Oluşumu doğru duruş çocuklarda

Oluşumu doğru duruş çocuklarda büyük ölçüde çevre bağlıdır. Anne-babalar sorumluluklarını, hem de çalışanların okul öncesi ve okul kurumları dahil izlemek için doğru konumu çocuklar, bir ayakta durma, oturma ve yürüyüş kullanmanın yanı sıra, egzersiz, eğitim, esas olarak, sırt kasları, bacak ve karın. Bunun için çocuğun gelişti doğal kas korse.

Hakkında bir omurga ve değişiklikler

Omurga (omurga) ana parçası aksiyel iskelet, insan ve oluşur 33-34 omurga, birbirine bağ ve eklem.

Anne karnında çocuk omurga gibi görünüyor üniforma ark. Zaman dünyaya bir çocuk, onun omurga düzeltiyor ve halini, hemen hemen düz bir çizgi. Tam olarak doğduğu andan itibaren oluşmaya başlar duruş. Varsa, beceri holding baş yükseltilmiş pozisyon, servikal omurgada çocuk yavaş yavaş ortaya çıkar, öne eğilme, sözde, servikal lordoz. Bir zaman geldi, ne zaman bir çocuk zaten biliyor oturmak, torasik onun omurga da oluşan eğilme, sadece bakan önce (kifoz). Ve eğer çocuk yürümeye başlar, lomber zamanla oluşan eğilme ve çıkıntı ile, bir ileri yüzlü. Bu lomber lordoz. Bu yüzden takip etmek önemlidir daha doğru bir oluşumu, bir çocuk bir duruş.

oluşturmak-doğru-duruş-var-çocuklar

Hakkında bir duruş ve ihlalleri

Duruş denilen bir kişinin yeteneği tutmak için vücudunuzun çeşitli pozisyonlarda. O olur, doğru ve yanlış.

Duruş olarak kabul edilir doğru ise rahat duran bir adam olmak için her zamanki gibi onun duruş, yok gereksiz, etkin stres ve tutar baş ve gövde düz. Bunun dışında, o, hafif bir yürüyüş, biraz sarkık ve bir kenara önce omuz yönelik ileri meme, kalkık, karın ve bacaklar, düz diz.

Yanlış duruş adam bilmiyor ki düzgün vücudunuzun tutmak için, bu nedenle, genellikle ayakta ve hareket halinde, yarı bükülmüş bacaklar, sarkık omuzlar ve baş koyarak ileri bir karın. Böyle bir duruş bozulur normal işleyişini iç organları.

Çeşitli duruş bozuklukları, olsun, tenezzül, lordoz, kifoz ya da skolyoz (lateral omurga eğriliği) oldukça sık görülür, çocuklarda okul öncesi ve okul yaş. Temel olarak, çocuklar ya da fiziksel olarak zayıf, ya da olanlar, herhangi bir kronik hastalığı olan, ya da zaten olan hasta ağır hastalık, erken çocukluk.

Duruş bozukluklarının önlenmesi

Önleme herhangi bir ihlal ile ilgili duruş, kapsamlı olmalı ve esas aşağıda sunulan ilkeler.

Doğru beslenme.

Sürekli gelişen bir organizma boyunca bebeğin büyüme ihtiyacı içinde yararlı bir besin. Tam bir yemek olmalıdır ve çeşitli, gibi bağlıdır, ne kadar doğru olacak kas gelişimi ve kemik.

Motor aktivite.

Çok önemli bir sağlık çocuk duruş fiziksel egzersizler, çeşitli spor (özellikle yürüyüş, kayak ve yüzme), jimnastik, yanı sıra turizm, aktif oyunlar, açık havada, vb. dikkate Alınmalıdır, fiziksel gelişimi değil çocuğunuzun çok daha keskin ve hızlı yükler.

Doğru modu bulunuyor.

Sorunları önlemek için yatak gerekli değil, sadece düzenlemek için doğru mod (zaman, yürüyüş, uyku, uyanma, beslenme, vb.), ama kesinlikle uymak değil, onu yapma, hiçbir istisna, örneğin, hafta sonları.

Kullanışlı çocuk odası.

