diğer hastalıklar pulmoner kabuk;
 • organların disfonksiyonu mediastinal;
 • periarthroses etkileyen omuz ve skapula;
 • fıtık;
 • dejeneratif değişiklikler;omurga
 • sistemik hastalıklar bağ dokusu nedeniyle özel çalışma koşulları.

Tedavi nasıl

Başlamadan önce, doğrudan tedavi için önemlidir yüklemek için gerçek nedenini, neden sırt ağrısı kürek kemikleri arasında. Bu nedenle, başarılı tedavi seçmek için yeteneğine getirmek için maksimum fayda.

Jimnastik

Bilerek bel başlar sana söylenecek nedeniyle kas germe, deneyebilirsiniz, çıkarmak için belirtiler kendini. Örneğin, duygu şiddeti veya gerilim kürek kemikleri arasında, değiştirmek iyi bir fikirdir poz. Tavsiye de verilecek birkaç dakika için basit jimnastik salonu, mümkünse:

 1. Kabul, bir oturma veya ayakta pozisyonda.
 2. Kucaklamak kendini elleriyle elde etmek için germe kanatları.
 3. Derin bir nefes alın ve nefesinizi tutun 10 saniye.

Basit jimnastik kaldırmak için yardımcı olacaktır spazm, germe etkilenen kaslar. Bu nedenle, başarılı, hızlı bir şekilde ağrı kurtulmak için evde.

Kendi kendine masaj

Bir acı hissi neden sırt germe kasları aynı zamanda iyi bir masaj için yardımcı olur. Gerek yok bile katılıyor pahalı oturumlar yeterli masaj etkilenen sağ ve sol el, dönüşümlü olarak. Sürecini kolaylaştırmak için kullanılabilir aplikatör kullanarak Kuznetsova.

Eğer sorun daha ciddi, örneğin, ağrı distrofik değişen bağ ve tendonlar, daha iyi yardımcı öğeler:

 1. Almak için bir tenis topu koymak ve onu yere.
 2. Bu şekilde yatmak için dikenli dikenleri vertebra temas yüzeyi ile top.
 3. «Yolculuk», arkasından 3-5 dakika.

Önerilen bu egzersiz yapmak, günde 2 kez, 1 ay boyunca. Seçmek önemlidir optimum prosedürleri için ağrı yoğunlaştı. Zamanla, oturum süresi artırabilir.

İlaç kullanımı

Ne yazık ki, zaman ağrıları, omurga, kürek kemikleri arasında, masaj her zaman yardımcı olabilir. Sonra ise ilk seans rahatsızlık kayboldu, ve hatta güçlendi, kesilmelidir fizik tedavi ve huzurlu ilaçlar, anti-enflamatuar etkisi.

Bu fazlalaştı, şifalı merhem de değil her zaman sahip beklenen bir etki. Eğer olumlu değişiklikler ilk hafta sonra tedavi görülmez başvurmalısınız profesyonel tıbbi yardım.

Tedavisi hastanede

Böyle bir tedavi gerekir, ne zaman sırt ağrısı alanında, bıçaklar ve diğer araçlar için değil yardımcı olur. Önerilen ileri durumlarda veya komplikasyonlar.

Modern tıp uygulamaları için kapsamlı bir yaklaşım kurtulmak için ağrı sendromları bel. Ders öngörmektedir ilaç, fizyoterapi, yanı sıra tıbbi jimnastik. Bu hizmet en iyi kombinasyonu yapan bir doktorum. Sadece bir uzman yapmak mümkün bireysel kurtarma programı:

doğru-duruş
 1. İlaç. Doktorlar genellikle reçete ilaçlar, anti-enflamatuar eylem içeren steroidler. Pratik gösteriyor ki en yüksek verimliliğe sahip nimika, ketonal ve meloksikam.
 2. Fizyoterapi yöntemleri. Nedenine bağlı olarak, neden ağrı sendromları, uzman atayabilir, elektroforez, manyetik terapi, lazer etkisi, akupunktur, yanı sıra çeşitli yollar manuel terapi.
 3. Spor kompleksi. Egzersizler bir dizi ayrı ayrı seçilir vurgulayan giderilmesi. Hasta okuyor fiziksel jimnastik yapar ve onu her gün.

Önlenmesi ve hastalıkların önlenmesi

 1. Daha önce sırt görünür ağrı belirtileri, korunması gereken omurga güçlü egzersiz. Bu topikal tedavi sırasında ve tedavi sonrası.
 2. Fiziksel egzersiz sadece önlemeye yardımcı omurga ile ilgili sorunlar, ancak ve kasları güçlendirecek oluşturarak dayanıklı destekleyen bir çerçeve. İsteğe bağlı olarak yararlanabilir. spor salonu. Yeterli kas korumak için sağlıklı yaparak günlük jimnastik.
 3. Gün boyunca dikkat etmeleri önerilir pozisyon sırt, kas gerginliği ve genel durumu. Önlemek için önemlidir aşırı gerilim, uzun süreli hareketsizlik ve mümkün olan her şekilde katkıda önleme patolojiler.
 4. Doğru bir seçim yatak ve rahat bir yatak. Uyku sırasında kaslar tamamen gevşer. Bu nedenle, uyuyan desteklemelidir omurga doğal bir durum. İyi bir uyku — teminat kaliteli dinlenme ve kurtarma.
 5. Doğru beslenme önemlidir önlenmesi için bu tür hastalıkları. Tavsiye vazgeçmek yağlı gıda tüketmek, daha az tuz ve daha fazla su içmek. Ayrıca değer çeşitlendirilmiş bir diyet sebze ve meyveler, zengin vitamin. Bu nedenle, başarılı sağlamak için ideal bir beslenme bağ doku.

Anlamak önemlidir, her teknikleri kurtarma garanti edemez 100% iyileşme. Başlangıç tedavisi ağrı interscapular alanda önce kurtulmak belirtileri, sonra herkesin belirgin ve kalıcı bir terapötik etkisi.

Hoş olmayan bir duygu, sadece bir belirti, bir olası patolojiler. Bu nedenle, bu sorun ile başa çıkmak ve kalıcı olarak yardımcı olacak bir travma, bir nörolog, bir kardiyolog ve diğer çok özel doktor.

14.08.2018