Ne hakkında konuşmak eş zamanlı sırt ağrısı ve karın ağrısı

Çevredeki karın ağrısı ve sırt ağrısı

Adam başlar endişesi sağlık o anları, ne zaman vücut sinyaller vermektedir tehlike. Şiddetli sırt ağrısı ve karın ağrısı neden olabilir, güçlü bir endişe anlamak değil gerçek nedeni rahatsızlık.

Çevredeki karın ağrısı ve sırt ağrısı ile ilişkili olabilir, farklı faktörler ve varlığını işaret patolojiler, iç organ veya omurga.

Yeterince sık nedeni yatıyor mide hastalıkları. Ağrı ülseri, gastrit veya pankreatit yansıtılabilir geri alan. Ancak, gelir ve ters bir durum olduğunda karın ağrısı tetiklendiğini hastalık vertebral kolon. Düşünün daha fazla bilgi için tüm nedenleri neden karın ağrısı ve sırt aynı anda.

Neden bir nedeni karın ağrısı ve sırt aynı anda.

Ülser

Genel peptik ülser sık sık eşlik, akut karın ağrısı ve sırt ağrısı. Var karakteristik belirtileri ülser için geçerlidir:

 • Karnım acımaya başladı aniden, genellikle doğrudan bir yemekten sonra ya da sabah aç karnına;
 • Ortaya çıkan belirtiler bulantı sonra, kusma, ağızda ekşi bir tat kalır ve gelir dramatik bir iyileşme durumu (en kesin belirtisi, ülser);
 • Mide bulantısı, karın ağrısı ve sırt ağrısı eklenir mide ekşimesi;
 • Hasta yaşar, yardım alarak poz embriyo, fiziksel aktivite durumu kötüleşir;
 • Acı hissi yaymak, göğüs kafesi ve göbek.
Ülser

Karın ağrısı, sol, veren sırt ve göğüs kafesi için bir bahane değil, ziyareti erteleme bunu doktorunuza güven ile 95% hakkında konuşabilirsiniz akut ülser. Uzman atamak mümkün tedaviye yönelik bir sorun iltihabı ve çekilmesi ağrı sendromu.

Yaşadıktan sonra gelsin hastalık, hastaya gösterilen özel bir diyet ve ilaç tedavisi. Modern ilaçlar, hangi eylem eğilimi ülserlerin iyileşmesini, oldukça etkilidir. Ama, sadece doğru bir yaşam tarzı ve düzenli kontrolleri için doktorunuza yardımcı uyarmak nüks hastalık.

Perfore ülser

Şiddetli karın ağrısı, veren arka gösterebilir delikli mide ülseri veya duodenal ülser. Bu ağrı ne kadar güçlü, ne adam neredeyse onunla baş edebiliyor. Bozulma durumu olur hatta yapmak için bir girişim, tam bir nefes alın.

Yerelleştirme ağrı – göbek ve sağ yan, zamanla yayılır, bütün karın. Bazı durumlarda da oluşabilir ağrı, sağ omuz ve köprücük kemiği.

Başka bir karakteristik belirti delikli ülser keskin, kas, karın, göbek sağlam olur. İstirahat tonusu azalır anlamlı değil.

Ayırt etmek çok peptik ülser hastalığı delikli yaralar:

 • İlk durumda bir ağrı krizi ile başlayan yemek, ikinci yemek sonrası gelir biraz rahatlama;
 • Sonra «asidik» kusma ülseri geliyor tam bir rahatlama ve delikli ülser iyileşme biraz.

Tedavi için tek yol delikli ülser – acil bir ameliyat. Bu nedenle tezahürü bir hastalık belirtisi değer derhal tıbbi yardım isteyin. Daha önceden başlamış olacak tedavi, daha fazla şansı tam bir iyileşme.

Akut pankreatit

Akut pankreatit

Karın ağrısı ve sırt ağrısı sağ işaret edebilir pankreas iltihabı. Bu durumda, sırt ağrısı akut, şiddetli, hissi, karın – ağrılı, kemer.

Akut pankreatit ağrısı yansıtılabilir kürek, bel, bölgesi, kalp. Yayılmasını etkiler, hangi arsa pankreas iltihaplı.

Ne zaman bir acı hissediyor eklenir nöbetleri, kusma, getiren, beklenen rahatlama olasılığı nedeni yatıyor tam bir uyum içinde, pankreatit, artar.

Diğer belirtiler pankreatit:

 • Geğirmek;
 • Uzun süreli hıçkırık;
 • Hissi, ağız kuruluğu;
 • Nefes darlığı;
 • Artan vücut ısısı;
 • Yüksek kan basıncı;
 • Solgunluk;
 • Taşikardi.