 • Odası olmalıdır ideal bir aydınlatma. Ek bir masa lambası ile donatılmış olmalıdır çocuk çalışma masası bulunmaktadır.
 • Masa yüksekliği uygun olmalıdır, çocuğun büyüme. Orada da özel masalar için tasarlanmış bir düzeltme duruş öğrenci.
 • Sandalye mi tekrar vücut eğrileri. Gerçek yerine, böyle bir ortopedik sandalyenin altına arkasında düzeyinde lomber rulo ek olarak, normal bir sandalyeye. Tabure yüksekliği ideal olarak eşit olmalıdır yüksekliği alt bacak. Bir ayak desteği kullanın, eğer onlar bir hata yaptı kat.
 • Çocuk oturmak için bir spin ziyade arka koltuğu ve baş hafifçe наклонялась ileri ve beden arasında çalışma masası ve kolay gerçekleşti avuç kaburga. Ne zaman oturur olamaz temizlemek ayak altında, bu neden olabilir, omurga deformasyonu ve kırılma dolaşım.
 • Çocuk yatak olmalı, pürüzsüz ve sağlam bir şilte. Bu türe çocuğun vücut ağırlığının eşit olarak dağıtılır ve kasları olabildiğince gevşetin sonra dikey konumunu gövde bütün gün. İzin vermeyin, çocuk, uykuda yumuşak yüzey. Bu kışkırtır oluşumu yanlış katlanmış uyku sırasında omurga. Bunun dışında, yumuşak şilte uyarır ısınma intervertebral disk ile ilgili hangi kırık termo-regülasyon. Gelince bebek yastık, düz olmalı ve yer altında sadece kafası değil, omuzlar altında.

Akıllı düzeltme, boyama.

Doğru, tam ve zamanında seçimi çocuk ayakkabıları anne sağlar, önlemek ve hatta ortadan kaldırmak için pek çok sorun gibi fonksiyonel kısalma, bacaklarda ortaya çıkan usulsüzlükler nedeniyle duruş veya tazminat kusur stop (çarpık ayak ve düz ayak).

Homojen bir yük dağılımı.

Bilinen, en sık okul çağında, zaman çocuklarda gözlenen hızlı büyüme, kemik ve kas kütlesi, onlar, ne yazık ki, elde omurga eğriliği. Bunun nedeni, bu yaşta çocuğun omurga için uygun değildir, büyük bir stres. Anne çalışmalısınız aşırı çocuk giyerek onlara sırt çantası, sırt çantası ya da portföy. Unutmayın, standart ağırlık, izin verilen yükseltmek çocuğa, %10, toplam vücut ağırlığının.

Sırt okul sırt çantası düz ve sert olmalıdır, genişliği fazla olmamalıdır omuz genişliğinde. Ayrıca sırt çantası asmak gerekir, aşağıda kemer ve kemer üzerinde yumuşak olmalı ve geniş, ayarlanabilir uzunluk. Kabul edilemez, uzun süre giyen, ağır çanta bir omuz, özellikle kızlar için. Bu durumda, omurga eğriliği, onlar için olabilir kaçınılmaz bir sorun.

Gelince, doğru taşıma, ağırlık kaldırma, bilinen, viraj almak, şiddeti ve onu yükseltmek için – bu büyük bir yük omurga ve bunu yapamazsınız. Doğru olurdu önce crouch ile pürüzsüz bir sırt, daha sonra almak, sıkmak, göğüs, tırmanmaya ve bağladı. Olarak konsey anne: hatta eğer siz bir takip bu kuralı öğretin ona.çocuk

Oluşumu doğru duruş

Büyümesini ve kas geliştirmek çocuğun güvenli bir şekilde başlamak için doğumdan itibaren. Böylece onların büyüme ve güç olacak daha hızlı gelişmeye. Bebekler için mükemmel bir asistan bu bir masaj (bir doktor tarafından reçete).

Çocuk yaş 2-3 ay başlayabilirsiniz egzersiz yapmak egzersiz kas grupları sorumlu tutarak, vücudun doğru pozisyonda. Bunun için yeterli olacak kullanarak bir avuç çocuk yetiştirmek, tercüme konumundan «yalan» konumuna «yukarı», daha sonra kısa bir süre kucağına ağırlık. Bu pozisyonlar, kas ve eklem çocuk hareket eğitimi sırasında tüm kas grupları.

