NE diyor ortaya çıkması bel AĞRISI sağ tarafta

Her insan hayatında en az bir kez, zaman zaman sırt ağrısı. Sık sık böyle bir belirti neden olmaz, hiçbir endişe ve kendinden geçer. Ama bir zamanlar bunu görmezden değil, o kadar basit.

Sırt ağrısı sağ belirtisi olabilir daha ciddi hastalıkları daha normal fiziksel overexertion.

Her durumda, önlemek için bir felaket, analiz etmek gerekir, tüm olası nedenleri sırt ağrısı, ve gerekirse, yardım acil tıbbi yardım.

NE diyor ortaya çıkması bel AĞRISI sağ tarafta

Ne tür bir ağrı olabilir, bizi rahatsız?

Çoğu durumda, sırt ağrısı tam yerinde olduğu patolojik bir süreçtir.

Buna göre, ağrı veya başka bir yerde, bilgi azov anatomi, bize soracak, ne yapısı, vücudun hasarlı ya da nerede bunu çözdüğünü. Örneğin, kuru plörezi ağrısı üzerinde bir arsa lezyonlar, genellikle altında bir kürek ya da yan, görünür o derinlikte nefes giyer delme karakter.

Diğer durumlarda, ağrılı bir duygu değil aynı heyecan lezyonlar.

Özellikler 2 çeşit böyle bir ağrı:

 1. yansıtma – yayar yerden çıkması ilerledikçe sinir lifleri distal vücut bölgeleri, örneğin, osteochondrosis bel ağrısı hissedilebilir sadece bel ya sağa ya sola ama vermek ayak;

 2. aynalı – gelişen lezyonlar iç organlara (en sık MİDE), ama uzak ve yüzeysel vücut bölgeleri. Temel, onun oluşumu yatıyor hassas sinirleri kapak ayrı, ağrılı bölge olarak adlandırılan bölgeler Geda.

Sırt ağrısı sağda farklı bir karakter:

 1. kramp bir görünür, bir kaybolur, karakteristik lezyonu üriner organ düşürürken, onların düz kaslar;

 2. fade – ağrı şiddeti giderek artar, tipik inflamatuar lezyonlar (akciğer iltihabı, subphrenic apse);

 3. ağrı belirtir acil durum (boşluk herhangi bir eğitim, organ, trombektomi, karın içi kanama);

 4. olarak yerel konuşuyor bir özelliği, bu hastalıklar için omurga tutulumu patolojik bir süreç sinir kökü omurilik;

 5. sürekli ve monoton – karakteristik lezyon bir organ, örneğin, karaciğer hastalıkları;

 6. çekerek sırt ağrısı için tipik travmatik ve diğer zararlardan kas-iskelet sistemi.

Evsel nedenleri

Bu yerli nedenleri ağrı altında bir kürek veya bel bölgesinde sağ bağlanabilir tüm travmatik hasar (yaralanma yumuşak doku sırt germe, sırt kasları, vs.). Ayrıca bu gruba dahil acı hissi uzun bir süre sonra, fiziksel emek de rahatsız bir duruş, taşıma kaldırma.

Bu grup, sırt ağrısı nedenleri teşkil etmez ciddi bir tehlike, genellikle kendi gider sonra tatil. Ama yine de ihmal edilmemelidir televizyon işaretleri, sonuçta maskesi altında en sıradan belirtisi gizlenmiş olabilir ciddi bir hastalık.

Omurga hastalıkları

Bu, en yaygın grup hastalıkların gelişmesine neden ağrı sendromu sırt ağrısı. Eğer uzun bir süre sırt ağrısı sağda, o zaman düşünmek gerekir, olası bir patoloji omurga.

Ana suçlu sırt ağrısı, bel ağrısı. Yerelleştirme ağrı bağlıdır, hangi arsa omurganın patolojik olarak değiştirildi. En sık uğrar lomber omurga. Bu durumda, ortaya kalıcı bir nagging ağrı sağ alt ya da sol. Ne zaman torakal, acı hissi olabilir, yüksek bel veya kürek.

sürekli nagging ağrı sağ alt

Komplikasyonlar dejeneratif disk hastalığı (boğumlu sinirler, bunların iltihabı - bel ağrısı) ağrı kazanıyor başka bir karakter.