Kronik formda hastalık olası ihlali fonksiyonları, safra kesesi ve tezahürü belirtileri sarılık. Tedavi pankreas iltihabı yönelik yardım, hastanın durumu ve uyarı komplikasyon. Pankreatit için geçerlidir çaresiz bir hastalık.

Hepatik kolik

Ani karın ağrısı, veren arka ve sağ yan belirtisi olabilir, hepatik kolik.

Hepatik kolik

Rahatsızlık kendini aniden ve bir nöbet sürebilir birkaç gün için birkaç saat. Bağımsız girişimleri geliştirmek için devlet tarafından ilaç için MİDE ve ağrı kesici ilaçlar, düşük verim. Ağrı yayılabilir alanına kürek kemiği, köprücük kemiği, boyun. Geliştirilmiş hareket halinde.

Diğer belirtiler karaciğer kolik:

 • Sık nöbetleri acı bir kusma;
 • Terleme, titreme, haşlama, derinin;
 • Akut dalgalı sağ hypochondrium ağrı;
 • Şişkinlik, kas, karın ağrısı, palpasyonda veya tıkladığınızda, alt kaburga;
 • Renk değişikliği, idrar ve dışkı.

Tezahürü belirtileri gösteren hepatik kolik, derhal bir doktora başvurun. Geçersiz ilaç alımı olmadan bir hedef, bir uzman. Sonra belirtileri kolik hastaya tavsiye edilmez su içmeye ya da yemeye.

Gastrit

Künt karın ağrısı, veren sırtından bir işareti olabilir akut gastrit. Güç ağrı bağlıdır evre hastalık – ınflamatuar gelişen süreç sadece mide ve diğer SİNDİRİM sistemi organları, ağrı çok yoğun.

Zorluk tanı gastrit olmasıdır onun belirtileri benzer özellikli dejeneratif disk hastalığı. Ve istikamet ağrı aynı. Bu nedenle oluştuğunda, karın ağrısı ve sırt vazgeçmek gerekir, kendini tanı ve bir uzmana danışın.

Benzer olsa da, belirtileri dejeneratif disk hastalığı ve gastrit, farklılıklar vardır:

Osteokondritis Gastrit
Ağrı fiziksel aktivite ile artar Ağrı yoğunlaşıyor yemek yedikten sonra
İstirahat durumu geliştirir Hatta istirahatte gözlenen kas tonusu karın
Hava ağrı – akut, zonklama Ağrının karakteri – donuk, ağrıyan

Tedavi gastrit esas alınan ilaçlar ve sıkı bir diyet. Tamamen iyileşmek için bu bir hastalık değil, ama burada bir devlet ulaşmak remisyon olasıdır.

Miyokard infarktüsü

Alt karın ağrısı ve sırt solda ortaya çıkan ve ihlali, kalp aktivitesi, özellikle miyokard infarktüsü. Eğer ek olarak acı hissi insanlarda gözlenen hızlı kalp atışı, bilinç kaybı ve kan basıncında düşüş, acil hastaneye yatış gerekli.

Kurnazlık miyokard infarktüsü olmasıdır onun ilk belirtiler tamamen uygun pek çok hastalık, gastrointestinal sistem.

Ve eğer bir kişi kronik rahatsızlıkları, SİNDİRİM sistemi, o-ebilmek açığa çıkması ağrı kendi genel. Karışık gerçekten çok basit, ama çok bu hata hayatına mal olabilir. Bu nedenle zaman zaman ağrı, sol tarafında karın ve sırt ile birlikte artış nabız veya bilinç kaybı, her zaman derhal tıbbi yardım isteyin.

Apandisit

Apandisit

Şiddetli ağrı sağ karın ve sırt gösterebilir iltihaplı apendiks çekum. Genellikle, rahatsızlık kendini gösterir sonra 4-6 saat ağır bir yemekten sonra veya kötüye alkollü içecekler.

Buna ağrı sağ karın içine yayılır, sırt ve kol, tezahür ve diğer belirtiler:

 • Artan vücut ısısı;
 • Titreme;
 • Kusma;
 • İshal;
 • Artmış kalp hızı.

Bazı durumlarda kaldırmak için başarısız iltihabı, apandisit ilaçla, bazıları ise gerekli acil ameliyat. Herhangi bir durumda, şüpheli bir iç inflamatuar bir süreç, bir doktora görünmelisin. Patlama processus neden olan bir hızla ilerliyor peritonit neden olabilecek enfeksiyon, kan ve ölüm.

