Acıyor sol kaburga altında

Tüm bu belirtiler bir doktor ayrıntılı demontajı, temelinde ne var, zaten katlanmış resim hastalıklar ve tahminen tanı. Mide ağrısı en sık ortaya çıkan kronik gastrit, mide ülseri, mide kanseri.

Tanıyı doğrulamak için, bir doktor ilk etapta atar fibrogastroduodenoscopy (FGDS - araştırma iç yüzeyi mide kullanarak optik alet). İşlem sırasında, doktor bir monitörde gördüğü mide mukoza ve mevcut tüm onun kusurları. Sırasında çalışma tanımlayabilirsiniz asit mide suyu ve bir dilim almak için doku histolojik çalışmalar, eğer bu bir ihtiyaç vardır. Sık sık kurulması için doğru tanı atanır da x-ışını çalışma.

Bazen ağrı sol kaburga altında görünebilir çeşitli hastalıklarda pankreas. Daha sık onlar verir, ama arka çıkabilir ve ön. Tarama sürecinde tespit doğru bir tanı.

Ağrı gibi hastalıklar ile ilgili olabilir ve dalak yaralanmaları. Dalak konaklamanızda, yan ve sol kaburga altında, o içine bir kapsül olan çok sayıda sinir uçları. Bazı hastalıklarda dalak hacim artar ve sıkıştırır, kapsül, ortaya çıkmasına yol açan ağrıları. Çok karakteristik ağrı, dalak için böyle bir bulaşıcı hastalık gibi mononucleosis. Aynı anda artar ve karaciğer, bu nedenle ağrı rahatsız ve sağ hypochondrium. Dalak büyüyebilir ve bazı hematolojik hastalıklar, örneğin, lösemi.

Çok tehlikeli dalak yaralanma neden olabilir rüptüre organ ve güçlü bir iç kanama. Bazen dalak yırtılması bağlı yaralanma, hastalık ve aniden gerçekleşmesi bir arka plan üzerinde fiziksel bir gerilim ya da bile yalnız.

Ağrı arka sol kaburga altında olabilir, bir hastalık belirtisi pankreas ve sol böbrek. Pankreas altındadır mide ve baş (ortasında bulunan ve sağ alanında duodenal ülser), gövde ve kuyruk (çok arkada ve solda). Ağrı arka ve sol kaburga altında ilişkili olabilir inflamatuar süreçler ile veya tümörler, pankreas. Örneğin, kronik pankreatit ağrısı ortaya çıkabilir merkezinde karın ve vermek, sol sırt. Kanser alanında pankreas kuyruk ağrı giyebilir sürekli büyüyen bir karakter.

Ağrı ve sol arka kaburga altında olabilir, bir hastalık belirtisi sol böbrek. Böylece, akut veya kronik left-sided pyelonephritis ağrı giyebilir aptal aching devam eden bir karakter. Böbrek hastalıkları ağrı ile ilgili gören küçük taşlar. Bu tür ağrı için giyilir adı atakları, renal kolik, onlar aniden görünür ve yıpranmış, çok güçlü, keskin bir karakter.

Boğaz hastalıklarında, kalp

Çeşitli kalp hastalıkları da ortaya çıkabilir ağrı sol kaburga altında. Koroner arter hastalığında ve attacks angina ağrısı giyilir, akut, ani bir hava, uzun sürmez ve çekilir nitroglycerin. Eğer böyle bir ağrı değil, bir ateş, bir hastada gelişebilir miyokard infarktüsü.

İnflamatuar ve exchange distrofik süreçleri alanında kalp kası (myocarditis, myocardiodystrophy) kalp ağrısı genellikle aching veya pressing ve sık sık eşlik eder kalp ritim bozuklukları.

Acıyor bir остеохондрозе torakal

Ağrı sol kaburga altında belirtisi olabilir torakal dejeneratif disk hastalığı. Onlar-ebilmek-si olmak çok farklı bir karakter, bu nedenle bel ağrısı ile karıştırılmamalıdır kolay başka bir hastalık, yetenekli bir neden ağrı sol subcostal alanı.

Ağrı sol kaburga altında görünebilir birçok hastalıklar. Bu nedenle zaman zaman en iyisi hemen bir doktora başvurun.

Ne demek ağrısı, sol üst kadranda, отдающие arka sol

Ne demek ağrısı, sol üst kadranda

Sol karın kaburga altında yer alan mide, pankreas, dalak. Hastalıkları veya yaralanmaları bu organların herhangi bir ağrı olabilir., отдающая sırtından.

Deyim

  • Ağrı, sol üst kadranda sık sık ortaya çıkan sorunlar nedeniyle kalp, böbrek, bağırsak. Bu nedenle evreleme için doğru tanı gerekir düşünün tüm belirtiler, dahil olmak üzere, karakter ve yerelleştirme ağrı. Tabii ki, doğru tanı koymak belki bir uzman ve dayanarak, muayene, tahlil.
  • Olası nedenleri ortaya çıkması, ağrı ' e düşürülmüştür sırt - hastalığı dalak ve kalp. Güçlü приступообразная ağrı, sık sık verir, geri belirtisi olabilir dalak iltihabı. Ve eğer ağrı çok şiddetli, keskin, artan çalışırken hareket, ve aynı zamanda eşlik blue karın cilt, özellikle göbek bölgesinde, derhal Ambulans neden, çünkü bu işaretler göstermektedir olası bir rüptürü, dalak. Gelmeden önce bir doktor sarfetmek sol tarafında hastanın çeşit soğuk bir nesne - örneğin, kabarcık buz veya plastik şişe, soğuk su.
  • "Ambulans" da gerekir, eğer acı verir değil sadece, ama arka ve omuz, kol, boyun. Çünkü bu tanıklık miyokard infarktüsü. Bu aynı hastalık belirtisi olabilir nefes darlığı, duygusu güçlü bir korku, horlama. Bu gibi durumlarda, daha güvenli, çünkü erteleme ile tıbbi yardım yaşamı tehdit edici olabilir.
  • Ağrı, отдающая arka gösterebilir gastrointestinal sistem hastalıkları. Güçlü bir yakıcı ağrı, genellikle отдающая alanı sırt, sık sık gösterir mide ülseri. Başka bir karakteristik belirti, hastalığın sık öğürmek. Ülser sonra kusma ağrı her zaman belirgin bir şekilde azalır.
  • Ağrı sol karın karakterize gastrit - inflamasyon, mukoza, mide. Bu durumda, bazen ağrı yayılabilir ve sırt bölgesi. Eğer bir kişi yüksek asit ile gastrit, ağrı oluşur, o aç olduğunda ve bir düşük - yemekten sonra. Karakteristik özelliği: gastrit genellikle mide bulantısı, hangi olmaz ülseri.
  • Herhangi bir durumda değil tahammül ve self-medicate ve bir doktora başvurun ve muayene. Çünkü doğru tanı koymak ve almak için en uygun bir tedavi, sadece bir doktor olabilir. Eğer ağrı şiddetli, dayanılmaz, sen içmek için bir ağrı kesici ve bir uzman çağırdı. Ama ne komada durumda olamaz sıcak bir yerde hissediyorum ağrı.
02.08.2018