Pyansıtılan ağrı sendromu – acı hissi yayılan ilerledikçe tutulan sinir uçlarının (kol, bacak). Böyle bir ağrı olabilir kalıcı (kısırlık, torakalgiya) veya yerel konuşuyor.

Patoloji sindirim organları

Ne zaman karaciğer, safra kesesi ağrısı genellikle sağ sırt, sağ hypochondrium. Sık sık böyle bir ağrı gelişir ve hastalıkları, pankreas (herpes hava ağrı).

Ağrı sağ alt oluşabilir apandisit, özellikle konumu apendiks atipik (pozisyon – gizler kör bağırsak).

Acı hissi altında sağ kürek sık sık gösterebilir akut SİNDİRİM sistemi hastalıkları. Burada yer alan alanı Geda. Genellikle akut kolesistit böyle başlıyor.

Acı hissi ortaya çıkabilir mesafe etkilenen organ özellikleri innervasyon (bölge Geda)

Kalp-damar hastalığı

Rağmen, kalp hastalıkları ve yaygın ışınlama ağrısı sol yarısı vücudun, ancak bazı durumlarda, o-ebilmek vermek ve sağa.

Çok tehlikeli bir durumu düşünün atipik bulgular miyokard infarktüsü, ne zaman ağrı altında sağ kürek. Hasta bu gibi durumlarda bile düşünmek olası vakalarda, kalp, acı, ağrı ve arada kaybolur değerli dakika kurtarabilecek bir insana hayat.

Böbrek hastalığı

Böbrek hastalığı sık görülür, ağrı ve lomber bölgede. Koşullar artar eşlik boyutu böbrekler (polikistik, hidronefroz, böbrek tümörü), görünür kalıcı, çekerek bel ağrısı.

Kramp hava ağrı satın pyelonephritis ve urolithiasis. Tipik bir örnek, böyle bir ağrı krizi renal kolik. Ağrı başlar ve lomber bölgede, verir, karın ve dış genital organları.

Jinekolojik nedenleri

Eğer bir kadın çıktı çekerek ağrı alt sırt ve karın, ilk etapta ekarte etmek jinekolojik patoloji.

Kalp-damar hastalığı

Nedenler gibi birçok patolojik durumu:

 1. dış gebelik;

 2. yumurtalık kisti;

 3. tümör iç genital organları;

 4. ağrılı adet kanamaları;

 5. inflamatuar lezyonlar üreme sistemi;

 6. eğer kadın hamile ise, bu tür belirtiler gösterebilir tehdidi düşük.

Lezyonlar solunum

Ne zaman solunum sistemi ağrı genellikle bel bölgesinde. Neden acı hissi olabilir bu tür hastalıklar:

 1. kuru plörezi – ağrı yapıların nefes, güçlendirilmiş yükseklikte nefes vardır, delme karakter, çok güçlü, genellikle azaltmak için ağrı, hasta başlar yüzeysel ve sık nefes;

 2. pnömotoraks (rüptüre akciğer dokusu ile yönlendirerek plevral boşluğa hava) – keskin ve ani bir ağrı altında kürek gelişiyle belirgin bir nefes darlığı;

 3. pnömoni ile tutulumu patolojik bir süreç plevra ağrısı gibi ... ... görülmektedir plörezi;

 4. kanseri bronş veya akciğer dokusu – acı hissi ortaya dağıtırken, tümör sonraki aşamada, ağrının karakteri ve yerelleştirme derecesine bağlıdır çimlenme kanser hücreleri komşu organlara ve plevra.

Ne olursa olsun karakter ağrısı, sağ sırt, öncelikle o uyarı olmalıdır. Çünkü bu vücudun sinyal ihlali, küçük ya da daha ciddi.

P. S. Ve unutmayın, sadece değiştirerek, kendi tüketim - biz birlikte değiştirelim dünyayı!

13.08.2018