Alt karın ağrısı ve sırt ağrısı kadınlarda

Nedeni, kadınlarda eşzamanlı karın ağrısı ve sırt ağrısı olabilir:

 1. Premenstrüel hastalığı;
 2. Bend rahim;
 3. Myom;
 4. Adnexitis (salpingitis);
 5. Endometriozis;
 6. Loop ayaklar kistler;
 7. Dış gebelik;
 8. Yumurtalık rüptürü;
 9. Düşük tehdidi;

Komplikasyonlar gebelik

Alt karın ağrısı ve sırt ağrısı kadınlarda, gebelik sırasında işaret komplikasyon gelişimi – plasenta dekolmanı, artmış kas rahim, durum değişikliği, fetus ve fazlası.

Bu tür belirtiler gösterebilir tehlike değil, sadece bir fetus için hayat anne, bu nedenle, derhal gitmek için randevu jinekolog ve geçmek istediğiniz anketler.

Bir seçenek olduğunda karın ağrısı ve sırt ağrısı kadınlarda erken gebelikte ortaya çıkar olması nedeniyle, gebelik kesesi ulaşmadı rahim soktu fallop tüpü. Dış gebelik – doğrudan bir göstergesi acil cerrahi. Bir sonraki belirlenmesinde bazı yerlerde biraz ciddi sağlık sonuçları ya da ölüm.

Hastalığı ürogenital sistem organları

Sırt ağrısı ve alt karın iltihabı gösterebilir mesane, uzantıları veya onlara merhamet etmeyin! enfeksiyonu pelvik organları. Genellikle acı hissi eşlik eder, sık idrara çıkma, yanma, akıntı ortaya çıkması, artan vücut ısısı.

Tedavi seçilebilir sadece sonra doğru tanı, bu nedenle, itiraz uzmanları gerekir.

Alt karın ağrısı ve sırt ağrısı erkeklerde gösterebilir prostatit, inguinal fıtık veya enfeksiyonları, idrar yolu.

Çünkü aynı belirtileri var patoloji gerektiren acil tedavi, örneğin, apandisit, tavsiye edilmez self-medicate. Zamanında bir ziyaret uzman kolaylaştıracak durumu ve izin komplikasyonları önlemek. Mümkün değilse neden acile, sonra biraz rahatlatmak ağrı krizi benimseyerek doz eden bir antispazmotik ve gitmek için bir sağlık tesisi kendi başıma.

Barsak tıkanıklığı

Ağrıyan karın ağrısı, yansıyan sırt ve daha az sıklıkla, kasık, gösterebilir, bağırsak düğümlenmesi. Patoloji diğer belirtiler:

 • Kolik, kramp;
 • Artan vücut ısısı;
 • Bulantı, kusma – kusma kitle köpüklü sahip belirgin koku dışkı. Aynı şekilde, bunların mevcut olabilir parçacıklar dışkı;
 • Cal kıt, ince ya da tamamen eksik birkaç gün boyunca.

Bağırsak tıkanıklığı tedavisi sadece ameliyatla. Nedeni, patoloji olabilir yapışıklıklar sonra önceki işlemleri, hastalıklar, gastrointestinal tümörler, metastaz ve diğer olayları.

Sırt ağrısı ve karın var çocuğun

Sırt ağrısı ve karın var çocuğun

Acı hissi bir çocuğun sahip değil, belirli bir lokalizasyonu ile ilişkili olabilir normal germe kas, hazımsızlık mide ya da ciddi sağlık sorunları. Kabul edilemez besleme ısıtıcı, ilaçlar ve diğer yöntemler, kendi kendine tedavi sadece muayene ve doktor tam tanı için yardımcı set için gerçek bir ağrı nedeni.

Beklemeyin belirtileri diğer belirtiler ya da bozulma – basit bir ziyaret, bir çocuk doktoru tutmaya yardımcı bebek sağlığı.

Özetlemek gerekirse

Nedenleri karın ağrısı ve sırt aynı anda sonsuz sayıda. Bu olabilir, ve basit bir kas gerilmesi ile, değil, destek, tehdit, yaşam ve sağlık, ve boşluğu apendiks, tehdit eden sepsis. Yaparak, kendi kendine ilaç, insan riskleri, hastalığın seyrini kötüleştirebilir veya ayrılmak bir hayat.

Ortaya ağrı kaynağı olabilir sadece bir doktor. Muayene, tahliller ve teşhis faaliyetleri almaz çaba ve zaman bir sürü, ama hepsi, bütün soruların yanıtlarını bulmak. Zamanında tanı ve uygun tedavi bu teminat sağlık ve zindelik hizmetleri.

14.08.2018