Sonra 1,5 yıl içinde oyun şeklinde çocuk ile başlayabilirsiniz jimnastik yapmak. Birlikte «odun kırmak», «kedi» выгибать arka salıncak «su» yürümek, çizilen çizgiler, sanki bir ip üzerinde, zemin üzerinde yuvarlanan, geçmesine engel vb. sorabilirsiniz çocuğun tasvir kuş: mide yalan, «раскинуть kanatları» (cins taraf için kollarını) ve tutmak için ayak bileği ve ayak.

Duruş, bebek kurdu önce ergenlik. Tüm bu zaman boyunca takip etmek gerekir, onun oluşumu. Eğer bir çocuk zaten ortaya belirli bir ihlali, nedeniyle bu dönem bu sabit olabilir. Çocuk düzenli olarak doktor ziyaret ortopedi, olmak, var, muhasebe ve yapılacak mevcut her türlü tedavi. Bu olabilir fizik tedavi, yüzme, masaj, fizik tedavi, manuel terapi, yanı sıra cerrahi tedavi (buna göre).

Yararlı egzersizler

Doğru bir duruş oluşturmak için çocuklar, yanı sıra önlenmesi onu ihlalleri sürecinde aktiviteler sabah jimnastiği, fiziksel kültür ve sırasında böyle bir dakika evde ve, esas olarak, okul öncesi ve okul kurumlarında kullanabileceğiniz çeşitli yararlı egzersiz. Aşağıdaki örnekler, bu tür bir egzersiz.

 • Çocuk ayakta, tek bacak üzerinde veya yürür kütük.
 • Tutan arkasında çember, çocuk yapar tenteli yandan.
 • Elinde bir sopa, bir çocuk çömelir, ayakta çorap.
 • Yayılan taraf için kollarını, çocuk yapar tenteli önce.
 • Koyarak, bacaklar ayrı ve elinde bir sopa, çocuk, прогнувшись yapar tenteli ileri.
 • Bebek bacak yükseltir yukarı, sırt üstü yatarken.
 • Çocuk sürünür, dört ayak üzerinde.
 • Bebek koruyarak doğru bir duruş, yürür basılı tutarak herhangi bir kargo kafasına.
 • Sarkık elleriyle tutan bir çocuk, sopa uçları ve ellerini yükseltir, заводя sopa arkasında, daha sonra sırasıyla eğim sol ve sağ.
 • Kullanarak yatay çubuk veya isveçli bir duvar, bir çocuk, sıkıca sıktı ve elleriyle enine, şişiriyor ayak dik açı ve bu pozisyonda birkaç saniye içinde.
 • Konumda olmak «birlikte ayaklarınızı, ellerinizi ihmal», bir çocuk çekip sağ ayak önce ellerini ayıran taraf ve donuyor, sonra tekrar egzersiz ile sol bacak.
 • Sırt üstü yatarken, bir çocuk yardımı ile ayak «pedal çevirecek bisiklet» ya da canlandırıyor «makas».
 • Yüz üstü yatan bir çocuk kaldırır bükülmüş dizler, tutmakta ayak bileği, eller ve başlar kıpırdatmak gibi лодочка dalgalar.
 • Aynanın önünde duran bir çocuk, alternatif, ilk ihlal, sonra duruşunuzu düzeltir.
 • Çocuk olur, duvara beş nokta (ense, omuz, kalça, baldır ve topuk). Bu noktaları temel virajlı vücudumuzun dışa ve normal temas gerekir duvar. Bundan sonra gerçekleştirir, çeşitli hareket, örneğin, ağız kavgası veya üreme kol ve bacak yan kaslarını zorlayarak ortalama 5 saniye.

Sonuç

Sevgili veliler, hatırlatmak ve konuşan bebek «dik Otur» tabii ki gerekir, ama bu yine yeterli değil. Başlayın sağlığı hakkında endişe çocuklar hala «çocuk bezi» ve mutlaka zaman ayırın için ideal ve geniş donanımlı onlarla. Önemli nokta oluşumu doğru duruş, bebek, kişisel bir örnek. Egzersiz ile birlikte, çocuk, tutmak, sırt dik ve sağlıklı olun!

01.08.2018